Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » Hokejisti prehrali s Dubnicou o gól, dres č.19 Mariána Schwarzbachera je vyvesený pod strechou humenského štadióna « späť

dátum aktualizácie: 12.10.2018 | počet zobrazení: 19 232

Prečítať nahlas

Hokejisti MHK Humenné v stredu smoliarsky prehrali so „starými“ známymi z Dubnice. Najväčšie vzrušenie zo zápasu mali diváci v tretej tretine, keď padlo všetkých päť gólov.

Ešte pred úvodným buly sa odohrala pekná slávnosť, keď si prezident nášho klubu Marek Šmída uctil kyticou a ďalšími darčekmi prínos čerstvého 60-nika Mariána Schwarzbachera pre rozvoj humenského hokeja. Zároveň bol pod strechu štadióna vyvesený jeho dres s číslom 19.

Prvé dve tretiny okorenil len letiaci hlavný rozhodca
Humenčania nastúpili pred domácim publikom aj s posilami z HC Košice, ktoré bolo na ľade počas celého zápasu aj vidieť. V úvodných dvoch tretinách mali domáci vyložené šance len v ich záveroch. V 20. minúte obranca Ondrej takmer strelil úvodný gól, no dubnický gólman Gibl stihol betónom vytlačiť puk mimo brány. Pár sekúnd pred záverom druhého dejstva Jokeľ vysunul Petráša, ktorého blafák tesne minul odkrytú časť Giblovej brány. Medzitým divákov zaujala len zrážka hlavného rozhodcu Korbu so skúseným dubnickým útočníkom Michalom Kokavcom, po ktorej ale za potlesku tribún mohli obaja pokračovať.

Krajčiho hetrik pochoval víťazné ambície
A práve 5-násobný extraligový šampión ešte v drese Slovana, sa svojimi asistenciami podieľal na dvoch dubnických góloch v úvode záverečnej tretiny. Aj vďaka nim zaznamenal hosťujúci Róbert Krajči za 5 minút a 12 sekúnd svoj hetrik, a to ešte mohol pridať aj štvrtý gól z trestného strieľania. Radosť mu ale v 54. minúte prekazil náš gólman Škovránek, čo výrazne povzbudilo zaskočených „levov“. Už o 23 sekúnd potvrdil známe nedáš – dostaneš tvrdou strelou Oliver Jokeľ a o ďalších 14 sekúnd povymetal všetky pavučinky v hosťujúcej bráne Vladislav Solomončak.

Vyrovnanie viselo v závere na vlásku
To už ožili aj diváci, ktorí sa dožadovali vyrovnania. Po dubnickom oddychovom čase bol k tomu najbližšie Jokeľ, no ten bekhendom prestrelil Giblovu svätyňu. V závere sa nám aj napriek výbornému publiku nepodarilo vyrovnať, hoci by sme si to aj zaslúžili. Po tejto prehre klesli zverenci Vladimíra Staša v tabuľke St. Nicolaus 1. ligy na 8. priečku. V ďalšom zápase sa v piatok predstavíme v Topoľčanoch. Pred domácimi divákmi si opäť zahráme budúcu stredu o 17.30 hod. s bývalým extraligistom zo Skalice.

MHK Humenné – MHK Dubnica nad Váhom 2:3 (0:0, 0:0, 2:3)

Góly: 55. Jokeľ, 55. Solomončak – 42., 44., 47. Krajči.
Vylúčení: 9:7, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Pred 626 divákmi rozhodovali: Korba – Gavalier, Ordzovenský.
Zostava MHK Humenné: Škorvánek – Ondrej, Jevstignejev, Mačkovič, Pavúk, Krempaský, Michalčin, Lesňák – Babinec, Bylina, Solomončak – Fedorko,  Majerník, Vaško – Petráš, Vrábeľ, Jokeľ – Šiňanský, Markuš, Kamenický.