Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » HUMENNÉ – BREZNO 1:0 sn. Vynikli brankári, rozhodol Markuš « späť

HUMENNÉ – BREZNO 1:0 sn. Vynikli brankári, rozhodol Markuš

dátum aktualizácie: 07.01.2022 | počet zobrazení: 2 115

Rok 2022 začali hokejisti HC 19 Humenné s nováčikom. Bol to v poradí iba druhý vzájomný duel, keďže na breznianskom ľade sa absentovalo kvôli humenským zdravotným patáliám. Prvýkrát v sezóne sa pod Vihorlatom predstavila rozhodkyňa – Nikoleta Celarová ako jedna z dua hlavných arbitrov. Bol to hokej bezgólový, vynikli brankári.
Vzájomný zápas: 4:1 (d)

HC 19 Humenné – Brezno 1:0 sn (0:0,0:0,0:0 – 0:0,1:0)
Gól: 65. D. Markuš.
Vylúčení: 4:3 na 2 min., bez využitia.

HC 19:
E. Rabčan – D. Markuš, A. Kiss, M. Pichnarčík, M. Krajňák, M. Chovan, M. Macko, M. Jacko, K. Horvat, J. Šiňanský, V. Solomonchak, E. Kaščák, I. Velichkin, P. Frič, D. Borov, P. Wysocki, T. Ivanov, D. Šimčák, M. Farkaš, M. Novota. Tréner: A. Parfionov.

Priebeh:
Pätnásť minút prvého dejstva sa hralo takmer výlučne v breznianskom obrannom pásme. Nováčik odolával, hral obetavo, niekedy odolal aj so šťastím. Dve sľubné možnosti mal Velichkin, v brejku bol potiahnutý Borov (hralo sa ďalej). S blížiacim sa záverom I. tretiny sa dostali k zakončeniu aj hostia a napokon sa mohli aj ujať vedenia. Rabčan vychytal Lukačoviča i Krauta, pri breznianskej presilovke zasiahol v poslednej chvíli na čiare.
Hostia začali II. tretinu v početnej výhode, v 23. min. mali ďalšiu, ale Rabčan bol viackrát hrdinom okamihu. V 25. min. zazvonil D. Markuš o hornú žŕdku, následne „levy“ súpera zatvorili, ale skóre sa nemenilo. V 33. min. mal blízko ku gólu Velichkin. Prišla pasáž vylúčení, keď sa počet na ľade vyrovnal, v 40. min. sa dostal od modrej čiary do brejku brezniansky Homola, ale Rabčan bol opäť hrdinom.
Ani III. tretina sa neodlišovala od predošlých – humenský tlak, „levy“ bojovali, ale „rytieri“ odolávali – blokovali, hádzali sa do striel, v samom závere dvoch s pomocou odtlačili na striedačku, keď „zostrelení“ nemohli korčuľovať. V predĺžení sa Horvát preštrikoval až pred Pončáka, neuspel a na rad prišli nájazdy.
Solomonchak – / Zemko –
Krajňák – / Homola –
Velichkin – / Giertl –
D. Markuš 1:0 / Kraut –
Šimčák – / Sarvaš –
Brankár Eugen Rabčan sa predviedol v skvelom svetle, všetky nájazdy súpera zmaril zákrokmi.

Najbližšie sa Humenčania predstavia v stredu (12.1.) doma s Martinom, zápas naživo vysiela TV JOJ Šport.

Humenné - Brezno 1:0 sn. Skvelý Eugen Rabčan
« » Humenné - Brezno 1:0 sn. Skvelý Eugen Rabčan
Humenné - Brezno 1:0 sn. Skvelý Eugen Rabčan Humenné - Brezno 1:0 sn. Po góle Markuša v nájazde Humenné - Brezno 1:0 sn. Andrej Kiss Humenné - Brezno 1:0 sn.  Vladislav Solomonchak Humenné - Brezno 1:0 sn.  Rozhodkyňa Nikoleta Celarová Humenné - Brezno 1:0 sn. Jaroslav Šiňanský Humenné - Brezno 1:0 sn. Dominik Šimčák Humenné - Brezno 1:0 sn. Vladislav Solomonchak Humenné - Brezno 1:0 sn. Dominik Borov Humenné - Brezno 1:0 sn. Hrdina Eugen Rabčan

Počet návštev od 18.09.2011: 7834089
Počet návštev dnes: 10594