Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » Humenskí basketbalisti dotiahli zápas do víťazného konca « späť

Humenskí basketbalisti dotiahli zápas do víťazného konca

dátum aktualizácie: 17.12.2019 | počet zobrazení: 4 834

1.BK Humenné – BK PK Iskra Prešov 64:62 pp (8:12, 20:17, 12:16, 16:11, 8:6)

V 5. kole 2. ligy mužov – Východ, privítali domáci basketbalisti súperov z Prešova. Úvod zápasu sa znova nezačal vyvíjať pre domácich podľa ich predstáv. V 6. minúte svietil na tabuli stav 0:7. Humenčania sa v úvodných minútach nevedeli presadiť cez tvrdú obranu súpera, ktorý prišiel do Humenného v plnej sile a mal výškovú aj váhovú prevahu. Prvá štvrtina skončila stavom 8:12, k čomu prispel aj fakt, že hostia nepremenili v tejto štvrtine 9 trestných hodov. To dalo domácim šancu udržať sa v zápase a do polčasu skorigovať výsledok na prijateľných 28:29. Prešovčania si počas 3. a 4. štvrtiny udržiavali solídny 5-bodový náskok. Zlom nastal v poslednej minúte zápasu, kde súper viedol uz o 7 bodov. Domáci vynikajúcou zónovou obranou prinútili súpera urobiť chyby, a keď Brnčal trafil 35 sekúnd pred koncom trojkový pokus, čím skorigoval stav na 54:56, začalo sa črtať predĺženie. V následnom útoku hostia stratili loptu, domáci Pliško bol v protiútoku 7 sekúnd pred koncom faulovaný a postavil sa na čiaru trestného hodu. S chladnou hlavou obidva pokusy premenil a zápas išiel do predĺženia. Šťastena sa tentoraz priklonila na domácu stranu a Humenčania nakoniec dotiahli zápas do víťazného konca.

Vyzdvihnúť treba bojovnosť a kolektívnosť celého mužstva, ktoré sa počas celého zápasu nezlomilo a dotiahlo tento nervózny duel do víťazného konca.

1. BK Humenné: Babják Mi. – 9, Babják Ma. – 2, Kulik – 2, Tkáč – 6, Pliško – 23, Brnčal – 5, Lošák – 9, Boršč – 8

Text: Ing. Jozef Babják

Počet návštev od 18.09.2011: 7833987
Počet návštev dnes: 10492