Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » HUMENNÉ – MARTIN 2:5. Zlý vstup klincom prehry « späť

HUMENNÉ – MARTIN 2:5. Zlý vstup klincom prehry

dátum aktualizácie: 20.10.2021 | počet zobrazení: 2 547

Zápas HC 19 Humenné – Martin bol pre „levy“ posledným domácim vystúpením v prvej štvrtine základnej časti. Na súpera z Turca mali naši hokejisti celkom živé spomienky, veď práve s ním skončili v uplynulej sezóne vo štvrťfinále play-off, keď prehrali v sérii 0:4 na zápasy. Odplata za nevydarenú minulosť sa nevydarila. Zlý vstup do zápasu bol klincom proti víťazným ambíciám. Výsledku napomohla aj efektivita v presilovkách.

HC 19 Humenné – Martin 2:5 (2:3,0:1,0:1)
Góly: 14. Farkaš (Lačný, Hajnik), 18. Borov (Markuš, Pichnarčík) – 2. a 50. Paulíny, 3. Nauš, 4. Tiainen, 38. Charvát.
Vylúčení: 4:8 na 2 min., pres. 1:2.

HC 19:
M. Vojvoda – D. Markuš, M. Pichnarčík, M. Krajňák, A. Stripai, M. Macko, F. Gajdoš, K. Horvát, V. Solomonchak, E. Kaščák, I. Velichkin, L. Lačný, D. Novický, I. Fedorko, D. Borov, P. Wysocki, S. Maury, T. Ivanov, D. Šimčák, M. Farkaš, D. Hájnik. Tréner: A. Parfionov.

Priebeh:
Úvod pre Humenčanov ako zo zlého sna. Odohraný bol iba čas 3:41 min. a na tabuli svietil stav 0:3! Na úvodný gól Paulínyho nadviazali „rytieri“ z Turca dvoma presnými zásahmi za 41 sekúnd a premiéra brankára Vojvodu (kmeňový brankár Michaloviec) nabrala hneď zo začiatku trpkú príchuť. V 14. min. sa chladná atmosféra trochu ohriala, lebo Farkaš našiel miesto medzi betónmi Glosára (z uplynulej sezóny exhumenský brankár). Ešte živšia nálada bola v 18. min., keď Borov šikovne tečoval puk a bolo 2:3. Divoká tretina. Stredné dejstvo odštartovala tutovka martinského Bartoša, na druhej strane Krajňák v presilovke zazvonil o žŕdku. Domáci nevyužili štyri presilovky v rade (za 12 minút) a z nevinnej akcie súpera pykali. Presilovkou začali „levy“ III. tretinu, neúspešne, a keď sa pri hre 4 na 4 vrátil na ľad martinský Paulíny, po pár sekundách na ľade gólom nepripustil v závere žiadnu drámu.

Hneď v piatok 22. októbra cestujú Humenčania na ľad k nováčikovi zo Žiaru nad Hronom. Odvetnú časť (2. štvrtina základnej časti) začnú v stredu 27. októbra v Leviciach, opäť na domácom ľade sa predstavia v piatok 29. októbra a privítajú P. Bystricu.

Humenné - Martin 2:5
« » Humenné - Martin 2:5
Humenné - Martin 2:5 Humenné - Martin 2:5 Patrik Jan Wysocki Humenné - Martin 2:5 Tikhon Ivanov František Gajdoš Igor Veličkin Po humenskom góle Humenné - Martin 2:5 Humenné - Martin 2:5 Time-out Humenné

Počet návštev od 18.09.2011: 7821012