Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » Ani Stümpel nezabránil humenským "levom" k postupu do druholigového semifinále « späť

Ani Stümpel nezabránil humenským "levom" k postupu do druholigového semifinále

dátum aktualizácie: 26.02.2018 | počet zobrazení: 31 213

Humenské levy postúpili do semifinále II. hokejovej ligy. Po sobotňajšom kontumačnom víťazstve 5:0 rozstrieľali v rozhodujúcom treťom štvrťfinálovom zápase HC 96 Dynamax Nitra 9:1. Úvodný semifinálový zápas je na programe už túto sobotu 3. marca o 18.30 hod., keď naši chlapci vycestujú na ľad béčka Liptovského Mikuláša. Aj druhú dvojicu tvoria účastníci skupiny Východ II. ligy, a to Martin, ktorý sa stretne s Rimavskou Sobotou.

Hostia pricestovali len s 12 hráčmi
Nitrania pod taktovkou bývalého reprezentanta Jozefa Stümpela, pricestovali len s 12 hráčmi v poli a dvoma brankármi, domácim chýbal iba Peter Bartoš. Hneď po 25 sekundách hry hľadisko burácalo, spolupráca mladých Fedorko – Vaško otvorila skóre. V 5. min. tesne minul puk Tomas v snahe tečovať, na druhej strane náš náhradný brankár Ščambora, ktorý nahradil zranenú jednotku Tomáša Petra čelil vyrážačkou strele Salijiho. V 8. min. pálil v dobrej pozícii Dancsák, o dve minúty Vaško spätne priťukol Šechnému, ktorý krížnou strelou vymietol šibenicu. Ubehlo iba 73 sekúnd a Klouda zblízka zavesil pod hornú žŕdku – 3:0, Keď po ďalších 58 sekundách využil z uhla Vaško asistenciu Šechného spoza brány, Nitrania siahli k time outu.

Vaško opäť zaznamenal hetrik V 15. min. sa Buraľ kľučkou zbavil obrancu a švihom napálil hornú žŕdku, v 18. min. práve on zakončil prečíslenie 3 na 1 nepresným blafákom. Takú I. tretinu asi málokto očakával. Strednú pasáž začali Humenčania rozvážne, v 26. min. predviedol Dancsák kvalitu, v nájazde sa vyhol obrancovi, kľačiac na kolenách zakončil a napol sieť. Opačne Saliji v brejku prestrelil, v 29. min. minul odkrytú časť humenskej brány Adam. Došlo na obojstranné prečíslenia, Fedorka vychytal Púš, hosťujúci Dobrý po kombinácii znížil. V 31. min. Vaško zapísal hetrik a bolo opäť veselšie. Divoká časť ustala, až v závere II. tretiny unikol Vaško, ale Púš mu zámer prekazil. V 38. min. sa hrala prvá presilovka, domáci ju nevyužili.

Do III. tretiny vstúpili „levy“ koncentrovane, v 43. min. zúročil rýchlu kombináciu Mach, v hľadisku zneli oslavné chorály, v 46. min. si gólová trojica prehodila úlohy, v koncovke bol presný Dancsák. V 47. min. došlo na pästnú vsuvku (Buraľ – Golas), záver mali domáci v moci, šance Vaška i Dancsáka, v presilovke mal posledné slovo 44 sekúnd pred koncom Jaroslav Kmiť.

MHK Humenné – HC 96 Nitra 9:1 (4:0, 2:1, 3:0) – konečný stav série 2:1

Góly: 1. Vaško (Fedorko), 10. Šechný (Vaško, Buraľ), 11. Klouda (Tomas, Mach), 12. Vaško (Šechný), 26. Dancsák (Mach), 31. Vaško (Fedorko, Šechný), 43. Mach (Dancsák, Markuš), 46. Dancsák (Mach, Markuš), 60. Kmiť (Maury, Tomas) – 29. Dobrý (Šuba, Saliji).

<br<

Strely: 53:18. Vylúčení: 3:4 na 2 min., navyše Buraľ – Golas na 10 min. za nešportové správanie, presilovky: 1:0. Pred 1003 divákmi rozhodovali Mihaľov – Homola, Korba.

Zostava MHK Humenné: Ščambora – Buraľ, Ficko, Kubát, Ondrej, Danko, Pástor, Maury – Vaško, Šechný, Fedorko – Kmiť, Klouda, Tomas – Mach, Markuš, Dancsák – Dzoba, Suvák.

Počet návštev od 18.09.2011: 7845783
Počet návštev dnes: 11673