Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » Hokejisti MHK Humenné rozdrvili v derby Bardejov, v sobotu hrajú šláger s Breznom « späť

Hokejisti MHK Humenné rozdrvili v derby Bardejov, v sobotu hrajú šláger s Breznom

dátum aktualizácie: 05.12.2016 | počet zobrazení: 14 752

To je séria! Hokejisti MHK Humenné nielenže dosiahli uplynulú sobotu už siedme víťazstvo za sebou, ale vyslyšali aj želanie svojich fanúšikov a svojim súperom z Bardejova nasúkali desiatku. Šťastným strelcom bol 11 sekúnd pred koncom zápasu v oslabení náš ľavý bek, Martin Tkáč.

Hokejistom z Bardejova sme mali čo vracať, keďže v polovici októbra sme na ich ľade utrpeli nešťastnú prehru 4:6. Tentoraz ale zverenci hrajúceho trénera Richarda Šechného neponechali pre zrakmi živého Mikuláša, ktorý rozdával sladké darčeky divákom, nič na náhodu a „mikulášsku“ kanonádu začal už v 4. minúte obranca Filip Podsedlý. Na začiatku druhej tretiny dali naši chlapci za 23 sekúnd dokonca až dva góly a o osude zápasu bolo prakticky rozhodnuté. Gólovo najúrodnejšie bolo záverečné dejstvo, keď počas 19 sekúnd v 42. minúte Juraj Dancsák s Vladimírom Čopákom najprv zveľadili vedenie až na 7:1. Následne vďačných divákov dostali do varu ďalšie tri góly našich chlapcov, ktorí si tak zaknihovali vôbec prvé dvojciferné víťazstvo v sezóne. Najviac si svoje štatistiky produktivity zlepšil okrem už spomínaného J. Dancsáka aj krídelník 1. útoku Ivan Fedorko, ktorí zaznamenali po štyri body do kanadského bodovania.

Touto výhrou si hokejisti MHK Humenné upevnili v tabuľke prvé miesto pred HK Brezno, ktoré na nás stráca šesť bodov. Práve Horehroncov privítame v sobotňajšom šlágri 15. kola o 17.30 hod. na našom štadióne. V prípade víťazstva si už v predstihu vybojujeme prvenstvo v základnej časti východnej skupiny II. hokejovej ligy.

MHK Humenné – HK Bardejov 10:2 (2:0, 3:1, 5:1)
Góly: 4. Podsedlý (Klouda, Macejka), 6. Fedorko (Schnelly, Šechný), 23. Komarnickis (Dancsák), 24. Boboš (Fedorko, Šechný), 40. Podsedlý (Dancsák), 42. Dancsák (Buraľ, Klouda), 42. Čopák (Tartaľ), 47. Schnelly (Boboš), 51. Schnelly (Fedorko, Šechný), 60. Tkáč (Fedorko, Dancsák) – 37. Duračinský (Renčok, Hladký), 56, Duračinský (Šiba).
Vylúčení: 11:8, navyše Buraľ 5+DKZ hrubosť. Presilovky: 2:2. Oslabenia: 0:0. Pred 730 divákmi rozhodovali Žák so Šimaľom a Homolom.

Zostava našich: Petro (50. Dzúr) – Boboš, Tkáč, Ficko, Buraľ, Tartaľ, Suvák, Žemba – Schnelly, Šechný, Fedorko – Podsedlý, Klouda, Macejka – Dzoba, Dancsák, Komarnickis – Čopák.

Počet návštev od 18.09.2011: 7845265
Počet návštev dnes: 11155