Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » Humenské „levy“ zdolali v derby Prešov a s Bratislavčanmi si zahrali víťazný volejbal « späť

Humenské „levy“ zdolali v derby Prešov a s Bratislavčanmi si zahrali víťazný volejbal

dátum aktualizácie: 19.11.2018 | počet zobrazení: 18 374

Vydarený uplynulý týždeň majú za sebou hokejisti MHK Humenné. Najprv uspeli v derby s Prešovom tenisovým výsledkom 6:1 a v piatok po volejbalových tretinách 3:0, 0:3 a 3:0 zdolali aj svojho tabuľkového suseda z hlavného mesta, čím si upevnili 7. miesto v hodnotení St. Nicolaus 1. hokejovej ligy.

MHK Humenné – HC Prešov 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)

Góly: 7. Šiňanský (Majerník), 11. Bylina (Krempaský, Baláž), 29. Babinets (Vaško), 40. Babinets, 49. Jokeľ (Michalčin, Cibák), 56. Michalčin (Jokeľ, Vrábeľ) – 4. Hrabčák.
Strely na bránu: 43:16. Vy­lúčenia: 2:2. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 1:0. Pred 453 divákmi roz­hodovali: Žák – Homola, Janiga.
Zostava MHK Humenné: Sidor – Ondrej, Buraľ, Pavúk, Cibák, Michalčin, Krempaský, Mačkovič, Kamenický – Solomončak, Bylina, Baláž – Vaško, Babinets, Fedorko – Jokeľ, Vrábeľ, Krajňák – Markuš, Majerník, Šiňanský.

Predposlední Prešovčania išli do vedenia už v 4. minúte, keď Hrabčákova strela prepadla nášmu gólmanovi Sidorovi až do bránky. Ich vedenie ale netrvalo dlho, lebo už o tri minúty na to nechytateľne zavesil krídelník štvrtého útoku „levov“ Jaroslav Šiňanský a o ďalšie štyri minúty Krempaského bombu šikovne tečoval Bylina na 2:1.

Babinets dal v oslabení ku­riózny gól do prázdnej bránky
Gólostroj našich farieb sa nezastavil ani v druhej tretine, keď Vaškovo vysunutie pretavil na tretí gól Sergej Babinets. A tesne pred jej záverom tento ukrajinský legionár po veľkej chybe prešovskej obrany v oslabení poľahky dopravil puk do prázdnej Babíkovej brány. V záverečnom dejstve pridali ďalšie dva góly naše košické posily Oliver Jokeľ s Christiánom Michalčinom, ktorí upravili na konečných 6:1. Po stretnutí náš tréner Milan Staš poďakoval svojim zverencom za sympatický výkon, ktorý sa musel páčiť aj vďačným humenským divákom.

MHK Humenné – HC Osmos Bratislava 6:3 (3:0, 0:3, 3:0)

Góly: 5. Baláž (Michalčin, Bylina), 5. Fedorko (Babinets), 18. Markuš (Jokeľ, Buraľ), 43. Baláž (Solomončak), 60. Baláž (Jokeľ), 60. Fedorko (Vaško) – 22. Ondris (Šálka), 35. Musliu (Prokop, Danišovský), 38. Šálka (Prokop).
Strely na bránu: 42:34. Vy­lúčenia: 2:4. Presilov­ky: 1:1. Osla­benia: 0:0. Pred 580 divákmi roz­hodovali: Mihaľov – Wolf, Gavalier.
Zostava MHK Humenné: Sidor – Ondrej, Buraľ, Pavúk, Mačkovič, Michalčin, Krempaský, Labanc – Solomončak, Bylina, Baláž – Vaško, Babinets, Fedorko – Jokeľ, Vrábeľ, Markuš – Kamenický, Majerník, Rusňák.

Tri výsledkovo diametrálne rozdielne tretiny zažili v piatok diváci na humenskom zimáku. Skúsení gólman hostí Roman Mega síce najprv vychytal nášho Filipa Vrábeľa, no potom v priebehu 5. minúty lovil až dvakrát puk zo svojej siete. Najprv ho po skrumáži prekonal Baláž a o 21 sekúnd po výbornej Babinetsovej prihrávke aj Fedorko, ktorý po blafáku už len zasunul do jeho prázdnej brány. V závere tretiny získal v presilovke za bránou puk Jokeľ, po ktorého prihrávke Denis Markuš upravil na rozdiel triedy.

Bratislavčania zmazali trojgólový náskok
Druhá tretina síce priniesla vyrovnaný počet striel 12:12, no aj vyrovnanie hostí na 3:3 z dvoch nenápadných akcií a jednej využitej presilovky. Remízový stav trval len 5 minút, po ktorých „levov“ opäť ako na začiatku zápasu dostal do vedenie Baláž. Kľud na naše hokejky mohli priniesť aj tri superšance Babinetsa, Fedorka a Solomonchaka, no skóre sa menilo až v úplnom závere. Najprv Jokeľ výborne prihral Balážovi, ktorý strelou pod Megovu hornú žŕďku upravil na 5:3 a v následnej power-play Fedorko do prázdnej brány za obrovského aplauzu divákov stanovil konečný výsledok.

Aj tréner Milan Staš bol po zápase spokojný. „Začali sme veľmi dobre, v jednej minúte hneď dva góly, napokon aj tretí, prvá tretina 3:0 bola perfektná. Prišlo však uspokojenie, hokejky nám akoby oťaželi a súpera sme nechali až vyrovnať. Škoda našich dobrých situácií aj v strednej pasáži. Prevažovali však vtedy hluché miesta, v ktorých nás viackrát podržal brankár Sidor, ale trikrát sme aj inkasovali. Po dvoch tretinách sme začínali opäť od nuly, ale chlapci zabojovali, podali perfektný výkon. Pochváliť však musím aj divákov v hľadisku, boli naším šiestym hráčom na ľade. Patrí im absolutórium, mužstvo doslova hnali dopredu.“

Najbližšie hráme v piatok s Topoľčanmi
Hokejistov MHK čaká už túto stredu o 18.00 hod, zápas na ľade piatej Dubnice a v piatok o 17.30 hod. domáci duel s tretími Topoľčanmi, na ktorý Vás srdečne pozývame.

Počet návštev od 18.09.2011: 7845367
Počet návštev dnes: 11257