Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » MHK Humenné si chce napraviť chuť v domácom dueli v piatok s Považskou Bystricou « späť

MHK Humenné si chce napraviť chuť v domácom dueli v piatok s Považskou Bystricou

dátum aktualizácie: 29.11.2018 | počet zobrazení: 15 796

V uplynulých dňoch si hokejisti MHK Humenné pripísali dve prehry a to najprv v Dubnici a potom aj doma s Topoľčanmi. Na naše tabuľkové postavenie jediný získaný bod nemal vplyv, keďže „levom“ aj naďalej patrí 7. priečka. Nepríjemnú šnúru by radi prerušili v domácom zápase s tabuľkovým susedom z Považskej Bystrice.

MHK Dubnica nad Váhom – MHK Humenné 3:2sn (0:1, 0:0, 2:1 – 0:0)

Góly: 41. Kútny (Kristín), 44. Ďuriš (Trenčan, Rehák), rozh. náj. Kristín – 14. Pavúk (Vrábeľ), 56. Baláž (Vrábeľ, Martin).
Strely na bránu: 37:39. Vylúčenia: 4:5 na 2 min. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:1. Pred 413 divákmi rozhodovali: Krist – Drblík, Makúch.
Zostava MHK Humenné: Sidor – Ondrej, Buraľ, Pavúk, Mačkovič, Lenďák, Michalčin, Rusňák, Kamenický – Solomonchak, Bylina, Baláž – Vaško, Babynets, Fedorko – Jokeľ, Vrábeľ, Markuš – Matej.

Naši chlapci sa uplynulú stredu pri Váhu dostali do vedenia po „košickej“ spolupráci, keď v 14. minúte presne trafil Branislav Pavúk. Dubničania však začiatkom tretieho dejstva otočili dvoma gólmi vývoj zápasu. Balážov gól tesne pred koncom posunul duel aspoň do predĺženia, no ani v ňom sa o víťazovi nerozhodlo. Napokon však domáci Kristín premenil rozhodujúci samostatný nájazd a zabezpečil tak Dubničanom rovnaké víťazstvo 3:2 aké si v októbri odniesli aj z nášho zimného štadióna.

So „žochármi“ sme stratili zápas v poslednej tretine

MHK Humenné – HC Topoľčany 3:6 (0:0,2:2,1:4)

Góly: 37. Bylina (Baláž, Solomončak), 38. Babynets (Vaško, Fedorko), 42. Majerník – 25. a 29. Kalináč, 44. Šťastný, 46. Bystričan, 53. Podstavek, 55. Kluka.
Strely na bránu: 32:28. Vylúčení: 5:7 na 2 min., navyše Ďurčo (Topoľčany) na 10 minúz za nešpoertové správanie. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:1. Pred 633 divákmi rozhodovali: Smerek – Riš, Homola.
Zostava MHK Humenné: Sidor – Ondrej, Lenďák, Rusňák, Pavúk, Mačkovič, Michalčin, Labanc – Matej, Markuš, Majerník, Babynets, Vaško, Baláž, Šiňanský, Jokeľ, Solomončak, Bylina, Kamenický, Fedorko.

Po bezgólovom prvom dejstve udreli v druhej tretine dvakrát hostia zásluhou svojho útočníka Kalináča. Ten najprv 6 sekúnd po návrate nášho vylúčeného obrancu Martina Lenďáka na ľad presnou strelou zaznamenal v 25. minúte úvodný gól. O štyri minúty na to využil chybu Babynetsa pri rozohrávke a pohodlne zvýšil na 0:2. Humenskí diváci potom ožili v závere 2. tretiny, keď najprv Bylina znížil po výbornej Balážovej prihrávke spoza brány. O 40 sekúnd neskôr sa síce strela Filipa Vaška ešte neujala, no puk sa odrazil k Babynetsovi a ten akrobaticky v páde vyrovnal na 2:2.

Diváci videli aj dve trestné strieľania
Hneď v úvode záverečnej tretiny sa „levy“ dokonca dostali do vedenia, keď Štefan Majerník strelou pod betón premenil trestné strieľanie nariadeného práve po faule na nášho útočníka. Naša radosť trvala len 2,5 minúty, lebo po chybe obrancu Buraľa topoľčiansky útočník so slávnym hokejovým menom Peter Šťastný, tvrdou strelou vyrovnal. Ešte v tej istej minúte hosťujúci Hudák si vylámal v trestnom strieľaní zuby na našom gólmanovi Dušanovi Sidorovi. Vyrovnaný stav trval len do konca 46. minúty, keď hosťujúci kapitán Bystričan skóroval spomedzi kruhov v presilovke. Na 3:5 potom zvýšil bývalý extraligista Podstavek, ktorý v oslabení spolu s exreprezentantom Kováčikom presne zakombinovali a brániaceho Lenďáka gólmana Sidora odsúdili len do úlohy štatistov. Definitívnu gólovú bodku za stretnutím zariadil v 55. minúte „žochár“ Kluka, ktorý bekhendom zvýšil na 3:6.

Počet návštev od 18.09.2011: 7847420