Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » Hattrick Dancsáka posunul našich hokejistov bližšie do štvrťfinále play-off « späť

Hattrick Dancsáka posunul našich hokejistov bližšie do štvrťfinále play-off

dátum aktualizácie: 30.01.2017 | počet zobrazení: 19 826

Pravou nohou vstúpili do bojov o postup do celoslovenského play-off II. ligy hokejisti MHK Humenné. Na ľade ôsmeho tímu skupiny východ HK Sabinov až na pár minút druhej tretiny, dominovali prakticky celý zápas a vytvorili si veľmi dobrú východiskovú pozíciu pred sobotňajším zápasom na našom zimnom štadióne.

Hokejisti MHK pri rieke Toryse neponechali nič na náhodu a na svojho súpera doslova „vyleteli“ už od úvodných minút. Pri chuti bol najmä krídelník druhej formácie Juraj Dancsák (na snímke), ktorý za necelých 7 minút strelil hattrick. Po polovici úvodného dejstva už bolo na ukazovateli skóre 0:4, čo našich chlapcov trochu uspokojilo a laxnejším prístupom umožnili domácim v 26. minúte dokonca vyrovnať. Štyri inkasované góly v priebehu 12 minút boli osudné nášmu brankárovi Tomášovi Petrovi, ktorého v 26. minúte musel vystriedať Roman Dzúr. Aj ten síce pustil za chrbát jeden puk, no týmto gólom Sabinčovania len vyrovnali na 5:5. Definitívny kľud na naše hokejky priniesol v závere II. tretiny gól nedávnej posily Juraja Faitha, ktorému naň „nabíjali“ jeho bývalí spoluhráči z Košíc, Richard Šechný a Jaroslav Kmiť. Záverečné dejstvo sa už nieslo v znamení Humenčanov, ktorí z 12 striel na Feketeho bránu vyťažili tri góly.

Zápasy o postup do play-off II. hokejovej ligy sa hrajú na dva víťazné duely. Ten ďalší sa hrá už túto sobotu o 17.30 hod. na našom štadióne, a ak v ňom hokejisti MHK uspejú, môžu sa už v pokoji začať pripravovať na štvrťfinále play-off. V ňom narazia na úspešnejšieho z dvojice HK Iskra Partizánske – ŠHK 37 Piešťany, kde je zatiaľ stav 1:0 na zápasy. V prípade postupu do semifinále by naši chlapci už mali prakticky zaručenú miestenku v nasledujúcom ročníku I. Budiš hokejovej ligy, pretože priamy postup do nej si tento rok vybojujú až tri najlepšie druholigové tímy.

HK Sabinov – MHK Humenné 5:9 (1:4, 4:2, 0:3)
Góly: 14. M. Segľa (Hajduk, M. Hopkovič), 23. M. Segľa (Hajduk, M. Hopkovič), 25. M. Hopkovič (Zagrapan, M. Segľa), 26. Hajduk (Pribula), 30. Chovan (Hriško, Pribula) – 5. Dancsák (Ľ. Buraľ, Klouda), 10. Dancsák (Faith, Klouda), 11. Komarnickis (Ficko, Tartaľ), 12. Dancsák (Briják), 28. Ľ. Buraľ (Klouda, Faith), 36. Faith (Šechný, Kmiť), 48. Ľ. Buraľ (Klouda), 57. Dancsák (Faith), 58. Klouda (Ficko).

Zostava našich: Petro (26. Dzúr) – M. Tkáč, Boboš, Briják, Ľ. Buraľ, Žemba, Tartaľ, Maury – Podsedlý, Šechný, Kmiť – Faith, Klouda, Dancsák – Komarnickis, Ficko, Čopák.
Vylúčení: 7:6, navyše Pribula DKH hrubosť, M. Segľa 5 + do konca zápasu (DKZ) údery – Boboš 5 + DKZ údery, trest v hre napadnutie. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Pre 168 divákmi rozhodovali: Sýkora – Szalontay, Janiga.

Počet návštev od 18.09.2011: 7843128