Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » HUMENNÉ – DUBNICA n/V. 1:5. Domáca séria skončená - prvá prehra « späť

HUMENNÉ – DUBNICA n/V. 1:5. Domáca séria skončená - prvá prehra

dátum aktualizácie: 30.11.2022 | počet zobrazení: 4 701

Pred stretnutím sa udiala slávnostná chvíľa, lebo Jakub Ragan si prevzal ocenenie za najkrajší gól TIPOS SHL za mesiac október 2022. Zápas HC 19 Humenné sa mal aj smutnú predohru, keďže humenský fanklub opustil Ján Hobľák. Česť jeho pamiatke!
Na humenskom ľade sa zrodila prvá prehra sezóny. Po desiatich výhrach!

HC 19 Humenné – Dubnica n/V. 1:5 (1:1,0:1,0:3)
Góly: 11. Horvát – 18. Géci, 27. Ďuriš, 45. a 56. Huhtela, 55. Tábi.
Vylúčení: 5:6 na 2 min., pres.: 0:2, osl.: 0:0
Rozh.: Snášel, Smrek
Strely: 38:26

HC 19:
E. Rabčan (45. F. Krasanovský) – M. Jacko, D. Markuš, N. Miškuf, M. Krajňák, L. Lačný, F. Vaško, D. Novický, K. Horvát, S. Fereta, J. Ťavoda, L. Ščurko, F. Pulščák, D. Kmec, F. Vrabeľ, D. Borov, J. Ragan, I. Safaraleyev, M. Lenďák, M. Farkaš. Tréner: A. Parfionov.

Priebeh:
Po prvýkrát v sezóne sa do humenskej brány postavil Rabčan… Svižný hokej priniesol prvú šancu v 7. min., keď Ťavoda spomedzi kruhov minul. V 10. min. od modrej čiary sa dostal do brejku Vrábeľ, ale Kristín ho vychytal. O minútu získal Horvát puk v strede klziska pri mantineli, predral sa až pred Kristína a otvoril skóre – 1:0. Prečíslenie Markuš – Lačný skončilo strelou nad, hostia prvýkrát pohrozili v 16. min., ale Tábi zaváhal. Po strele Safaraleyeva dorážal Vrábeľ medzi betóny brankára, prekonal ho, ale puk putoval vedľa. A tak v 18. min. šťastne vyrovnal Géci. O humenskej prevahe hovorí aj pomer striel 15:5… Druhú tretinu začali domáci už bez Krajňáka (zle sa cítil) dvoma presilovkami, bez efektu, lebo šanca Safaraleyeva skončila u excelentného Kristína. V 23. min. musel predčasne opustiť ľad Ragan po nastrelení pukom do korčule. V šanci Vrábeľa opäť vynikol Kristín, ktorý sa tiež tešil v 27. min., keď hostia šťastne otočili výsledok. Dubnický gólman bol veľkou oporou, v 30. min. priam zázračne vychytal Safaraleyeva. Do III. tretiny vstúpili domáci šancou Ščurka, brankár včas vymrštil betón. A potom začal úradovať Fín Huhtela – dvakrát skóroval a na jeden gól prihral. Za stavu 1:3 vyhnal z brány Rabčana. Vznikla z toho prehra, ktorej pomer nezodpovedal hernému obrazu.

Ivan Boržík (asistent trénera, Humenné):
„Gratulujem súperovi… Výsledok vyzerá byť jednoznačný, avšak prvú tretinu smer Dubničanov výrazne prestrieľali. Priebeh 1:1 vznikol po inkasovanom lacnom góle. Snahu uprieť nemôžem, ale prišli dva inkasované góly v oslabeniach a bolo hotovo. Každá séria sa raz musí skončiť.“

Peter Kopecký (asistent trénera, Dubnica n/V.):
„Vyrovnaný zápas, ktorý sme zlomili v náš prospech v tretej tretine. Chlapci dodržali všetko, čo sme si povedali.“

Najbližší domáci zápas:
HC 19 Humenné – Žiar n/Hr.
Piatok 9. december o 18:00 hod.

Humenné - Dubnica n/V. 1:5
« » Humenné - Dubnica n/V. 1:5
Humenné - Dubnica n/V. 1:5 Humenné - Dubnica n/V. 1:5. Ocenený Jakub Ragan - najkrajší gól október 2022 Humenné - Dubnica n/V. 1:5 Humenné - Dubnica n/V. 1:5. Jakub Ragan Humenné - Dubnica n/V. 1:5. Ladislav Ščurko Humenné - Dubnica n/V. 1:5. Ladislav Ščurko Humenné - Dubnica n/V. 1:5. Dušan Kmec Humenné - Dubnica n/V. 1:5. Martin Krajňák Humenné - Dubnica n/V. 1:5. Filip Vrabeľ Humenné - Dubnica n/V. 1:5. Ľubo z Michaloviec Humenné - Dubnica n/V. 1:5 Humenné - Dubnica n/V. 1:5

Počet návštev od 18.09.2011: 7833251