Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » Hokejisti absolvovali víťaznú generálku pred slávnostným otvorením nášho zimného štadióna, Šechný pozýva na derby s Trebišovom « späť

Hokejisti absolvovali víťaznú generálku pred slávnostným otvorením nášho zimného štadióna, Šechný pozýva na derby s Trebišovom

dátum aktualizácie: 15.11.2016 | počet zobrazení: 31 401

V sobotu sa na zrekonštruovanom humenskom zimnom štadióne hral po takmer 10 mesiacoch opäť súťažný zápas. Naši chlapci v generálke na štvrtkový Deň otvorených dverí a slávnostné otvorenie, spojené aj s premiérovým derby zápasom s Trebišovom, po veľmi dobrom výkone zvíťazili nad béčkom Liptovského Mikuláša o štyri góly.

Našich chlapcov hnala do ofenzívy vôbec najvyššia návšteva uplynulého druholigového kola, keď si na štadión našlo cestu 700 divákov. Liptákov načal už v 3. minúte center nášho tretieho útoku, Vladimír Čopák, ktorý do záveru tretiny pridal ešte aj ďalší gól a po predchádzajúcej úspešnej strele jeho kolegu z útoku, Juraja Dancsáka, bolo po 20 minútach už 3:0. Hráči MHK pokračovali v gólovej kanonáde aj v druhom dejstve, na konci ktorého bolo už aj vďaka Dancsákovmu hetriku 7:0. V záverečnom dejstve Humenčania exhibičnou hrou pre divákov dovolili súperovi znížiť v posledných minútach duelu na prijateľný štvorgólový rozdiel.

Humenčania sú momentálne v tabuľke na druhom mieste len o bod za vedúcim HK Brezno. Na prvú priečku budú môcť poskočiť už v štvrtkovom zemplínskom derby s Trebišovom. Vedenie mesta ako aj MHK Humenné pozýva práve vo štvrtok 17. novembra, nielen fanúšikov športu na Deň otvorených dverí spojený s prehliadkou priestorov, ktorý sa začne zápasom dorastencov s Lučencom od 10.30 hod a jeho vyvrcholením bude spomínané derby s HK 2016 Trebišov so začiatkom o 17.30 hod.

Hrajúci tréner MHK Humenné Richard Šechný by bol rád, keby na ich obnovenú premiéru prišlo aspoň 1000 divákov, ktorým sa odvďačia víťazstvom. „Derby s Trebišovom bude isto zaujímavý zápas a aj chlapci budú nadšení, keď ich príde povzbudiť plné hľadisko. Už teraz na generálke s Liptovským Mikulášom to bolo dobré, škoda len, že v tretej tretine chcel dať každý náš hráč gól a nemysleli sme toľko až na obranu. Takúto nekoncentrovanosť však v štvrtok určite nezopakujeme. Je jedno, kto z nás dá gól, hlavne nech vyhráme, pretože potom sa prvýkrát v tomto ročníku ligy dostaneme na čelo tabuľky. Bude to odmena nielen pre nás, ale aj fanúšikov, ktorí nás až doteraz nemohli kvôli rekonštrukcii štadióna sledovať na vlastné oči. Zo strany vedenia Mesta ako aj MHK Humenné máme vytvorené nadštandardné podmienky a verím, že to našim fanúšikom potvrdíme aj svojimi výkonmi na ľade," skonštatoval.

MHK Humenné – MHK 32 Liptovský Mikuláš B 8:4 (3:0, 4:0, 1:4)
Góly: 3. Čopák (Kačurik, Komarnickis), 16. Dancsák (Šechný, Boboš), 20. Čopák (Buraľ), 23. Tartaľ (Klouda, Dancsák), 36. Dancsák (Klouda), 39. Dancsák (Klouda, Buraľ), 40. Komarnickis (Čopák, Ficko), 48. Šechný (Ficko) – 42. Koniar (Pawelski), 51. Mravec (Rec), 57. Pawelski (Pavlovič, Martínek), 59. Kubáň (Mravec). Vylúčení: 6:3, navyše Bacúr (Lip. Mikuláš) 5+DKZ napadnutie hlavy a krku. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 1:0. Pred 700 divákmi rozhodovali: Lauff – Janiga, Jobbágy.

Zostava našich: Dzúr (41. Slivka) – Buraľ, Tartaľ, Boboš, Kačurik, Tkáč, Ficko – Kmiť, M. Schnelly, Komarnickis – Klouda, Šechný, Podsedlý – Polivka, Čopák, Dancsák – Dzoba, Macejka.

Počet návštev od 18.09.2011: 7845261
Počet návštev dnes: 11151