Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » HUMENNÉ – ŽILINA 4:3. Skvelý šláger, gradovalo aj hľadisko « späť

HUMENNÉ – ŽILINA 4:3. Skvelý šláger, gradovalo aj hľadisko

dátum aktualizácie: 21.12.2022 | počet zobrazení: 5 933

Prečítať nahlas

Predvianočným šlágrom TIPOS SHL bol duel hokejistov HC 19 Humenné proti žilinským vlkom. Humenské „levy“ si zmerali sily so súperom, ktorý otvorene avizuje postup do extraligy.

HC 19 Humenné – Žilina 4:3 (0:1,1:1,3:1)
Góly: 37. Zekucia (Vaško, Safaraleyev), 44. Thomka (Ťavoda, Ragan), 49. Krajňák (Horvat, Lenďák), 56. Borov (Horvat, Stripai) – 13. Kluka, 41. Krajč, 56. Varga.
Vylúčení: 2:2 na 2 min., bez využitia
Rozh.: Kalina. Snášel
Strely: 36:26
Divákov: 852

HC 19:
F. Krasanovský – M. Jacko, D. Markuš, I. Thomka, M. Krajňák, L. Lačný, F. Vaško, D. Novický, K. Horvat, A. Zekucia, J. Ťavoda, A. Stripai, F. Vrabeľ, D. Borov, J. Ragan, J. Marcinko, A. Trandin, I. Safaraleyev, M. Lenďák. Tréner: A. Parfionov.

Priebeh:
Vyrovnaný, rýchly hokej. V 3. min. mali Humenčania presilovku, následne hrali v oslabení, stav sa nemenil. Ani pri hre 4 na 4. Čakalo sa na prvú vážnu šancu, tá ani neprišla, napriek tomu sa „vlci“ ujali vedenia. V 13. min. hostia ľahko prešli cez humenskú modrú čiaru, Halama bekhendom vyzval k strele Kluku, ktorý ponad Krasanovského rameno vymietol šibenicu – 0:1. Po strele Markuša v závare Thomka neuspel, v 20. min. sa Krajňák preštrikoval cez troch protihráčov, sťahovačkou na Tomeka nevyzrel. Aj v II. tretine narážala humenská snaha na pevnú defenzívu „vlkov“. A tí aj hrýzli – Revák zazvonil o žŕdku. V 36. min. sa už hostia radovali po brejku Krajča. Dvojgólové humenské manko znížil už po 26 sekundách Zekucia – nová posila HC 19 sa presadila hneď vo svojom prvom zápase. V 39. min. našiel Vrábeľ spoza bránky Vaška, kapitán „levov“ Tomeka neprekonal. Tretia tretina sa začala nátlakom HC 19, Ťavoda potiahol puk popri mantineli, cez celú šírku našiel Thomku, ktorý vyrovnal – 2:2. Opäť posila v prvom zápase gólová. V 49. min. hostia napádali s troma hokejistami, nestihli utesniť defenzívu a akcia Horvát – Krajňák otočila vývoj – 3:2! V 51. min. Klukov bekhend zázračne kryl Krasanovský, na druhej strane Vrábeľ pálil z uhla nad. Na gól Borova v 56. min. odpovedal súper o 47 sekúnd a dráma pokračovala. Vlci odvolali brankára viac než dve minúty pred sirénou, Trandin trafil žŕdku, pomáhalo aj hľadisko, kulisa i šláger kola uspokojili aj náročného hokejového fanúšika.

Ivan Boržík (Humenné)
„Spočiatku sme pomalšie korčuľovali, ale naša sa zlepšovala. Najmä psychicky dôležitý bol gól na 1:2. Tretia tretina boja bojovná, hrali sme s nasadením. Škoda tretieho inkasovaného gólu po zlom striedaní. Bola to dráma až do konca. Ďakujeme za podporu divákom.“

Jarrod Skadle (Žilina)
„Absolvovali sme dlhú cestu, ale vstup do zápasu sa nám vydaril. Viedli sme o dva góly, mali sme aj ďalšie. Domáci vývoj otočili. Záver bol dramatický, vyhrať mohli obaja.“

« » Humenné - Žilina 4:3. Šláger vydarený, aj v hľadisku
Humenné - Žilina 4:3. Šláger vydarený, aj v hľadisku Humenné - Žilina 4:3. Šláger vydarený, aj v hľadisku Humenné - Žilina 4:3. Šláger vydarený, aj v hľadisku Humenné - Žilina 4:3. Šláger vydarený, aj v hľadisku Humenné - Žilina 4:3. Šláger vydarený, aj v hľadisku Humenné - Žilina 4:3. Šláger vydarený, aj v hľadisku Humenné - Žilina 4:3. Šláger vydarený, aj v hľadisku Humenné - Žilina 4:3. Šláger vydarený, aj v hľadisku Humenné - Žilina 4:3. Šláger vydarený, aj v hľadisku Humenné - Žilina 4:3. Šláger vydarený, aj v hľadisku Humenné - Žilina 4:3. Šláger vydarený, aj v hľadisku Humenné - Žilina 4:3. Šláger vydarený, aj v hľadisku Humenné - Žilina 4:3. Šláger vydarený, aj v hľadisku