Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » Humenčania potvrdili triumf v lige víťazstvom s Ľuboticami, víťazný pohár si prevezmú v sobotu večer po zápase s Michalovcami « späť

Humenčania potvrdili triumf v lige víťazstvom s Ľuboticami, víťazný pohár si prevezmú v sobotu večer po zápase s Michalovcami

dátum aktualizácie: 18.06.2018 | počet zobrazení: 20 401

V sobotu sa víťazným zápasom s TJ Sokol Ľubotice skončila pre futbalistov FK Humenné úspešná sezóna, počas ktorej zaslúžene triumfovali v IV. lige Sever. Bonbónikom pre všetkých fanúšikov futbalu v našom meste bude Slávnostné otvorenie zrekonštruovaného štadióna, ktoré sa uskutoční už tento piatok a sobotu. V rámci neho zahrajú v sobotu 23. júna od 18.00 hod. zápas s fortunaligovým Zemplínom Michalovce a po jeho skončení si slávnostne prevezmú pohár za víťazstvo v IV. lige Sever.

O osude záverečného zápasu tohto ligového ročníka rozhodla desaťminútovka v druhej polovici úvodného dejstva, počas ktorej sme zaznamenali až tri góly. Najprv sa v 24. minúte technickou strelou presadil obranca Branislav Manojlovič a o ďalšie štyri minúty po lahôdkovej pätičke nášho najlepšieho strelca Predraga Radovanoviča (28 gólov) už Miroslav Porvazník nemal problém skórovať do siete bezmocného brankára hostí Jakuba Čoreja. Plodnú desaťminútovku dovŕšil práve Radovanovič, ktorý po kolmici Františka Sitarčíka zvládol „samostatný nájazd“ na gólmana hostí. Do polčasu ešte stihli odpovedať aj Ľubotičania, ktorí hlavičkou Jakubeka zaznamenali svoj čestný úspech.

Po prestávke tempo hry trochu poľavilo. Zverenci Punišu Memedoviča si síce aj naďalej vytvárali šance, no skórovať sa im podarilo až z ich posledného útoku. Radovanovičovu prihrávku tesne pred koncom zápasu usmernil do siete Ladislav Stachura, čím zavŕšil gólový účet FK Humenné v tejto sezóne na konečnom čísle 88.

FK Humenné – TJ Sokol Ľubotice 4:1 (3:1)

Góly: 24. Manojlovič, 28. Porvazník, 33. Radovanovič, 90. Stachura – 42. Jakubek
Hralo sa bez kariet. Pred 180 divákmi rozhodovali: Tobiáš Pacák – Dávid Capik, Radoslav Bobko.
Zostava FK Humenné: Martin Klamár – Branislav Manojlovič, František Dolutovský, Jakub Bialončík (10. Nikola Lakovič), Lukáš Krajník, Marián Dolutovský, Miroslav Porvazník, Ladislav Stachura, František Sitarčík (80. Dominik Matta), Predrag Radovanovič, Dárius Popik.

Starší a mladší dorastenci v poslednom kole neuspeli v Ľuboticiach
Cez víkend absolvovali záverečné vystúpenia vo svojich ligových súťažiach aj mládežnícke dorastenecké celky FK Humenné. Nelichotivým výsledkom 12:0 (4:0) skončil výjazd našich starších dorastencov (U19) v Ľuboticiach. V tabuľke skupiny o postup II. ligy východ skončili zverenci Jána Opielu napokon na 7. mieste. Mladší dorastenci (U17) prehrali u rovnakého súpera 2:1 (2:0). Zverencom Jaroslava Varcholu patrí v konečnom účtovaní 8. priečka.

Počet návštev od 18.09.2011: 7844500
Počet návštev dnes: 10390