Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » HUMENNÉ – NÁMESTOVO 2:0. Vydarené úvody polčasov « späť

HUMENNÉ – NÁMESTOVO 2:0. Vydarené úvody polčasov

dátum aktualizácie: 09.10.2021 | počet zobrazení: 3 004

Prečítať nahlas

Súboj nováčikov. Pre klub z Oravy je postup do druhej ligy historický úspech, pretože v celoslovenskej súťaži v minulosti ešte nikdy neúčinkoval. Aktuálne sú na poslednom mieste tabuľky, ale na trávniku odovzdaným súperom neboli.

Humenné – Námestovo 2:0 (1:0)
Gól: 6. Turík, 52. Černák
ŽK: Snovák, Marián Čiernik, Michal Čiernik, Biricz (Námestovo)
R: Čiernik – Sluk, Poracký / Mano
DZ: Horváth, Vais
D: 220

FK:
D. Slávik – C. Vasiľ (85. I. Komjatý), F. Bednár, J. Kuc, V. Maťaš – J. Dzurik – J. Hatok (46. R. Černák), Š. Harvila, J.Š. Turík (82. S. Šuľák) – M. Hamuľak (56. M. Milunovič), E. Streňo (85. M. Zlacký).

MŠK:
M. Greššák – M. Habiňák, Michal Čiernik, Marián Čiernik (82. J. Stašák), S. Farský, M. Žákovič (78. R. Medvecký), P. Svetlošák, M. Snovák, Ľ. Jaššo, C. Biricz, M. Bednár.

Priebeh:
6. Streňo potiahol loptu po ľavej strane, prízemným centrom našiel Turíka, ktorý ľavačkou z jednej prekonal Greššáka – 1:0.
14. Nakopnutá lopta prepadla za obranu súpera, Kuc sa ocitol v tutovke, ale zo 7 metrov bránu prekopol.
24. Štandardka Streňa hľadala Hamuľáka, ktorý vo výskoku loptu nohou netečoval.
28. Potlesk do neba pre Mariána Čišovského
29. ŽK (Námestovo) Snovák.
31. Po centri Maťaša predskočil Hamuľák obrancu, brankár vytlačil strelu zblízka na roh.
32. Hatok pálil spoza šestnástky nepresne.
38. Priamy kop Farského zo šestnástkového oblúka, prvá i opakovaná strela skončila v humenskom múre.
45. Harvila vypálil z hranice šestnástky, dobrý zákrok Greššáka.
46. Striedajúci Černák hneď po 45 sekundách pobytu na trávniku z hranice šestnástky strelou krátkym švihom nastrelil brvno.
52. Streňov center uzatváral na zadnej žrdi Černák a zvýšil na 2:0.
56. ŽK (Námestovo) Marián Čiernik
60. Vasiľ vysunul Streňa, ktorý postupoval stíhaný obrancom až pred Greššáka, brankár mu čistú šancu zmaril.
62. Maťaš sa kľučkou zbavil súpera, z vnútra šestnástky vyslal tvrdú strelu, Žákovič ju zrazil na roh.
68. ŽK (Námestovo) Michal Čiernik
71. ŽK (Námestovo) Biricz
73. Černák v pokutovom území hostí opäť s typickým zakončením, Greššák pozorný.
74. Streňo vyzval k zakončeniu Milunoviča, ktorého prudkú strelu k bližšej žrdi Greššák zneškodnil.
78. V dobrej pozícii sa ocitol Turík (najlepší hráč zápasu), z 12 metrov tesne minul.
90. Bombu Maťaša vyboxoval Greššák.

Jozef Škrlík (Humenné):
„Očakával som dobre organizovaného súpera, ktorý bude brániť a spoliehať sa na brejky a štandardky. Bránu hostí sme museli dobýjať, ale naše víťazstvo je zaslúžené. Vydarili sa nám vstupy do oboch polčasov, nechceli sme opakovať úvod ako proti Slovanu. Vyšli nám aj striedania, skóroval Černák, verím, že v chladom októbrovom počasí sme divákov potešili.“

Vladimír Cifranič (Námestovo):
„Kvalita bola celý zápas na humenskej strane. Nezachytili sme úvody polčasov, čo rozhodlo. Snažili sme sa dobre brániť, ale v ofenzíve sme nebezpeční neboli. Domáci držali loptu, mali nás v šachu, ich víťazstvo je plne zaslúžené.“

FK Humenné je v tabuľke na skvelom 2. mieste.

Programovo čakajú Humenčanov v októbri dva „anglické“ týždne:
Streda 13.10.: Bardejov – FK Humenné
Nedeľa 17.10.: Rohožník – FK Humenné
Sobota 23.10.: FK Humenné – B. Bystrica
Streda 27.10.: Galanta – FK Humenné (Slovnaft cup)

« » Humenné - Námestovo 2:0. Jozef Šimon Turík
Humenné - Námestovo 2:0. Jozef Šimon Turík Humenné - Námestovo 2:0 Humenné - Námestovo 2:0 Humenné - Námestovo 2:0 Humenné - Námestovo 2:0 Humenné - Námestovo 2:0 Humenné - Námestovo 2:0. Roland Černák Humenné - Námestovo 2:0 Humenné - Námestovo 2:0. Erik Streňo Humenné - Námestovo 2:0. Jozef Šimon Turík Humenné - Námestovo 2:0. Jozef Šimon Turík Humenné - Námestovo 2:0. Samuel Šuľák Humenné - Námestovo 2:0