Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » Humenčania zdolali aj Ružomberok, hrajúci tréner Šechný berie len postup! « späť

Humenčania zdolali aj Ružomberok, hrajúci tréner Šechný berie len postup!

dátum aktualizácie: 09.01.2017 | počet zobrazení: 40 149

Prečítať nahlas

Už v poradí jedenáste víťazstvo za sebou dosiahli druholigoví hokejisti MHK Humenné, ktorí si v sobotu na domácom ľade poradili s MHK Ružomberok. Jedno kolo pred koncom základnej časti skupiny Východ, majú ako jej vedúci celok pred druhým Breznom už 11 bodový náskok. Ten ešte môžeme zveľadiť 21. januára, keď na domácom ľade privítame o 17.30 hod. HKM Rimavská Sobota.

Naši chlapci vstúpili do nového roka slušnou kanonádou a v priebehu necelých piatich minút prvej tretiny, nastrieľali Liptákom tri góly. Neskôr sa Humenčania trochu uspokojili, čo využili hostia na skorigovanie výsledku na 3:2. Po dohovore hrajúceho trénera Richarda Šechného, mužstvo ožilo a v závere druhej tretiny odskočili svojmu súperovi až na 5 gólový rozdiel. V záverečnom dejstve sa zápas iba dohrával, keď oba celky strelili už len po jednom góle.

Hrajúci tréner Richard Šechný, ktorý do svojich osobných štatistík pridal tri body za gól a dve asistencie, bol po zápase spokojný. „Bolo to povinné víťazstvo, škoda, že po prvej tretine sme tak trochu poľavili a dovolili Ružomberku znížiť až na rozdiel jedného gólu. Keď sme však pridali na rýchlosti, bol už vidieť rozdiel v kvalite oboch tímov. Čo sa mňa týka, samozrejme každý bod poteší, no je jedno, kto z nás skóruje, lebo prvoradé sú víťazstvá. Máme zo strany vedenia Mesta a klubu vytvorené naozaj veľmi dobré podmienky, čo sa prejavuje aj na našich výkonoch. Všetko klape ako má, vždy máme všetko, na čom sme sa dohodli a aj to prispieva k dobrej pohode v tíme. Čaká nás play-off druhej ligy, kde by sme sa ešte chceli posilniť o jedného obrancu a útočníka. Našim jednoznačným cieľom je postup do prvej ligy, a keďže vyššie pôjdu obaja finalisti, iné umiestnenie ako postup do finále ani neberieme. Máme na to dobrý tím, viacerí chlapci už okúsili extraligu, resp. I. ligu, a preto každý tam chce postúpiť a hrať napr. aj derby s Michalovcami alebo Prešovom,“ povedal nám tretí najproduktívnejší hráč celej súťaže, Richard Šechný.

V Zápase hviezd II. ligy si zahrajú aj viacerí naši hokejisti
Richard Šechný si vďaka hlasovaniu fanúšikov z celého Slovenska, vyslúžil nomináciu na Zápas hviezd II. ligy. Historická premiéra takého zápasu hviezd, v ktorom proti sebe nastúpia kluby Východu a Západu, sa uskutoční túto sobotu 14. januára v Ružomberku. V elitnom útoku skupiny Východ budú Šechnému robiť spoločnosť aj útočníci Michael Šmálik z HK Brezno a Richard Fiala z MHK 32 Liptovský Mikuláš „B“, ako aj obrancovia Dušan Kobeľa z HK 2016 Trebišov a Slavomír Javorka z MHK Ružomberok. Náš hrajúci tréner by nemal byť vo výbere hviezd jediným Humenčanom. „Pokiaľ viem, do ďalších útokov sa budú vyberať aj hráči podľa hlasovania jednotlivých trénerov. Ešte neviem presne, koľkí naši hráči tam pôjdeme, no jeden z brankárov by mal byť aj Tomáš Petro a v útoku by mal hrať aj Peter Klouda. Je možné, že ešte niekto z MHK pribudne. Verím, že to bude dobre zorganizovaná akcia a budeme sa tam všetci príjemne cítiť,“ dodal R. Šechný.

MHK Humenné – MHK Ružomberok 8:3 (3:0, 4:2, 1:1) Góly: 11. Dancsák (Žemba, Klouda), 12. Šechný (Tkáč, Kmiť), 16. Buraľ (Šechný, Mach), 33. Mach (Dancsák, Buraľ), 36. Kmiť (Podsedlý, Šechný), 40. Čopák, 40. Dancsák, 54. Čopák (Ficko, Komarnickis) – 29. Banáš, 31. Varga, 56. Varga.

Vylúčení: 3:5, Presilovky: 2:0, Oslabenia: 0:1. Pred 450 divákmi rozhodovali Mi­haľov, Pavlotty a Staššák.

Zostava našich: Petro  – Buraľ, Tkáč, Žemba, Tartaľ, Maury, Ficko – Kmiť, Šechný, Mach, Dancsák, Klouda, Podsedlý, Čopák, Komarnickis.