Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » Humenské „levy“ sú majstri II. hokejovej ligy, náš hrajúci tréner Richard Šechný ukončil svoju bohatú kariéru! « späť

dátum aktualizácie: 26.03.2018 | počet zobrazení: 8 466

Tak sa to podarilo, humenské „levy“ sa stali víťazom druhej hokejovej ligy v sezóne 2017/2018!!! Týmto triumfom si spolu s porazeným finalistom z Martina zabezpečili postup do I. ligy. Podľa predsedu Výkonného výboru MHK Humenné Mareka Šmídu, sa o ich možnom účinkovaní v druhej najvyššej súťaži rozhodne v najbližších týždňoch.

Humenčania boli po dvoch domácich víťazstvách blízko postupu už v sobotňajšom dueli na martinskom ľade, keď sa v riadnom hracom čase skončilo stretnutie 2:2. V predĺžení gól nepadol, a tak museli rozhodovať samostatné nájazdy. V nich rozhodol elegantným gólom á la Forsberg, domáci útočník František Poliaček, a tak si „levy“ museli predĺžiť čakania na oslavy svojho druholigového triumfu ešte o jeden deň.

„Bolo to pre oba tímy náročné stretnutie. Rozhodnúť sme mohli ešte v tretej tretine, predĺženie sa takisto odohrávalo v pásme súpera. Škoda, že som nemohol po svojom vylúčení zasiahnuť do hry, na niečo to ale bolo dobré. Rozhodcovia od tejto chvíle začali pískať tak, ako sa má. Nemyslím si, že by sme po tejto prehre mali na našom spôsobe hry niečo meniť. V sérii vedieme 2:1, pod tlakom sú domáci hráči, ktorí potrebujú doma vyhrať. My budeme hrať svoj hokej,“ uviedol po zápase náš hrajúci tréner Richard Šechný.

Sobota: MHK Martin – MHK Humenné 3:2 po samostatných nájazdoch (0:1, 2:0, 0:1, 0:0) – stav série: 1:2

Góly: 23. Srnka (Poliaček, Škumát), 31. Huňady (Srnka, Dvořák), rozh. nájazd Poliaček – 7. Vaško (Šechný, Fedorko), 41. Buraľ (Markuš, Vaško).
Strely: 36:34. Vylúčenia: 9:13 na 2 min., navyše Šechný 10 min. + do konca zápasu za nešportové správanie.
Presilovky: 2:2. Oslabenia: 0:0. Pred 1674 divákmi rozhodovali: Vido – Drblík, Makúch.
MHK Martin: Gavalier – Hriňa, Mendel, Dvořák, Oravec, Filo, Škumát – Pokrivčák, Jurášek, Poliaček – Huňady, Srnka Vilchinskiy – Brveník, Olejník, Kamenický – Lauko, Rechtorík, Hanes.
MHK Humenné: Ščambora – Buraľ, Ficko, Kubát, Ondrej, S. Danko, Pástor, Maury – Vaško, Šechný, Fedorko – Kmiť, Klouda, Tomas – Mach, Markuš, Dancsák – Dzoba, Suvák.

V nedeľu už mohli vypuknúť oslavy…
Štvrtý finálový zápas už bol aj za prítomnosti primátorky mesta Jany Vaľovej, jednoznačnou záležitosťou našich chlapcov. Po necelých troch minútach sme viedli o dva góly, keď sa v rozpätí 40 sekúnd presadili Filip Vaško a Roman Tomas. Domácim sa síce podarilo v druhej polovici I. tretiny vyrovnať, no „levov“ opäť posunul bližšie k víťazstvu kapitán Juraj Dancsák, ktorý napokon zápas kvôli zraneniu nedohral. Martinčania síce v 24. minúte opäť vyrovnali, no to bol ich posledný gól v tejto sezóne. Víťazným zásahom sa napokon ukázal presný zásah Richarda Šechného na 3:4. Ďalšie dva góly potom pridal Roman Tomas a záverečný siedmy symbolicky sekundu pred koncom stretnutia náš najproduktívnejší hráč Filip Vaško. A potom sa už mohlo oslavovať.

Podľa nášho hrajúceho trénera Richarda Šechného položili naši hráči základ úspechu v sérii dvomi domácimi víťazstvami.

Šechný: Už toho bolo dosť, teší ma, že končím triumfom „Mal som pocit, že naše mužstvo túžilo po úspechu v sérii viac a vložilo do hry viac srdca. Martin však mal slušne poskladané mužstvo, a tiež sa postaral o zaujímavé finále,“ pochválil súpera náš hrajúci tréner Richard Šechný a prítomným novinárom ešte prezradil ako to bude s jeho ďalšou hokejovou kariérou.

„Už toho bolo dosť, definitívne končím a teší ma, že triumfom, aj keď len v druhej lige,“ povedal.

Rovnako posledný zápas v kariére na martinskom ľade odohral aj krídelník nášho III. útoku Roman Tomas. Ten videl najväčší rozdiel medzi mužstvami v množstve skúseností. „Tie ničím nenahradíte, čo sa opäť do bodky potvrdilo. Bola to však zaujímavá konfrontácia,“ skonštatoval.

Hráčov MHK Humenné pochválil aj martinský tréner: Boli ste lepší
Ako dodal martinský tréner Ján Galamboš, naši chlapci vyhrali zápas aj celú sériu zaslúžene. Svojmu tímu snahu uprieť nemohol, ale vyššia kvalita sa nakoniec prejavila. „Jednoducho, Humenné bolo lepšie, a to si tiež treba vedieť športovo priznať."

Nedeľa: MHK Martin – MHK Humenné 3:7 (2:2, 1:1, 0:4) – konečný stav série: 1:3

Góly: 11. Huňady (Srnka), 14. Srnka (Poliaček, Hriňa), 24. Pokrivčák (Oravec) – 2. Vaško (Mach, Ficko), 3. Tomas (Dancsák), 22. Dancsák (Klouda), 41. Šechný (Fedorko), 45. Tomas (Klouda), 59. Tomas (Klouda, Kmiť), 60. Vaško (Šechný).
Strely: 33:30. Vylúčenia: 6:6. Presilovky: 2:3. Oslabenia: 0:0. Pred 1233 divákmi rozhodovali: Píšťanský – Durmis, Ševčík.
MHK Martin: Gavalier – Hriňa, Oravec, Mendel, Dvořák, Filo, Škumát – Pokrivčák, Srnka, Poliaček – Kamenický, Huňady, Vilchinskiy – Brveník, Jurášek, Olejník – Lauko, Rechtorík, Hanes.
MHK Humenné: Ščambora – Kubát, Ondrej, Buraľ, Ficko, S. Danko, Pástor, Maury – Kmiť, Šechný, Fedorko – Vaško, Markuš, Mach – Dancsák, Klouda, Tomas – Dzoba, Suvák.

Počet návštev od 18.09.2011: 7845635
Počet návštev dnes: 11525