Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » Humenskí futbalisti zaznamenali cez víkend neuveriteľných 32 gólov « späť

Humenskí futbalisti zaznamenali cez víkend neuveriteľných 32 gólov

dátum aktualizácie: 29.05.2017 | počet zobrazení: 7 215

Uplynulý futbalový víkend sa niesol v znamení gólových hodov najmä u našich mládežníckych celkov, naopak muži FK Humenné dokázali pod Spišským hradom vzdorovať domácim bez inkasovaného gólu len jeden polčas.

Na siedmych zápasoch sa napokon zastavila séria nášho áčka, počas ktorej neokúsili trpkosť prehry. To už je ale minulosťou, keďže po víťaznom prvom polčase bolo v tom druhom gólovo na ihrisku už len domáce mužstvo MŠK Spišské Podhradie. V úvodnom dejstve sa naši futbalisti ujali vedenia gólom Dominika Šatníka. To bolo z ich útočnej snahy prakticky všetko, keďže tréner FK Humenné Jozef Valkučák sa tentoraz musel zaobísť bez dua ofenzívnych hráčov Vladimír Voroňák (pauzoval pre 5 žltých kariet) a Norbert Sališ (absentoval pre zranenie), ktorí v doterajšom priebehu IV. ligy zaznamenali spolu 13 gólov.

Domáci po inkasovanom góle ovládli hru, no strelecky sa presadili až po prestávke. Šťastným ťahom ich trénera Silvestra Janíka sa ukázalo striedanie v 54. minúte, keď Filip Rokyta už po pár sekundách na ihrisku vyrovnal. V ďalšom priebehu hry sme po zbytočných chybách našej obrany trikrát inkasovali z kopačky Tomáša Ferenca. Ten svoj hatrick zavŕšil gólom z penalty po vylúčení nášho obrancu Lukáša Krajníka.

Po tejto prehre sme klesli v tabuľke IV. ligy skupiny Sever na 6. miesto s rovnakým počtom bodov ako má náš nedeľňajší súper zo Spišského Podhradia. Gólovú aj bodovú bilanciu si môžeme vylepšiť v sobotu 3. júna, keď na našom ihrisku pri Mlyne privítame o 17.00 hod. OŠK Fintice. Na tohto súpera máme príjemné spomienky z jesennej časti, keď sme na Hornom Šariši zvíťazili 3:1 po dvoch góloch Zdenka Cigána a jednom presnom zásahu Norberta Sališa.

Spišské Podhradie – FK Humenné 4:1 (0:1)

Góly: 55. Rokyta, 68., 77. 84. (z pokutového kopu) Ferenc – 8. Šatník
Zostava našich: Dominik Vohar – Matúš Babin, Jakub Bialončík, Lukáš Krajník, Miroslav Porvazník, Cyril Vasiľ ©, Miroslav Cigán (57. Marek Zlacký), Lukáš Križanovský, Peter Petričko (78. Marcel Balog), Dominik Šatník (61. František Sitarčík), Zdenko Cigán.
ŽK: Balog. ČK: 83. Krajník (obaja FK Humenné za stiahnutie súpera v jasnej šanci v pokutovom území hostí). Pred 120 divákmi rozhodovali Mišenčík – Somoši, Drabant.

Mladší žiaci učili Giraltovčanov počítať do štrnásť

Na rozdiel od mužov nám veľkú radosť urobili naši starší dorastenci (U19), ktorí rozdrvili Spišskú Novú Ves 6:1 (4:1) po dvoch góloch Mareka Zlackého a po jednom pridali Lukáš Maďák, Milan Havrilko, František Sitarčík a Marcel Balog. Po tomto víťazstve sa starší dorastenci posunuli na 9. miesto. S rovnakým súperom uspeli po výsledku 4:0 (1:0) naši mladší dorastenci (U17). Tí po dvoch góloch Dominika Mattu a jednom Patrika Mihalčina, resp. Maroša Čeremetu aj naďalej figurujú na 4. miesto v tabuľke.

Starší žiaci (U15) gólovo explodovali v Giraltovciach, kde domácim uštedrili debakel 7:0 (3:0) a v tabuľke už poskočili na II. miesto. Mladší žiaci (U13) doslova deklasovali rovnakého súpera 14:2 (7:1), keď ich gólovým hrdinom bol so štyrmi presnými zásahmi kapitán Daniel Gumenický. Mladší dorastenci si týmto výsledkom upevnili 4. miesto druholigovej tabuľky.

Počet návštev od 18.09.2011: 7842674