Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » Humenskí futbalisti dali v Medzilaborciach remízový gól, mládežníkom sa príliš nedarilo « späť

Humenskí futbalisti dali v Medzilaborciach remízový gól, mládežníkom sa príliš nedarilo

dátum aktualizácie: 14.05.2018 | počet zobrazení: 11 690

Aj po dvoch odohraných tretinách jarnej časti IV. futbalovej ligy Sever zostávajú futbalisti FK Humenné hlavným ašpirantom na postup. Po nedeľňajšej remíze v Medzilaborciach im v zvyšných piatich súťažných zápasoch stačí získať už len 6 bodov, aby si od budúcej sezóny zahrali napr. aj atraktívne derby s Vranovom nad Topľou alebo Sninou.

Hoci zverenci trénera Punišu Memedovića nastupovali v Medzilaborciach ako veľký favorit ako-tak túto úlohu dokazovali len v prvom polčase. Pokoj na ich kopačky mohol priniesť v 10. minúte elegantný gól Norberta Sališa, ktorý po spätnej prihrávke Predraga Radovanovića v šestnástke domácich technicky preloboval ich brankára Vodilku. Po tomto góle síce mali hráči FK aj naďalej na ihrisku prevahu, no ich strelecké projektily lietali mimo domácej brány alebo ich zastavila žrď ako v 17. minúte Radovanovićov pokus. Postupne sa osmelili aj domáci, ktorí niekoľkokrát nebezpečne preverili pozornosť nášho gólmana Dominika Vohára.

Hlásateľ v Medzilaborciach oslavoval dôležitý bod svojich

Na začiatku druhého polčasu si mohol zakričať gól aj Dárius Popik, no proti bolo tentoraz brvno Vodilkovej bránky. To, čo nevyšlo Popikovi, sa v 60. minúte podarilo záložníkovi Medzilaborčanov Gabrielovi Lukačikovi. Ten po chybe našich stopérov postupoval sám na Vohárovu bránu, keď zhruba 20 metrov od nej prekvapujúco vystrelil a „angličákom“ vyrovnal. Do konca zápasu sa skóre už nemenilo, keďže za Vodilkov chrbát nesmeroval ani jeden z poltucta našich streleckých pokusov. Miestny hlásateľ tak mohol povedať, že ešte stále zachraňujúci sa Medzilaborčania získali “dôležitý bod v súboji proti suverénnemu lídrovi tabuľky.“

Po zápasoch v Ptičom a Medzilaborciach nás čaká ďalšie derby už túto sobotu, keď na štadióne Pri mlyne privítame o 17.00 hod. ďalší tím venujúci sa záchranárskym prácam – TJ Družstevník Radvaň nad Laborcom.

MŠK Spartak Medzilaborce – FK Humenné 1:1 (0:1)

Góly: 60. Lukačik – 10. Sališ.

Hralo sa bez kariet. Pred 300 divákmi rozhodovali: Viliam Paulišin, Ján Mano a Marek Hudák.

Zostava FK Humenné: Dominik Vohár – Branislav Manojlović, Nikola Laković, František Dolutovský, Jakub Bialončik, Ladislav Stachura (61. František Sitarčík), Cyril Vasiľ ©, Norbert Sališ (68. Miroslav Porvazník), Vladimír Voroňák (90. Dominik Matta), Predrag Radovanović, Dárius Popik (81. Marián Dolutovský).

Mládežníci vyhrali len s Ľuboticami

Starší dorastenci (U19) FK Humenné podľahli v druhej lige východ Ľuboticiam 0:1 (0:1), mladší dorastenci porazili rovnakého súpera 5:2 (2:1), keď po dva góly zaznamenal Patrik Mihalčin a Adam Havlíček, jeden pridal ešte striedajúci Šimon Ganaj.

Remízový víkend majú za sebou naši starší žiaci. (U15) sa doma rozišla s Partizánom Bardejov bez gólov a (U14) si podelila body s Hornošarišanmi po výsledku 1:1 (1:1).

Naopak, výrazné debakle schytali na domácom trávniku naši prvoligoví mladší žiaci, keď (U13) podľahla Tatranu Prešov 0:8 (0:3) a U12 prehrala s rovnakým súperom 3:12 (1:5).

Počet návštev od 18.09.2011: 7844901
Počet návštev dnes: 10791