Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » Humenským futbalistom chutil Šariš, už v utorok sa hrá derby v Ptičom « späť

Humenským futbalistom chutil Šariš, už v utorok sa hrá derby v Ptičom

dátum aktualizácie: 07.05.2018 | počet zobrazení: 20 883

Futbalisti FK Humenné splnili v sobotu úlohu favorita, keď zvíťazili najtesnejším rozdielom nad FC Pivovar Šariš Veľký Šariš. Aj sedem kôl pred koncom súťaže sme na 1. mieste tabuľky IV. ligy skupiny Sever s 9-bodovým náskokom pre “béčkom” Popradu.

Kým na jeseň sme pod Šarišským hradom poľahky zvíťazili 5:1, v sobotu to bol predovšetkým súboj našich ofenzívnych hráčov s hosťujúcim brankárom Lukášom Chovanom. Ten využil svoje skúsenosti z Tatranu Prešov alebo košickej Lokomotívy a svojimi zákrokmi veľmi dlho držal nádeje Veľkošarišanov na dobrý výsledok. Hoci prvú šancu spálili už po pár sekundách hry hostí, v ďalších minútach to boli zverenci Punišu Memedoviča, ktorí súperili s Chovanom a občas aj s vlastnou koncovkou. A keď bol gólman z Veľkého Šariša prekonaný, pomohla mu po pol hodine hry žrď jeho brány.

Gólmana Chovana prekonal len Voroňák
Kúzlo jeho troch tyčí odklial až Vladimír Voroňák, ktorý sa v 49. minúte strelou z hranice šestnástky postaral o rozhodujúci gól zápasu. A keďže ďalšie štyri naše šance zostali aj vďaka Chovanovým rukaviciam nevyužité, odchádzali hostia z nášho štadióna s veľmi lichotivou jednogólovou prehrou.

Ďalší zápas odohrá líder tabuľky už tento utorok. V dohrávke 18. kola sa o 16.00 hod. predstavíme v derby na trávniku TJ Ptava NV Ptičie. Na jeseň sme s týmto súperom vyhrali 5:2, a preto by naši fanúšikovia isto nenamietali, keby sa podobný výsledok zopakoval aj zajtra.

FK Humenné – FC Pivovar Šariš Veľký Šariš 1:0 (0:0)

Gól: 49. Voroňák
Hralo sa bez kariet. Pred 200 divákmi rozhodovali: David Gorel – Zoltán Lang, Slavomír Haviarik.
Zostava FK Humenné: Dominik Vohar – Branislav Manojlovič, Nikola Lakovič, Marián Dolutovský (61. Jakub Bialončík), Miroslav Porvazník (78. Ladislav Stachura), Marián Dolutovský, Cyril Vasiľ ©, Dárius Popik, Vladimír Voroňák, Norbert Sališ (90. František Sitarčík), Predrag Radovanovič.

Mladší žiaci uspeli v Stropkove, mladší dorastenci na košickom „Juventuse“
Straší dorastenci (U19) prehrali v nadstavbovej časti II. ligy východ na ihrisku košického Galaktiku 4:1 (2:0), keď Matúš Čeremeta svojim gólom 13 minút spred koncom už len zmiernil našu prehru. V rovnakej súťaži mladší dorastenci (U17) uspeli s Juventus Akademy Košice po výsledku 2:1 (2:0), keď sa o naše góly v prvom polčase postarali Patrik Mihalčin a Jakub Packo.
Starší žiaci (U15) neuspeli v I. lige východ v Snine 1:2 (1:0), ich o rok mladší rovesníci u rovnakého súpera remizovali 3:3 (0:1). Prvoligoví mladší žiaci (U13) príjemne prekvapili v Stropkove, ktorý zdolali 2:0 (0:0). Bez gólov sa u toho istého súpera skončil duel našej (U12). Staršie žiačky (U15) nestačili na košickú Lokomotívu na jej trávniku po výsledku 2:0 (0:0).

Počet návštev od 18.09.2011: 7842869