Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » Hokejový reštart: výhra v Topoľčanoch « späť

Hokejový reštart: výhra v Topoľčanoch

dátum aktualizácie: 20.11.2020 | počet zobrazení: 1 939

Slovenská hokejová liga zažíva svoj reštart. Opätovné dianie na ľade sa začalo 1. kolom a humenské „levy“ cestovali k „žochárom“ do Topoľčian.

Topoľčany – Humenné 1:4 (0:0,1:2,0:2)
Góly: 22. Danišovský – 23. Koziot (Borov, Šiňanský), 25. Pulščák (Valečko), 52. Vaško (Markuš, Fedorko), 59. Šimčák.
Vylúčení: 5:6 na 2 min., Tomčák (Top.) na 2+2.
Pres.: 0:0, osl.: 0:1.
HC 19: Glosár – Hopkovič, Valečko, Vaško, Markuš, Fedorko – Novický, Hogel, Mesaroš, Šimčák, Krajňák – Buraľ, Pulščák, Horvát, Ferenc – Copko, Bdžoch, Šiňanský, Borov, Koziot.

V I. tretine po dve vylúčenia na oboch stranách, bez gólov. Tie začali padať až v strednej časti hry. Vedenia sa ujali domáci, ale bolo to jediný raz, čo Glosár kapituloval. O minútu predviedol dôraz pred bránou súpera Koziot a vyrovnal, V 25. min. získali Humenčania puk vo vlastnom pásme, Valečko vnikol do územia „žochárov“, našiel medzi kruhmi Pulščáka a vývoj sa otočil – 1:2. V III. tretine bolo pred Glosárom viackrát horúco, strkanice, aj provokovanie rukavicami, ale humenský gólman nápor vydržal. Zlom priniesla 52. min., vybojovaný puk putoval od Fedorka k Markušovi, ktorý z hranice topolčianskeho útočného pásma uvoľnil Vaška a ten zoči-voči brankárovi nezaváhal. V závere prišla dráma, keď v 58. min. bol vylúčený Krajňák, v presilovke odvolali domáci brankára (hrali 6 na 4), pri ich zlej rozohrávke sa zmocnil puku Šimčák a takmer cez celé klzisko do prázdnej brány skóroval.

Milan Staš (Humenné):
„Priznám sa, Topoľčian som sa obával, lebo v príprave odohrali aj s extraligistami viacero dobrých zápasov. Koronaprestávka mala negatívny dopad na obe strany, tréningový i herný výpadok bolo cítiť. Pricestovali sme tesne pred zápasom, sedem hodín v autobuse sa na ľade ukázalo, ale očakávaný domáci nápor neprišiel. Naopak my sme sa dostali do šancí, nastrelili aj žŕdku. Aj keď sa domáci ujali vedenia, postupne sme opraty duelu prevzali a obrat nastal aj vo výsledku. V tretej tretine nás podržal brankár, výsledok samozrejme teší.“