Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » Humenskí futbalisti uštedrili v derby Ptičiemu „kanára“ « späť

Humenskí futbalisti uštedrili v derby Ptičiemu „kanára“

dátum aktualizácie: 09.05.2018 | počet zobrazení: 4 191

Futbalisti FK Humenné zvládli dohrávaný derby zápas IV. ligy Sever v Ptičom a opäť hlasnejšie zaklopali na brány najvyššej súťaže v našom regióne. Šesť kôl pred koncom súťaže narástol náš náskok pred druhým FK Poprad B na rovných 12 bodov.

Jedinou nezodpovedanou otázkou počas utorkového sviatočného popoludnia v Ptičom bolo to, koľko „kúskov“ si domáci odnesú. Napokon ich bol poltucet, keď v prvom polčase sa presadili Vasiľ so Sališom. V druhom polčase už niektorí hráči Ptičieho odišli nielen fyzicky, ale nedostatok futbalového umenia nahrádzali provokáciami a tvrdou hrou. Na tú však Humenčania odpovedali tým najšportovejším spôsobom, keď srbský legionár Radovanović zaznamenal v priebehu 32 minút štyri góly.

V nedeľu opäť derby v Medzilaborciach

V rámci druhého “anglického týždňa” za sebou čaká zverencov Punišu Memedoviča už o štyri dni ďalší zápas. Opäť pôjde o derby, keď v nedeľu o 16.30 hod. hráme na trávniku nevyspytateľného MŠK Spartak Medzilaborce. Na jeseň sme nad týmto súperom poľahky zvíťazili 5:0, akékoľvek naše víťazstvo sa očakáva aj tentoraz.

TJ Ptava NV Ptičie – FK Humenné 0:6 (0:2)

Góly: 58., 61., 74. a 80. Radovanović, 34. Vasiľ, 45. Sališ.

ŽK: 58. Džubák (Ptičie). Pred 200 divákmi rozhodovali: Denis Havira – Tobiáš Pacák, Peter Gabštur

Zostava FK Humenné: Dominik Vohar – Branislav Manojlović, Nikola Laković, František Dolutovský, Jakub Bialončik (67. Marián Dolutovský), Miroslav Porvazník, Norbert Sališ (60. Ladislav Stachura), Cyril Vasiľ ©, Vladimír Voroňák (63. František Sitarčík), Predrag Radovanović, Dárius Popik (70. Dominik Matta).

Počet návštev od 18.09.2011: 7843156