Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » Humenský plavecký Majster SR č.18: FILIP LUKSAJ « späť

Humenský plavecký Majster SR č.18: FILIP LUKSAJ

dátum aktualizácie: 17.06.2022 | počet zobrazení: 1 541

Prečítať nahlas

Na Letných plaveckých majstrovstvách SR v dlhom 50-metrovom bazéne starších a mladších žiakov „Na Štiavničkách“ v Banskej Bystrici (10. až 12.6.) sa zúčastnilo 414 plavcov (203 chlapcov a 211 dievčat) z 58 klubov registrovaných v Slovenskej plaveckej federácií.
Plavecký klub Humenné sa na tieto majstrovstvá získal miestenky pre šesť plavcov a dve plavkyne. Choroba zhatila športové plány pre Šimona Račka, a tak humenské farby hájili piati chlapci.

Trinásťročný Filip Luksaj si vyplával titul „Majster Slovenska“ pre rok 2022 v disciplíne 100 m prsia časom 1:17,75 min. K zlatu pribalil aj bronzovú medailu za 200 m prsia (2:52,89 min.). Siedmy doplával na 400 m polohové preteky.
Kristián Gabrík bol štyrikrát v prvej desiatke: 4. miesto 1500 m voľný spôsob, 5. miesto 200 m znak, 6. miesto 400 m polohové preteky a 8. miesto 400 m voľný spôsob.
Branislav Slavomír Bobaľa bol hodnotený v prvej desiatke až osemkrát: 5. miesto 50 m voľný spôsob, 1500 m voľný spôsob, 200 m motýlik; 7. miesto 200 m znak, 100 m motýlik; 8. miesto 100 m voľný spôsob, 100 m znak a 9. miesto 200 m polohové preteky.
Lukáš Vinc tiež dva razy bodoval v prvej desiatke: 6. miesto 1500 m voľný spôsob a 7. miesto 200 m motýlik.

V kategórií desaťročných plavcov Oliver Sabadoš doplával motýlik na 200 m na piatom mieste. Noemi Daňová obsadila 6. miesto na 200 m prsia a ôsma dohmatla na 200-metrovom motýliku. Beatrice Crea sa umiestnila na 10. mieste v motýliku na 200 metrov.

Humenskí plavci absolvovali na šampionáte 72 štartov a päťdesiatkrát si zlepšili osobné rekordy. Tréneri Pencák a Tomahogh, ktorí plavcov sprevádzali, ďakujú za úspešnú reprezentáciu klubu a zviditeľnenie mesta Humenné v plaveckej komunite.

Filipovi Lukjasovi gratulujeme k titulu „Majster Slovenskej republiky“ pre rok 2022. Doplnil galériu „Majstrov“ z Humenného na číslo 18.

Plavecký klub Humenné

Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Filip Luksaj - Majster Slovenska pre rok 2022
« » Filip Luksaj - Majster Slovenska pre rok 2022
Filip Luksaj - Majster Slovenska pre rok 2022 Humenskí plavci - M-SR 2022 v plávaní v dlhom bazéne Filip Luksaj na 3. mieste M-SR 2022 v plávaní v dlhom bazéne