Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » Cyklisti si užili krásy Humenného a okolia « späť

Cyklisti si užili krásy Humenného a okolia

dátum aktualizácie: 25.07.2016 | počet zobrazení: 35 134

V poradí druhé tohtoročné Cyklopátranie v Prešovskom kraji zakotvilo v sobotu 23. júla v Humennom. Štart a cieľ bol v areáli penziónu Aston, kde sa zišla takmer šesťdesiatka cyklistov rôznej vekovej kategórie. Cyklopátranie v Humennom predstavilo súťažiacim 15 zaujímavých miest v meste a jeho širšom okolí.

Súťažné miesta boli pripravené v spolupráci s OOCR Horný Zemplín a Horný Šariš. „Humenné a okolie má mnoho krásnych miest, ktoré určite treba vidieť. V meste je pre cyklistov pripravená napríklad zastávka pri kaštieli, pri vojakovi Švejkovi na stanici a ďalej výlety k Brestovským rybníkom, na okolité hrady, krásne vyhliadky nad Lackovcami, či Sihotok alebo náročnejšia trasa k pamätníku na Hubkovej,“ vymenoval niektoré z lákadiel Vladimír Grešner, riaditeľ OOCR Horný Zemplín a Horný Šariš.

Pre Stanislava Haška, absolútneho víťaza Cyklopátrania v Humennom, bol najkrajším miestom pretekov hrad Brekov s nádherným výhľadom. Stanislav Haško stihol počas 5-hodinového limitu navštíviť všetkých 15 miest, čím prekonal všetkých súperov a stal sa nielen víťazom kategórie mužov, ale aj najúspešnejším cyklistom pretekov.

Ako Cyklopátranie prebiehalo:

Cyklisti súťažili prostredníctvom aplikácie Objavujme, v ktorej už deň pred pretekmi našli hru Cyklopátranie Humenné aj s 15 miestami, na ktoré sa mohli počas pretekov vybrať na bicykli. Ktoré miesta a v akom poradí navštívili, to už bolo na výbere a kondícii súťažiacich. Na každom navštívenom mieste sa zlokalizovali cez GPS prostredníctvom aplikácie a získali tak súťažné body. Cyklisti s najvyššími počtami bodov boli odmenení.

Zároveň je každý cyklista Cyklopátraní Prešovským krajom zaradený do záverečného žrebovania o bicykel Škoda. Š-Autoservis navyše súťažiacim predstavila automobily značky Škoda na malej prezentačnej výstave v areáli penziónu.

Okrem materiálov o turistických zaujímavostiach Prešovského kraja si cyklisti aj široká verejnosť mohli pozrieť zaujímavé materiály o cezhraničnej spolupráci Slovenska a Poľska v rámci rozvoja a propagácie v programe cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Poľsko – Slovensko 2014 – 2020.

Počet návštev od 18.09.2011: 7844052