Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » HUMENNÉ – ŽIAR n/Hr. 0:3. Prehra - po základnej časti 3. miesto « späť

HUMENNÉ – ŽIAR n/Hr. 0:3. Prehra - po základnej časti 3. miesto

dátum aktualizácie: 03.03.2023 | počet zobrazení: 2 152

Základná časť TIPOS SHL dospela k záveru, „levy“ HC 19 Humenné na svojom ľade privítali „indiánov“ od Hrona. Obom tímom išlo o veľa. Domáci chceli dať definitívnu bodku v boji o druhé miesto, Stredoslováci túžili po predlžení sezóny fázou play-out o 7. až 10. miesto. Napokon schádzali z ľadu šťastní „indiáni“.
Pred úvodným buly si Martin Krajňák, útočník HC 19 Humenné, užil potlesk hľadiska ako víťaz ankety Najkrajší gól januára v TIPOS SHL. Cenu mu odovzdal Peter Ždiňák, prezident HC 19 Humenné.
Počas prestávky po II. tretine vypukla eufória. Anton z Humenného druhou strelou namieril presne a domov si odniesol 2500 eur! Blahoželáme!

HC 19 Humenné – Žiar n/Hr. 0:3 (0:1,0:1,0:1)
Góly: 5. a 46. Suchý, 36. Tatár
Vylúčení: 4:6 na 2 min., navyše Demiters (Žiar) na 5+DKZ, pres.: 0:1, osl.: 0:0
Rozh.: Kalina, Smerek
Strely: 30:23
Divákov: 613

HC 19:
R. Durný – M. Jacko, A. Zekucia, D. Markuš, A. Legalin, M. Krajňák, L. Lačný, F. Vaško, D. Novický, K. Horvat, S. Zahradník, Y. Kudin, F. Pulščák, M. Novota, F. Vrábeľ, D. Borov, J. Ragan, A. Trandin, I. Safaraleyev, M. Lenďák, M. Farkaš. Tréner: A. Parfionov.

Priebeh:
V 3. min. žiarsky Kobolka zazvonil o žŕdku, keď hrali hostia presilovku, ujali sa vedenia – 0:1. V 8. min. Novota vo výhodnej pozícii tesne minul, v 16. min. v humenskej presilovke pálil Kudin do žrde. Keď už bol počet hráčov na ľade vyrovnaný, preštrikoval sa Pulščák, ale jeho bekhend Petrík zlikvidoval. V 24. min. Fekiačova strela skončila na vyrážačke Durného, opätovne pálil Jakúbek, brankár „levov“ vymrštil betón. V 26. min. v čistej pozícii Lenďák namiesto strely zvolil prihrávku, z nej vznikol brejk „indiánov“, našťastie Lenďák stačil súpera izolovať. V 30. min. fauloval Demiters Záhradníka do hlavy a krku, po treste 5+DKZ mali domáci dlhú presilovku. Trvala iba viac ako tri minúty, bez využitia. Keď sa počet hráčov na ľade vyrovnal, Tatár zblízka doklepol na 0:2. „Indiáni“ naplnili svoje ambície v 46. min., tretím gólom rozhodli, lebo ostatná časť tretiny bola roztržitá.

Ivan Boržík (Humenné)
*„Vedeli sme, že potrebujeme zo zápasu aspoň bod, aby sme skončili druhí. Prakticky celú sezónu sme boli na prvom a druhom mieste, končíme základnú časť tretí. Od začiatku sme boli pomalší, prehrávali sme osobné súboje. Aj sme skúšali zmeniť tempo hry iba troma päťkami na ľade, nedarilo sa. Dnes to nebol náš deň. Čím skôr musíme na tento zápas zabudnúť.“

Tréner hostí sa na tlačovej konferencii nezúčastnil.

Najbližší domáci zápas, play-off / štvrťfinále 1:
HC 19 Humenné – Modré krídla Slovan
Utorok 14. marca o 18:00 hod.

Humenné - Žiar n/Hr. 0:3
« » Humenné - Žiar n/Hr. 0:3
Humenné - Žiar n/Hr. 0:3 Humenné - Žiar n/Hr. 0:3 Humenné - Žiar n/Hr. 0:3 Humenné - Žiar n/Hr. 0:3 Humenné - Žiar n/Hr. 0:3 Humenné - Žiar n/Hr. 0:3

Počet návštev od 18.09.2011: 7823494
Počet návštev dnes: 10836