Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » EXTRALIGA: HC 19 Humenné – Nitra 2:4. Na strely (v III. tretine) 17:1, ale skóroval Buček « späť

EXTRALIGA: HC 19 Humenné – Nitra 2:4. Na strely (v III. tretine) 17:1, ale skóroval Buček

dátum aktualizácie: 08.10.2023 | počet zobrazení: 3 662

Tentokrát extraliga na humenskom ľade znamenala súperenie s Corgoňmi. HC 19 Humenné si zmeral sily s tímom HK Nitra. Tím, ktorý vedie bývalý československý reprezentant Antonín Stavjaňa zatiaľ hľadá hernú pohodu. Zápas v tabuľke predposledných „Levov“ s poslednými Nitranmi však mal favorita v tíme hostí.
Jedným z divákov bol v hľadisku aj Ľubomír Moravčík, bývalý československý reprezentant vo futbale, nitriansky rodák.

HC 19 Humenné – Nitra 2:4 (0:1,2:2,0:1)
Góly: 22. Diakov (Kuru), 35. Pereskokov (TS) – 10., 38. a 60. Buček, 27. Lacka
Vylúčení: 3:5 na 2 min., pres.: 0:1, osl.: 0:0
Strely: 38:19
Divákov: 1 687

Priebeh:
Bol to zápas s humenskou prevahou a nitrianskymi gólmi. V 2. minúte Lineta vychytal Kašík a dal najavo, že bude hosťujúcou oporou. Druhým lídrom bol Samuel Buček, napokon autor hetriku. V 10. min. tlak Linet – Kriška, puk ostal pred čiarou, Evidentná humenská snaha, Pereskokov, Šoltés… V 22. min. Kuru našiel uličkou Diakova – 1:1. Lačný napálil betóny Kašíka, bez dorážky Krajňáka. V 27. min. hostia nahodili puk na zadné plexisklo, Kozel sa vybral za bránku, ale puk nečakane zmenil smer a Lacka nemal problém – 1:2. Vyrovnanie zabezpečil Pereskokov z trestného strieľania, ale Buček vrátil Corgoňom vedenie. V 3. tretine to bola humenská demolácia… dve presilovky, až nenormálny zákrok Kašíka pri tutovke Sergienka, keď chytil puk do dlane ruky, kde mal vyrážačku. Vyrovnanie neprinieslo ani power-play, naopak Buček určil výsledok. Pomer striel v poslednej tretine bol 17:1…

Ivan Boržík (Humenné):
„Ťažko sa mi zápas hodnotí. Neodohrali sme zlé stretnutie, ale góly, ktoré nám padajú do bránky, sú až neuveriteľné – od plexiskla a podobne. Naopak my sa na gól enormne natrápime. V tretej tretine sme súpera zvierali, bohužiaľ. Asi sa musíme lepšie modliť. Nehráme zle, ale body nepribúdajú a to je podstatné.“

HC 19 Humenné - Nitra 2:4
« » HC 19 Humenné - Nitra 2:4
HC 19 Humenné - Nitra 2:4 HC 19 Humenné - Nitra 2:4 HC 19 Humenné - Nitra 2:4 HC 19 Humenné - Nitra 2:4 HC 19 Humenné - Nitra 2:4 HC 19 Humenné - Nitra 2:4 HC 19 Humenné - Nitra 2:4 HC 19 Humenné - Nitra 2:4 HC 19 Humenné - Nitra 2:4 HC 19 Humenné - Nitra 2:4 HC 19 Humenné - Nitra 2:4 HC 19 Humenné - Nitra 2:4 HC 19 Humenné - Nitra 2:4 HC 19 Humenné - Nitra 2:4 HC 19 Humenné - Nitra 2:4 HC 19 Humenné - Nitra 2:4 HC 19 Humenné - Nitra 2:4

Počet návštev od 18.09.2011: 7845488
Počet návštev dnes: 11378