Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » Hokejovým kráľom Zemplína je MHK Humenné!!!   « späť

Hokejovým kráľom Zemplína je MHK Humenné!!!

dátum aktualizácie: 10.12.2018 | počet zobrazení: 17 689

HKM Humenné je od piatka kráľom hokejového Zemplína. „Levy“ v prestížnom derby zdolali Michalovce, čo v „standing ovations“ ocenilo aj vďačné humenské publikum.

Najväčšie vzrušenie v prvej tretine nastalo v jej polovici, keď náš gólman Sidor najprv vychytal štyri šance hostí v ich presilovke 5:3. Úvodný gól mohol už v oslabení len o jedného hráča streliť Oliver Jokeľ, ktorého sólo a následný blafák po návrate z trestnej lavice zmaril Adam Trenčan v michalovskej bráne. Presilovka 5:4 sa skončila sekundu pred jej koncom, keď najproduktívnejší hráč celej I. ligy Jakub Linet zblízka prekonal Dušana Sidora. Len 33 sekúnd potom trvalo Romanovi Žitnému, aby vyrovnal. To diváci využili a doslova „zahádzali“ ľad svojimi plyšákmi, ktoré už onedlho potešia deti v detských domovoch.

Buraľova víťazná gólová delovka bola krásnym darčekom k jeho 25. narodeninám
Hneď v úvode II. tretiny sa opäť menilo skóre, keď po Piatakovom nahodení „žabkou“, sa Róthova strela šťastnou zhodou náhod ocitla za chrbtom prekvapeného Sidora. Už o šesť minút však Trenčan len vyrazil tvrdý presilovkový projektil Buraľa a Babinets dobre vedel, na aké miesto do odkrytej brány má dať puk. Ľubovi Buraľovi však jeho delovka predsa len priniesla aj gólovú radosť. Buraľova strela spomedzi kruhov po vyhratom vhadzovaní doslova vymietla pavučinku pod Trenčanovou hornou žŕdkou, čím si náš obranca dal pekný darček k svojej štvrtkovej 25-ke.

V záverečnom dejstve sa zverenci Milana Staša snažili brániť najtesnejší rozdiel a škrt cez rozpočet im svojou šancou neurobil ani Linet, či Hamráček. Necelé tri minúty pred koncom bol za podrazenie vylúčený Christián Michalčin. Nasledujúce sekundy neboli vôbec vhodné pre fanúšikov „levov“ s kardiovasku­lárnymi chorobami. Michalovskú presilovku takmer využil náš útočník Filip Vaško, ktorý si po faule na seba po vyloženej šanci vypýtal trestné strieľanie.

Nepremenené Vaškovo trestné strieľanie „levov“ mrzieť nemuselo
Jeho nájazd však Trenčan zneškodnil svojou vyrážačkou a s dobrým pocitom sa 87 sekúnd pred koncom pobral na striedačku svojho tímu, aby mohol sledovať hru 6:4 pri power play. Tú našťastie rozdrobil aj oddychový čas hostí. Po návrate Michalčina necelú minútu pred koncom zápasu, sa už Michalovčania k poriadnej šanci nedostali, a tak sa zemplínske derby stalo zaslúženou korisťou „levov“.

MHK Humenné – HK Dukla Ingema Michalovce 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)

Góly: 12. Žitný (Cibák, Vrábeľ), 28. Babinets (Buraľ, Vaško), 33. Buraľ (Solomončak) – 11. Linet (Róth, Kolba), 22. Róth (Pulščák, Piatak).
Strely: 28:55­. Vylúčenia: 6:8 na 2 min., navyše Kolba 10 min. OT za nešportové správanie sa. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Pred 849 divákmi roz­hodovali: Korba – Riš, Homola.
MKH Humenné: Sidor – Ondrej, Michalčin, Buraľ, Mačkovič, Cibák, Krempaský, Kamenický – Solomončak, Bylina, Baláž – Vaško, Babinets, Fedorko – Jokeľ, Vrábeľ, Žitný – Šiňanský, Markuš, Majerník.
HK Dukla Ingema Michalovce: Tren­čan – Korenko, Kolba, Hančák, Valečko, Hopkovič, Novický – Pulščák, Piatak, Mesaroš – Mašlonka, Cútt, Banovský – Safaraleyev, Linet, Róth – Chalupa, Toma, Hamráček.

Počet návštev od 18.09.2011: 7844675
Počet návštev dnes: 10565