Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » Humenské levy porazili Liptovský Mikuláš, po polovici súťaže vedú II. ligu Východ « späť

Humenské levy porazili Liptovský Mikuláš, po polovici súťaže vedú II. ligu Východ

dátum aktualizácie: 13.11.2017 | počet zobrazení: 21 174

Humenské levy natiahli svoju sériu bez prehry vo východnej skupine II. ligy Východ už na osem zápasov. Hoci ešte tesne po polovici stretnutia prehrávali, silné béčko Liptovského Mikuláša v sobotu porazili na domácom ľade o dva góly.

Naši hokejisti sa pustili odvážne do súpera a už v 13. sekunde zazvonila za ich gólmanom Bačíkom tyčka. Na úvodný gól si tisícka divákov počkala do 12. minúty, keď útočník Čopák dorazil strelu centra Markuša. V druhej tretine to bolo ešte veselšie, keď po Bartošovom úniku zvýšil Renčok na 2:0. Liptákom sa však v strede tretiny za 247 sekúnd podarilo streliť tri góly a dostali sa do prekvapujúceho vedenia. Našťastie tesne pred koncom druhého dejstva vyrovnal obranca Ondrej. Na začiatku tretej tretiny rozjasal hľadisko opäť Renčok. Potom sa „blysol“ veľmi nešportovým zákrokom na Dancsáka pri mantineli Sčensný, za čo právom dostal osobný trest. Poistku zaslúženému víťazstvu dal v 54. minúte po peknej Šechného prihrávke Vaško.

Po prehre Martina v Rimavskej Sobote majú naši chlapci po polovici súťaže trojbodový náskok práve pred hokejistami z Turca. V nasledujúcom kole hráme do tretice doma, keď v sobotu 18. novembra privítame o 17.30 hod. poľský Ciarko KH 58 Sanok

Po prvej tretine zápasu navyše na domácom ľade ocenili Šechný a Bartoš hráčov mesiaca z MHK mládež diplomami.

MHK Humenné - MHK 32 Liptovský Mikuláš B 5:3 (1:0, 2:3, 2:0)

Góly: 12. Čopák (Markuš, Mach), 26. Renčok (Bartoš, Klouda), 39. Ondrej (Bartoš, Klouda), 44. Renčok (Klouda, Bartoš), 54. Vaško (Šechný, Ondrej) – 30. Kubáň (F. Danko, Pavlovič), 33. Pawelski (Fiala, Kubáň), 34. Pawelski (Koniar, Pavlovič).

Strely: 39:36. Vylúčenia: 5:7, navyše Šechný 10 min. osobný trest za nešportové správanie sa a Sčensný 10 min. osobný trest za vrazenie na mantinel. Pre­silovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Pred 1058 divákmi rozhodovali: Smerek – Hubičák a Pavlotty.

MHK Humenné: Petro – Buraľ, Ficko, Ondrej, Kubát, Suvák, Maury – Vaško, Šechný, Dancsák – Renčok, Klouda, Bartoš – Mach, Markuš, Čopák – Dzoba.

Počet návštev od 18.09.2011: 7844236
Počet návštev dnes: 10126