Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » HUMENNÉ – ŽIAR n/Hr. 3:1. Gólovú zástavu zodvihol Solomonchak « späť

HUMENNÉ – ŽIAR n/Hr. 3:1. Gólovú zástavu zodvihol Solomonchak

dátum aktualizácie: 03.12.2021 | počet zobrazení: 2 874

Chorobou i zraneniami zdecimovaný HC 19 Humenné musel pred týždňom duel v Brezne odložiť, na martinskom ľade „levy“ tesne prehrali bez streleného gólu (0:2). Aj keď sa káder postupne vyskladal, našich hokejistov čakal neľahký duel s nováčikom. „Indiáni“ od Hrona sú farmou extraligového Zvolena a výrazne sa posilnili. Na východe chceli prerušiť svoju sériu ôsmich prehier.
Vzájomný zápas: 1:4 (v)

HC 19 Humenné – Žiar n/Hr. 3:1 (0:0,2:0,1:1)
Góly: 32. Solomonchak (Lačný, Šimčák), 34. Solomonchak (Hajnik), 58. Frič (Lačný, Novický) – 41. Magdolen.
Vylúčení: 4:1 na 2 min., navyše Markuš (HE) na 10 min., pres.: 1:0, osl.: 0:0.

HC 19:
E. Rabčan – M. Ondrej, D. Markuš, L. Lačný, M. Pichnarčík, M. Krajňák, M. Jacko, M. Macko, D. Hajnik, K. Horvát, J. Šiňanský, V. Solomonchak, G. Khismatullin, P. Frič, D. Novický, D. Borov, P. Wysocki, S. Maury, T. Ivanov, D. Šimčák, M. Farkaš. Tréner: A. Parfionov.

Priebeh:
Hostia ťahali nelichotivú sériu ôsmich prehier a v kádri spravili rázny rez. Posilnilo ich šesť hokejistov z extraligy! Trio z Nových Zámkov (brankár Lackovič a hráči Knižka – Hrabčák), tiež útočná formácia z Prešova (Magdolen, Halama, Pulščák). Hral sa svižný hokej, hore – dolu, avšak bez vážneho vzruchu. V 4. min. spálil Frič šancu zblízka a to bolo na dlhé minúty všetko. Bomba žiarskeho Sarvaša minula cieľ. V 12. min. Khizmatullin našiel Borova, ktorý švihom napálil iba betóny Lackoviča. Pri obliehaní súpera trafil Solomonchak iba korčuľu Tatara, ktorý sa hodil do strely. *Inak to však bola pôstna tretina s pokusmi 6:3. Stredná pasáž sa začala tutovkou Pulščáka, puk namieril popod Rabčana vedľa brány. Humenská snaha končila na zákrokoch Lackoviča, teč Solomonchaka posunul puk tesne nad, Maury našiel iba lapačku brankára. V polovici zápasu hrali „levy“ prvú presilovku a streleckú smolu preťal Solomonchak. Humenčania skórovali po neuveriteľných 144 minútach! (52 Topoľčany, 60 Martin, Žiar n/Hr. 32). Gól domácich vzpružil, lebo o necelé dve minúty našiel Hajnik hokejku Solomonchaka, ktorý prudko zavesil pod žŕdku – 2:0. Do III. tretiny „indiáni“ nabehli zhurta a hneď po 56 sekundách ich pokropil živou vodou Magdolen. Domáci sa snažili takticky držať opraty stretnutia, súper však zvýšil aktivitu, napádanie a vynútil si tlak. Dokonca hrali hostia 50 sekúnd presilovku 5 na 3, humenská obetavosť obrancov pomáhala Rabčanovi, skóre sa nezmenilo. Arbiter videl iba fauly domácich, dva – tri zákroky súpera „nad“ hranicou nechal tak. V 56. min. mali „levy“ šťastie, puk sa kotúľal po čiare von z brány. V 58. min. si vzal tréner Parfionov oddychový čas, domáci vyhrali buly, dostali sa do prečíslenia a Frič poistil víťazstvo.

Skončila sa polovica základnej časti. Najbližšie sa Humenčania predstavia opäť doma, v stredu 8.12.2021 o 17:30 hod. privítame Levice.

Humenné - Žiar n/Hr. 3:1. Vladislav Solomonchak
« » Humenné - Žiar n/Hr. 3:1. Vladislav Solomonchak
Humenné - Žiar n/Hr. 3:1. Vladislav Solomonchak Humenné - Žiar n/Hr. 3:1. Damián Novický Humenné - Žiar n/Hr. 3:1. Humenné - Žiar n/Hr. 3:1. Denis Markuš Humenné - Žiar n/Hr. 3:1. Dominik Borov Humenné - Žiar n/Hr. 3:1. Humenné - Žiar n/Hr. 3:1. Dominik Šimčák Humenné - Žiar n/Hr. 3:1. Dávid Hájnik Humenné - Žiar n/Hr. 3:1. Prvý gól Humenné - Žiar n/Hr. 3:1. Martin Krajňák

Počet návštev od 18.09.2011: 7771240