Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » LESK zlatej a striebornej MEDAILY « späť

LESK zlatej a striebornej MEDAILY

dátum aktualizácie: 23.02.2021 | počet zobrazení: 2 734

Halové majstrovstvá Slovenska seniorov v atletike (20. a 21.2.) sa niesli v znamení „covidu“ (prísnych protipandemických opatrení) a poslednej možnosti vybojovania si nominácie na halový európsky šampionát.

Hviezdou v bratislavskej hale Elán bol slovenský šprintérsky rekordér Ján Volko. Piaty slovenský titul na 60 m v hale ozdobil rekordom šampionátu i haly. Čo je pre slovenskú atletiku i samotného bežca podstatnejšie, dva týždne pred majstrovstvami Európy posunul svoje sezónne maximum na výborných 6,61 sekundy.
„Predšampionátový cieľ bol bežať rýchlejšie ako 6,67 sekundy. Podarilo sa mi to aj vďaka značnej pomoci súperov. Tomáš Matuščák so Šimonom Bujnom ma dobre tlačili, musel som zabrať a poriadne sa do toho oprieť. Jednoznačne to bola moja najlepšia šesťdesiatka v sezóne,“ konštatoval Ján Volko.

Časom 6,78 sekundy dobehol na striebornej pozícii Tomáš Matuščák (1. AK Humenné). Získal tak vôbec prvú seniorskú medailu z halových majstrovstiev Slovenska.
„Najviac sme očakávali od Tomáša – jeho boj v najkratšom šprinte, približovanie sa k limitu, ktorým si vybojoval miestenku na majstrovstvách Európy. Vieme, aká je situácia na Slovensku i vo svete, ako ťažko sa v týchto podmienkach trénuje. Tomáš v rozbehu zvíťazil časom 6,85 sekundy, vo finále na štarte trochu prepadol, čo musel dorovnávať. Napriek tomu dobehol na krásnom druhom mieste, iba jednu stotinu sekundy za osobným rekordom. Všetky behy absolvoval Tomáš na „pocit“, nie na sto percent, aby sa nezranil. Dúfam, že časom sa posunie a bude čestne reprezentovať Slovensko a Humenné na vrcholnom európskom šampionáte 2021 v hale,“ mienil na margo svojho zverenca Marek Lučka, reprezentačný tréner mládeže SR.

Výprava 1. AK Humenné si užila medailovú radosť aj v nedeľu. Trojskokan Patrik Megela doletel výkonom 14,29 m na zisk majstrovského titulu!
Po siedmich rokoch v Humennom vystriedal trénera. Odchod na vysokú školu do Banskej Bystrice mu otvoril nielen možnosti štúdia, ale hlavne v trénovaní. V skoku do diaľky v sobotu mu výkonom 679 cm ušla medaila v poslednom pokuse. Limitoval ho zranený členok, neprialo šťastie. Nedeľa v trojskoku však všetko vynahradila. Humenský atlét dokonale využil neúčasť slovenskej jednotky Veszelku a tiež absentujúceho obhajcu zlata Šubu. Osobným rekordom 14,29 m získal majstrovský titul!

Tretím členom humenskej výpravy bol Miloš Jakubov. Na 60 m zabehol 7,54 s (19. miesto), na 400 m znamenal čas 55,95 s celkovo 15. miesto.