Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » HUMENNÉ – BREZNO 7:2. Prekročená 100-ka spustila uragán « späť

HUMENNÉ – BREZNO 7:2. Prekročená 100-ka spustila uragán

dátum aktualizácie: 27.12.2022 | počet zobrazení: 4 487

Druhú polovicu základnej časti TIPOS SHL začali hokejisti HC 19 Humenné na svojom ľade proti Breznu. V tabuľke prvý proti poslednému, hralo sa netradične v nedeľu. Úvodné buly vyšlo časovo presne na finále majstrovstiev sveta v Katare. Do hľadiska prišlo verných 265 divákov, ktorí sa gólovým uragánom v 3. tretine tešili.

HC 19 Humenné – Brezno 7:2 (2:0,0:2,5:0)
Góly: 2. Krajňák (Novický, Horvát), 11. Markuš (Vrábeľ, Lenďák), 42. Horvát (Ragan), 46. Horvát (Pulščák), 47. Safaraleyev (Vaško, Vrábeľ), 56. Pulščák (Markuš), 60. Vaško (Safaraleyev) – 35. Hundanpää, 36. Ďuriš.
Vylúčení: 5:5 na 2 min., pres.: 2:1, osl.: 1:0
Rozh.: Smerek, Kocúr
Strely: 37:26
Divákov: 265

HC 19:
F. Krasanovský – M. Jacko, D. Markuš, A. Bartoš, M. Krajňák, L. Lačný, F. Vaško, D. Novický, K. Horvat, A. Trandin, J. Ťavoda, F. Pulščák, F. Vrabeľ, D. Borov, J. Ragan, J. Marcinko, I. Safaraleyev, M. Lenďák. Tréner: A. Parfionov.

Priebeh:
Hneď v 2. min. dostali „levy“ presilovku a Krajňák po 11 sekundách otvoril skóre – 1:0. V 11. min. rýchla akcia Safaraleyev – Vaško vyústila do bomby z medzikružia, ale brankár Surák zachránil. Následne prišla druhá humenská presilovka, po 23 sekundách sa Markuš natlačil spoza brány až pred Suráka a na dvakrát gólmana tímu z Horehronia prekonal – 2:0. V 20. min. mohli hostia korigovať, Adamčík už dvíhal ruky nad hlavu, ale zákrok Krasanovského posunul puk tesne vedľa bránky. V II. tretine bola ofenzívna hra z humenskej strany až príliš pretaktizovaná, čo súper, ktorý nezložil zbrane, využil. V 27. min. ešte Ďuriš po nájazde od modrej čiary zazvonil o žŕdku, potom ostali spálené štyri humenské šance…, ale v 35. min. zavesil Fín Huhdanpää a o 28 sekúnd Ďuriš schladil bezstarostnú náladu – 2:2! A to ešte Krasanovský zmaril tutovky Nováka i Surového. Čakanie na 100. gól HC 19 Humenné v základnej časti ukončil v 42. min. Horvát po krížnej prihrávke Ragana, takmer ako cez kopirák dopadla akcia Pulščák – Horvát. Rýchla kombinácia 1. útoku „levov“ skončila presným zásahom „Safu“, v oslabení zastavil brejk Markuša faul brankára, ale Pulščák akciu dokončil – 6:2. Výsledok stanovil v čase 59:59 min. brejkom od polovice ľadovej plochy Vaško – 7:2.

Ivan Boržík (Humenné)
„Z našej strany to bol dobrý vstup do zápasu, využili sme presilovky, bolo to ideálne. Druhá fáza však ukázala náš pokles výkonu, možno aj myšlienkami si hráči mysleli, že sa víťazstvo uhrá samo. Posledná tretina spustila tretím gólom opäť našu hru, s ktorou sme spokojní… Kiko Horvát a 100. gól? Áno, v šatni ho už mal v opatere pokladník mužstva.“

Matej Češík (Brezno)
„Nemali sme ideálny vstup do zápasu, dvakrát sme v oslabeniach aj inkasovali, ale v závere tretiny prišli aj šance. Paradoxne druhá tretina nám nepriniesla až toľko možností, ale boli sme efektívni, ba v závere II. tretiny sme mohli aj otočiť vývoj na svoju stranu. V týchto fázach sme predvádzali hokej, aký si predstavujeme. Tretia tretina bola v humenskej moci. Prišli góly, herný prejav, ktorý sa musel divákom páčiť. Humennému blahoželám. Hrajú pekný, priamočiary hokej, pekne sa na to pozerá.“

Najbližší domáci zápas:
HC 19 Humenné – Žilina
Streda 21. december o 18:00 hod.

Humenné - Brezno 7:2
« » Humenné - Brezno 7:2
Humenné - Brezno 7:2 Kristián Horvat strel 100. a 101. humenský gól Humenné - Brezno 7:2 Humenné - Brezno 7:2 Humenné - Brezno 7:2 Humenné - Brezno 7:2 Humenné - Brezno 7:2 Humenné - Brezno 7:2 Humenné - Brezno 7:2, exhumenský Eduard Kaščák Humenné - Brezno 7:2 Humenné - Brezno 7:2 Humenné - Brezno 7:2

Počet návštev od 18.09.2011: 7837072