Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » Humenskí futbalisti poriadne „vyšibali“ svojich súperov vo všetkých kategóriách « späť

Humenskí futbalisti poriadne „vyšibali“ svojich súperov vo všetkých kategóriách

dátum aktualizácie: 18.04.2017 | počet zobrazení: 11 164

Vydarený predĺžený veľkonočný víkend majú za sebou futbalisti FK Humenné. Muži, dorastenci a žiaci zaznamenali dokopy 14 gólov a dostali len jeden, za čo si „vyšibali“ plný počet bodov.

Svojich fanúšikov asi najpríjemnejšie prekvapili hráči „áčka“, ktorí sa po predchádzajúcom vysokom domácom triumfe nad Zamutovom 5:0, aj naďalej vezú na víťaznej vlne. V Dlhom Klčove im k tomu výrazne dopomohol gól do šatne, ktorý minútu pred koncom polčasu vsietil útočník Sališ.

Zverencom trénera Jozefa Valkučáka vyšiel aj úvod do druhého polčasu, keď sa svojim premiérovým gólom v sezóne presadil kapitán Vasiľ. Hráčom štvrtého celku tabuľky sa síce podarilo znížiť, no posledné slovo mala naša posila z Partizánu Bardejov Jakub Bialončík, ktorý svojim prvým súťažným gólom za náš klub dal definitívnu podobu konečnému výsledku.

Asistent trénera FK Humenné Martin Polák si pochvaľoval, že sa zápas hral v pokojnej atmosfére, k čomu prispeli aj rozhodcovia rovnakým metrom na obe strany. „Od začiatku zápasu nás prekvapilo, že sa súper stiahol na svoju polovičku, pozorne bránil a mal rešpekt.

Najväčšia šanca FK Humenné prišla v prvej polovičke 1. polčasu, keď za obranu domácich zabehol Križanovský a chcel prekvapiť brankára domácich „lobom“. Brankár však loptu vyrazil. Prvá gólová situácia prišla koncom polčasu, keď vysokú loptu sklepol prsiami Z. Cigán a N. Sališ z voleja vymietol šibenicu domáceho brankára.

Druhý polčas sme začali aktívne a hneď v úvode skončila strela C. Vasiľa v domácej sieti, keď sa od tyčky odrazila do chrbta brankára a následne za bránkovú čiaru na 0:2. Ďalšiu šancu mal N. Sališ, ale zblízka prestrelil. Domáci z protiútoku znížili, keď po centrovanej lopte hlavička Jenčka skončila pod brvnom Vohára. Po peknom centri Vasiľa, sa najlepšie v šestnástke domácich zorientoval Bialončík a krásnou hlavičkou nedal domácemu brankárovi šancu 1:3.“

FK Humenné v tabuľke patrí aj naďalej 8. priečka. Svoje postavenie si naši hráči budú môcť vylepšiť už v sobotu 22. apríla, keď na štadióne pri Mlyne privítame o 16.00 hod. momentálne jedenásty celok súťaže Sokol Ľubotice.

OFK Dlhé Klčovo – FK Humenné 1:3 (0:1)

Zostava našich: Dominik Vohar – Matúš Babin, Jakub Bialončík, Lukáš Krajník, Peter Petričko (68. Dominik Šatník), Miroslav Porvazník, Cyril Vasiľ ©, Lukáš Križanovský, Vladimír Voroňák, Norbert Sališ (89. Marek Zlacký), Zdenko Cigán (84. Miroslav Cigán).

Góly: 61. Jenčko – 44. Sališ, 48. Vasiľ, 71. Bialončík.
ŽK: Tušim (D. Klčovo), Pred 100 divákmi rozhodovali Marko – Béreš, Gallo.

Aj mládežníci sa zviezli na víťaznej vlne
Starší dorastenci (U19) ešte uplynulý štvrtok zvíťazili na domácom trávniku nad Slavojom Spišská Belá 4:0 (3:0), keď dva naše góly zaznamenal František Sitačík a po jednom pridali Lukáš Maďák a Marcel Balog. Mladší dorastenci (U17) zvíťazili nad rovnakým súperom 3:0 (1:0), keď po úvodnom góle Maroša Čeremetu, pridal ešte ďalšie dva presné zásahy Dominik Matta.

Starší dorastenci zostali na ôsmom mieste druholigovej tabuľky, mladším dorastencom aj naďalej patrí tretia priečka. Darilo sa aj našim starším (U15) a mladším žiakom (U13), ktorí zvíťazili nad FAMT Prešov 3:0 (1:0), resp. 1:0 (0:0).

« » Náš kapitán Cyril Vasiľ prispel k víťazstvu svojim premiérovým gólom v tejto sezóne

Počet návštev od 18.09.2011: 7844740
Počet návštev dnes: 10630