Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » FK Humenné skončilo po jeseni tretie, už v sobotu šláger v derby s Vranovom « späť

FK Humenné skončilo po jeseni tretie, už v sobotu šláger v derby s Vranovom

dátum aktualizácie: 29.10.2018 | počet zobrazení: 3 374

Futbalisti FK Humenné skončili ako nováčik Tipos III. ligy skupiny Východ po odohraní jesennej časti na výbornom 3. mieste. Stačila im k tomu aj deľba bodov v sobotňajšom domácom zápase so Spišskou Novou Vsou.

Lanský druholigista začal nebojácne a už v 2. minúte využil Dávid Kočik nedorozumenie našich obrancov s gólmanom Voharom a oblúčikom z 20 metrov zaznamenal vedúci gól. Vyrovnanie viselo na vlásku ešte v prvom polčase, ale Spišiaci zásluhou šťastia alebo nepresnej koncovky Humenčanov prečkali bez ujmy osem šancí.

Ruskovský zabezpečil aspoň bod
Aj v druhom polčase to bol predovšetkým boj domácich so zväčša 10-timi brániacimi hráčmi zo Spišskej Novej Vsi. Aj oni však urobili chybu, po ktorej v 55. minúte sa Sitarčík neulakomil na strelu, ale prihrávkou našiel Ruskovského, pre ktorého už nebol problém vyrovnať. To bol ale zároveň koniec gólového prídelu pre tento zápas, lebo ďalšie šance zverencov trénera Punišu Memedoviča zradila nepresná koncovka. A to nám ešte v závere Vohar svojim veľmi dobrým zákrokom po hlavičke Spišiaka Tkáča zachránil aspoň bod.

Už v sobotu o 13.30 hod. hrajú naši futbalisti šláger kola s druhým Vranovom nad Topľou. V derby zápase máme našim tabuľkovým susedom čo oplácať, keď sme na ich trávniku podľahli 0:5 a doma v Slovenskom pohári 1:4.

FK Humenné – FK Noves Spišská Nová Ves 1:1 (0:1)

Góly: 55. Ruskovský – 2. Kočik
ŽK: 59. Andrić, 79. Ruskovský – 19.Tkáč, 25. Sedláček, 74. Šoltés. Pred 200 divákmi rozhodovali: Molitoris – Capik, Cuprák.
Zostava FK Humenné: Dominik Vohar – Peter Kokočák, Cyril Vasiľ ©, Slobodan Andrić (89. Dominik Matta), Jakub Bialončík, František Dolutovský, Marek Zlacký (46. Lukáš Krajník), Dárius Popik), Pavol Ruskovský, František Sitarčík, Predrag Radovanović.

Skalkov hetrik nestačil mladším žiakom ani na bod
Mládežníci FK Humenné si cez víkend viedli so striedavými úspechmi. Starší dorastenci (U19) si pripísali prvú výhru v nadstavbovej časti II. ligy Východ o postup nad Ľuboticami 5:1 (3:1). Mladší dorastenci (U17) podľahli rovnakému súperovi 0:2 po bezgólovom polčase. Starší žiaci (U15) ešte tri minúty pred koncom stretnutia prehrávali s košickou Lokomotívou 0:2, no v závere gólmi Jakubova a Tantoša vyrovnali. (U14) naopak so železničiarmi prišla o víťazstvo dve minúty pred koncom a napokon s nimi remizovala 2:2 (1:1).

Mladší žiaci na zápas s Lokomotívou asi veľmi dlho nezabudnú, lebo po hatricku Rastislava Skalku viedli po 19. minútach už 3:0. Domáci sa však zmobilizovali a po zlepšenom druhom polčase zvíťazili 4:3 (0:3). „Pomstila“ ich U13, ktorá Loky zdolala na jej trávniku 22:4 (12:1), keď si svoje strelecké konto vylepšil o osem gólov Simon Nináč. Staršie žiačky (U15) si podobne ako muži podelili body so Spišskou Novou Vsou po výsledku 2:2, keď zmazali dvojgólové manko z 1. polčasu a naďalej sú prvé v tabuľke II. ligy skupiny Východ.

Počet návštev od 18.09.2011: 7844519
Počet návštev dnes: 10409