Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » HUMENNÉ – RAČA 2:2. Vybičované emócie. Erupcia radosti udusená « späť

HUMENNÉ – RAČA 2:2. Vybičované emócie. Erupcia radosti udusená

dátum aktualizácie: 05.11.2022 | počet zobrazení: 6 169

Obrat v 89. minúte zakalilo vyrovnanie v nadstavenom čase. Po záverečnom hvizde sklamanie, hráči ostali sedieť na trávniku, tréner Čirák ťažko hľadal slová.

Súčasťou jesennej časti sú aj dve predohrávané jarné kolá. Futbalisti FK Humenné na úvod odvety privítali nováčika z bratislavskej Rače. Mali mu čo vracať, lebo v ouvertúre sezóny v bratislavskej časti prehrali 0:2.

FK Humenné – Rača Bratislava 2:2 (0:1)
Góly: 64. a 89. Sedláček (druhý z 11 m) – 6. Bellás (11 m), 90+. Lórincz
ŽK: Sedláček, Vasiľ – Bellás, Štefanka, Bellay, Hlushko, Holčík (lavička), Adam, Stražan (lavička)
ČK: 57. Streňo – 57. Štefanka (2.ŽK), 90+. Bellás (2.ŽK)
R: Vaňo – Dobrík, Lenický / Benedik
DZ: Čan, Benko
D: 275

FK Humenné:
F. Piroščák – M. Zlacký, J. Dzurík, S. Kuc, C. Vasiľ – J. Sedláček – V. Maťaš (77. I. Komjatý), K. Komár (86. M. Luberda), S. Jurčišin (63. H. Song) – A. Diamé (77. D. Jančo), E. Streňo

FK Rača: S. Knap – A. Egbe, S. Kňažek, D. Adam, P. Bellás, M. Ružička, M. Sokol, J. Štefanka, I. Hlushko, M. Bellay (63. R. Zošš), Š. Kováč (P. Lórincz)

Priebeh:
Sychravé počasie, chvíľami až dážď…
2. Bellás tvrdo atakoval Komára na polovici ihriska (ŽK), čo naznačilo, že v rukavičkách sa hrať nebude
6. Nakopnutá lopta za humenskú obranu, Bellás sa dostal do brejku, Piroščák na chvíľu zaváhal pri vybehnutí, potom už bol pri lopte neskoro a fauloval. Pokutový kop sám Bellás premenil – 0:1.
8. Emotívny úvod pokračoval, Sedláček ŽK
23. Po ľavej strane potiahol akciu Streňo, krížnou prihrávkou našiel Sedláčka, ktorý zvládol súboj s obrancom, vyslal krížnu jedovku a tesne bránu minul
29. Po rohu hlavička Dzuríka z hranice päťky nad
34. Adam napriahol z 30 metrov, tesne minul
48. Rohový kop Streňa na hlavu Vasiľa pri bližšej žrdi. Zakončeniu chýbala razancia, Knap zasiahol bez problémov
54. Do 2. polčasu vstúpili domáci tlakom, zahrávali v rýchlom slede hneď štyri rohové kopy…
57. Vybičované emócie pokračovali faulom Štefanku i reakciou Streňa. Obaja boli vylúčení…
63. Humenský rohový kop zakončil Diamé hlavičkou, skvelá robinzonáda Knapa
64. Priamy kop Sedláčka z 20 metrov preletel spleť tiel a skončil v sieti – 1:1.
69. Strata lopty v strede ihriska viedla k bratislavskému brejku, po ktorom Hlushko strelou po zemi natiahol Piroščáka
76. Štandardku zakončil Kuc v čistej šanci hlavičkou nad
82. Zlacký v obrannom zákroku zvládol ťažký bežecký súboj s Hlushkom
86. Po striedaní sa do útoku zapojil Luberda…
89. Vasiľ vnikal do šestnásky, pri kľučke faulovaný – pokutový kop: Sedláček do šibenice – 2:1.
90+. Domáci neprerušili bratislavskú akciu v krídelnom priestore, center na zadnú žrď, po zaseknutí z 12 metrov Lórincz krížnou strelou vyrovnal – 2:2.
90+. Adrenalín na lavičke hostí sa utíšil vylúčením Bellása (striedajúci hráč)
90+. V brejku Rybanský, dva skvelé zákroky Piroščáka zachránili domácim aspoň bod.

Andrej Čirák (Humenné):
„Robíme fatálne chyby – pred týždňom, dnes… Nie je možné, aby sme po obrate na 2:1 boli za minútku opäť na remíze. Ťažko sa mi rozpráva, bol to infarktový zápas. Nenachádzam slov.“
- „V prvom polčase sme boli dvakrát – trikrát v šestnástke súpera, naša hrúbka znamenala pokutový kop pre Raču a jej vedenie. Dokázali sme zodvihnúť hlavy, vývoj otočiť, ale berieme iba bod. Som sklamaný, lebo na trávniku máme futbalistov, ktorí musia takúto situáciu v závere uhrať.“

Richard Stražan (Rača):
„Zápas mal náboj, nám sa darilo dodržiavať taktiku, dlho sme držali vedenie. Zbytočné vylúčenie Štefanku, lebo po vylúčení kapitána Streňa sme mohli mať navrch. Stal sa opak, domáci vyrovnali, začalo sa iskriť, ale z môjho pohľadu to beriem – emócie k futbalu patria. Domáci otočili v 89. minúte, my sme vyrovnali v nadstavenom čase a mohli sme aj vyhrať. Slovné prekáračky sú súčasťou futbalu, či s fanúšikmi alebo medzi hráčmi. Bod z vonku nás teší.“

Humenné - Rača 2:2
« » Humenné - Rača 2:2
Humenné - Rača 2:2 Humenné - Rača 2:2. Po zápase... Humenné - Rača 2:2. Humenné - Rača 2:2. Rača sa ujala vedenia z pokutového kopu Humenné - Rača 2:2 Humenné - Rača 2:2 Humenné - Rača 2:2 Humenné - Rača 2:2 Humenné - Rača 2:2 Humenné - Rača 2:2 Humenné - Rača 2:2 Humenné - Rača 2:2 Humenné - Rača 2:2

Počet návštev od 18.09.2011: 7770690