Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » Hokejisti MHK Humenné naďalej stopercentní, nestačil im ani Sabinov « späť

Hokejisti MHK Humenné naďalej stopercentní, nestačil im ani Sabinov

dátum aktualizácie: 10.10.2016 | počet zobrazení: 15 510

Hokejisti MHK Humenné aj naďalej pokračujú vo svojej úspešnej sérii. Aj na štvrtý pokus sa im podarilo zvíťaziť a v tabuľke druhej ligy skupiny Východ im patrí pekné druhé miesto za Breznom. A ak by ich súperi zo Sabinova nezaznamenali deväť minút pred koncom stretnutia svoj čestný úspech, Humenčania by v súčasnosti premiérovo trónili na špici tabuľky.

Naši hokejisti rozhodli o osude stretnutia už v prvej tretine, keď po úvodnom zásahu útočníka Milana Macha, nasledovali dva presilovkové góly z hokejok Maroša Žembu a Filipa Vaška. Tesne po treťom góle sa síce hráči MHK museli brániť vyše poldruhaminútovému oslabeniu o dvoch hráčov Macha a Jaroslava Kmiťa, ale aj vďaka špičkovým zásahom našej brankárskej jednotky Tomáša Petra sa skóre nemenilo. Sabinovčanov tento moment rozladil, čo sa prejavilo aj v druhej tretine. V nej náš náskok zveľadil najprv Vladimír Čopák a desať sekúnd pred jej koncom pri oslabení už dokonca náš hrajúci tréner a zároveň druhý najproduktívnejší hráč skupiny Východ, Richard Šechný zvýšil na 0:5. Záverečné dejstvo sa už len dohrávalo, čo využili domáci Sabinčovania pri presilovke na skorigovanie výsledku na konečných 1:5. Divákov potom ešte „zahriala“ bitka domáceho Hopkoviča s našim obrancom Ľubomírom Buraľom, ktorej výsledkom bol v 53. minúte ich predčasný odchod do kabín.

Hokejisti MHK Humenné odohrajú aj nasledujúci zápas na ľade súpera, keď sa v sobotu o 17.30 hod. predstavia v súboji minuloročných prvoligistov s HK Bardejov.

HK Sabinov – MHK Humenné 1:5 (0:3, 0:2, 1:0)
Góly: 51. Goffa (Pavlovský, Hopkovič) – 7. Mach (Tkáč), 9. Žemba (Tkáč, Šechný), 11. Vaško (Šechný, Kmiť), 35. Čopák (Tkáč, Vaško), 40. Šechný (Kmiť).
Vylúčení: 7:9, navyše Triščík 10. minút nešportové správanie, Hopkovič 5+DKZ údery – Buraľ 5+DKZ údery.
Presilovky: 1:2. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Tornay – Novotný, Ordzovenský. Divákov: 95.
Zostava našich: T. Petro – Buraľ, Ficko, Žemba, Tkáč, Kačurik, Polivka – Vaško, Šechný, Kmiť – Komarnickis, Dancsák, Mach – Dzoba, Čopák, Harasthy – Suvák.

Počet návštev od 18.09.2011: 7845504
Počet návštev dnes: 11394