Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » Humenskí futbalisti sú už len bod od postupu do III. ligy! « späť

Humenskí futbalisti sú už len bod od postupu do III. ligy!

dátum aktualizácie: 21.05.2018 | počet zobrazení: 31 613

Naši futbalisti zvýšili po výhre rozdielom triedy s Radvaňou nad Laborcom a prekvapujúcej bezgólovej remíze popradského béčka doma s predposledným Zámutovom, svoj náskok na čele tabuľky IV. ligy skupiny Sever už na 12 bodov. Už len jediný bod zo zostávajúcich štyroch duelov jarnej časti tak delí futbalistov FK Humenné od postupu do tretej ligy.

Už od úvodu zápasu bol zrejme kvalitatívny rozdiel oboch súperov. Po viacerých šanciach kapituloval radvanský gólman Vaško v 23. minúte, keď Norbert Sališ pekne obišiel dvoch súperových obrancov a po jeho nezištnej prihrávke stačilo nášmu najlepšiemu strelcovi Predragovi Radovanovičovi pred prázdnou bránkou už len nastaviť nohu a skórovať.

Dva góly Radovanoviča aj súťažný debut gólmana Klamára v celom zápase
Na začiatku druhého polčasu bol po kombinácii Sališa s Branislavom Manojlovičom srbský stopér faulovaný v pokutovom území hostí. Vaško však nášho tradičného exekútora vychytal a nedoprial mu 17. zásah v tejto sezóne.

O dve minúty na to však náš najlepší strelec Radovanovič opäť úradoval v šestnástke Radvančanov a strelou z otočky vsietil svoj 26. tohto sezónny gól. Na rozdiel triedy zvýšil po rohovom kope Vladimíra Voroňáka stopér Lukáš Krajník. Súťažnú premiéru od začiatku zápasu v našom drese absolvoval aj gólman Martin Klamár, ktorý sa za dôveru trénerovi Punišovi Memedovičovi odvďačil čistým kontom.

O. Bartko: Hrali sme to, čo sme potrebovali
Víťazstvo rozdielom triedy v denníku Korzár pozitívne hodnotil aj predseda správnej rady klubu a prednosta Mestského úradu v Humennom Ondrej Bartko. „Pre mňa sú dôležité tri body. Netvrdím, že to bol z našej strany oslňujúci výkon, ale určite sme si nespravili hanbu. Hrali sme to, čo sme potrebovali a podstatné je, že sa nám podarilo zvíťaziť. Našťastie nás nemusela mrzieť ani nepremenená penalta,“ povedal Bartko. Našim chlapcom chýba už len bod k postupu do III. ligy. „Ak už budeme mať definitívnu istotu, začneme sa na tretiu ligu poctivo pripravovať. Samozrejme, v niečom sa už prípravy začali, ale zatiaľ nič konkrétne sme nerobili. Od začiatku sezóny bol našim hlavným cieľom postup do tretej ligy a som veľmi rád, že nám to zatiaľ vychádza.“

Vyzdvihol ako radnica na čele s primátorkou podporuje futbal v meste
Postup do tretej ligy je podľa predsedu správnej rady klubu dôležitý z hľadiska naplnenia vysokých očakávaní, ktoré vo vzťahu k futbalu v Humennom vždy boli. „My sme prevzali klub, ktorý postupoval zo siedmej ligy. Nerád by som komentoval to, čo sa predtým s klubom dialo, pretože dobre sa pamätáme na časy, keď sa v Humennom hrali prvá, druhá i tretia liga. Dôležitá je v súčasnosti podpora mesta na čele s primátorkou. Bez podpory mesta by to jednoducho nešlo.“

FK Humenné – TJ Družstevník Radvaň nad Laborcom 3:0 (1:0)

Góly: 23. a 53. Radovanovič, 78. Krajník
Hralo sa bez kariet. Pred 250 divákmi rozhodovali: Zuzana Kováčová – Ján Mano, Patrik Berta.
Zostava FK Humenné: Martin Klamár – Branislav Manojlovič, Nikola Lakovič, František Dolutovský, Lukáš Krajník, Miroslav Porvazník, Norbert Sališ (80. Dominik Matta), Cyril Vasiľ ©, Vladimír Voroňák (82. Ladislav Stachura), Predrag Radovanovič, Dárius Popik (62. Marián Dolutovský).

Z mládežníkov uspeli len mladší dorastenci
Cez víkend sa hrali aj stretnutia v mládežníckych kategóriách. Starší dorastenci (U19) podľahli v nadstavbovej časti II. ligy východ FK Košice – Barca na ich trávniku 4:2 (1:1), keď sa o naše góly podelili Adam Havliček a Patrik Mihalčin. Rovnakým výsledkom, ale v náš prospech, skončil zápas mladších dorastencov (U17). Na rovnakom trávniku sa pri víťazstve 4:2 (3:1) nad Barcou o naše góly pričinili Jakub Packo, Samuel Sojčák, Zdenko Osa a Adam Tkačin.
Prvoligové staršie žiačky (U15) ešte v piatok podľahli v Poprade 3:1 (1:0), keď sa o naše vyrovnanie na 1:1 postarala v 53. minúte Radoslava Beslerová. Starší žiaci (U15) neuspeli v Trebišove 6:2 (1:1). Ich o rok mladší rovesníci remizovali u toho istého súpera 2:2 (2:1)

Počet návštev od 18.09.2011: 7844657
Počet návštev dnes: 10547