Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » Humenské „levy“ zvládli oba domáce zápasy a sú už len krôčik od triumfu v II. hokejovej lige « späť

Humenské „levy“ zvládli oba domáce zápasy a sú už len krôčik od triumfu v II. hokejovej lige

dátum aktualizácie: 19.03.2018 | počet zobrazení: 21 940

Humenské levy sú už len krôčik od víťazstva v II. hokejovej lige. Po dvoch domácich víťazstvách vycestujú budúci víkend do Martina ako mierny favorit. Ak uspejú aspoň v jednom dueli, víťazný pohár poputuje do vitríny MHK Humenné. Ak by sa Martinčanom podarilo vyrovnať sériu, rozhodujúci piaty finálový zápas by sa hral v stredu 28. 3­. 2018 o 17.30 hod. na našom Zimnom štadióne.

Sobota: MHK Humenné - MHK Martin 5:3 (2:1, 0:1, 3:1) - stav série: 1:0
  V úvodnom finálovom zápase sa naši hokejisti najprv len zastreľovali a udreli až v závere I. tretiny. Necelé tri minúty pred jej záverom ako prvý skóroval Peter Klouda, a hoci Martinčania prakticky okamžite vyrovnali, do šatní išli s náskokom „levy“. Úvodné buly zápasu symbolicky vhodil Tomi „Kid“ Kovács, majster Európy v boxe v poloťažkej váhe.

Keď diváci začali kričať My chceme gól, strela Filipa Vaška sa obtrela o korčuľu Richarda Šechného a ten 48 sekúnd pred koncom I. tretiny „nechtiac“ skóroval. V druhej tretine sa podarilo hosťom vyrovnať a začiatkom záverečného dejstva išli dokonca aj do vedenia, no na víťazstvo im to nestačilo. K obratu v zápase zavelil presilovkovým gólom náš I. útok.

Víťazstvo poistil dvoma gólmi Dancsák
Doslova eufória radosti vypukla na konci 50. minúty, keď puk po sóle Denisa Markuša cez celé klzisko zasunul do brány náš kapitán Juraj Dancsák. Ten si spoluprácu s kolegami z útoku zopakoval ešte aj o 5 minút neskôr a svojim druhým gólom v zápase poistil naše víťazstvo.

Góly: 17. Klouda (Tomas), 20. Šechný (Vaško), 49. Vaško (Buraľ, Šechný), 50. Dancsák (Markuš, Mach), 55. Dancsák (Markuš, Mach) – 18. Kamenický Škumát, Brveník), 25. Pokrivčák (Poliaček, Hriňa), 41. Pokrivčák (Poliaček, Jurášek).

Strely: 51:43­. Vylúčenia: 7:5­. Presilovky: 1:1­. Oslabenia: 0:0­. Pred 1533 divákmi rozhodovali: Korba – Riš, Homola.

MHK Humenné: Ščambora – Buraľ, Ficko, Kubát, Ondrej, S. Danko, Pástor, Maury – Vaško, Šechný, Fedorko – Kmiť, Klouda, Tomas – Mach, Markuš, Dancsák – Dzoba, Suvák.

MHK Martin: Gavalier – Hriňa, Škumát, Dvořák, Oravec, Filo, Mendel – Pokrivčák, Jurášek, Poliaček -Huňady, Srnka Vilchinskiy – Brveník, Olejník, Kamenický – Lauko, Rechtorík, Hanes.

Nedeľa: MHK Humenné – MHK Martin 3:1 (0:1,1:0,2:0) – stav série 2:0

V úvode druhého finálového zápasu premárnili „levy“ poltucet šancí a trest prišiel na druhej strane. V 13. min. Vilchinskieho zahákoval pri samostatnom nájazde náš obranca Ľubomír Buraľ. Nariadené trestné strieľanie sám faulovaný hráč bezpečne premenil. Už o tri minúty mohlo byť 0:2, no Ščambora lapačkou chytil istý gól pri teči Martinčana Huňadyho.

Humenský štadión si gól zakričal až v druhom dejstve, keď Jaroslav Kmiť využil svoje skúsenosti a hoci bol faulovaný, v 25. minúte dokázal skórovať. V ďalších minútach sa hra prelievala z jednej strany na druhú a oporou boli obaja brankári.

Martinčanom nepomohla ani hra bez brankára
Rozhodujúcou pre naše víťazstvo sa napokon ukázala situácia z 52. minúty, keď Ivan Fedorko zakončil svoj šikovný prienik cez dvoch Martinčanov krížnou strelou za chrbát martinského gólmana. Hostia sa neúspešne snažili vyrovnať a nepomohla im k tomu ani záverečná power-play. V nej náš hrajúci tréner Richard Šechný najprv 47 sekúnd pred koncom stretnutia trafil žŕďku, no o ďalších 15 sekúnd na to už Fedorko nezaváhal.

Góly: 25. Kmiť (Dancsák, Markuš), 52. Fedorko (Šechný, Ondrej), 60. Fedorko – 13. Vilchinskiy (trestné strieľanie).

Strely: 40:37. Vylúčenia: 4:4­. Presilovky: 0:0. Oslabeni­a: 0:0. Pred 1150 divákmi rozhodovali: Lauff – Novotný, Pribula.

MHK Humenné: Buraľ, Ficko, Kubát, Ondrej, S. Danko, Pástor, Maury – Vaško, Šechný, Fedorko – Kmiť, Klouda, Tomas – Mach, Markuš, Dancsák – Dzoba, Suvák.

MHK Martin: Gavalier – Hriňa, Škumát, Dvořák, Oravec, Filo, Mendel – Pokrivčák, Jurášek, Poliaček - Huňady, Srnka Vilchinskiy – Brveník, Olejník, Kamenický – Lauko, Rechtorík, Hanes.

Počet návštev od 18.09.2011: 7849620