Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » „Anglický“ týždeň priniesol hokejistom MHK Humenné štyri prvoligové body « späť

„Anglický“ týždeň priniesol hokejistom MHK Humenné štyri prvoligové body

dátum aktualizácie: 08.11.2018 | počet zobrazení: 7 779

Hokejisti MHK Humenné sú aj naďalej siedmi v tabuľke St. Nicolaus I. ligy. Uplynulý týždeň sa im darilo so striedavými úspechmi, keď najskôr po veľmi dobrom výkone prehrali u lídra súťaže HK Dukla Ingema Michalovce po predĺžení 6:7. O dva dni na to zdolali „gladiátorov“ z Trnavy 3:2 a v nedeľu podľahli u tabuľkového suseda v Spišskej Novej Vsi 0:1.

Najlepší zápas odohrali zverenci Milana Staša minulú stredu v Michalovciach. V zemplínskom derby sme v 23. minúte viedli už 5:1 a na konci II. tretiny to ešte bolo 6:5. V záverečnej tretine si Michalovčania vynútili gólom skúseného Mareka Kolbu v presilovke o dvoch hráčov v 50. minúte predĺženie. V ňom najskôr divákov zaujal pästný súboj nášho beka Braňa Pavúka s michalovským legionárom Safaraleevom a o 11 sekúnd na to aj víťazný gól domácich.

HK Dukla Ingema Michalovce – MHK Humenné 7:6 pp (1:3, 4:3, 1:0 – 1:0)

Góly: 6. Pulščák (Novický, Hopkovič), 31. Róth (Safaraleev, Linet), 34. Pulščák (Hančák), 37. Linet (Safaraleev, Cútt), 38. Balko (Kolba), 50. Kolba (Korenko, Toma), 63. Mašlonka – 2. Jokeľ (Markuš, Vrábeľ), 16. Baláž (Lenďák), 18. Bylina (Ondrej, Buraľ), 21. Solomončak (Baláž, Ondrej), 22. Markuš (Michalčin, Jokeľ), 39. Jokeľ (Michalčin, Markuš).
Strely: 30:24. Vylúčenia: 9:8 na 2 min., navyše Bylina 5+DKZ za faul kolenom. Presilovky: 2:1. Oslabenia: 0:0. Pred 1650 divákmi rozhodovali: Korba – Riš, Jobbágy.
Zostava MHK Humenné: Sidor – Ondrej, Buraľ, Pavúk, Mačkovič, Lenďák, Michalčin, Krempaský – Solomončak, Bylina, Baláž – Vaško, Babinets, Fedorko – Jokeľ, Vrábeľ, Markuš – Kamenický, Hudák, Šiňanský.

Ani rýchly gól Trnavčanov nás nezlomil
V piatkovom dueli s Trnavou, z ktorého je aj naša fotoreportáž, sme dostali gól už v 42. sekunde. Na zahmlenom ľade sme však potom šnúrou troch presných zásahov otočili stretnutie. „Gladiátorom“ sa ešte poldruha minúty pred koncom podarilo zdramatizovať stretnutie gólom na 2:3, no na viac už nemali síl a ani hokejové umenie.

MHK Humenné – HK Gladiators Trnava 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Góly: 33. Baláž (Solomončak, Bylina), 47. Vrábeľ (Markuš, Michalčin), 48. Krajňák (Markuš) – 1. Hudec (Valo), 59. Valo (Olša).
Strely: 40:24. Vylúčenia: 2:6 na 2 min. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Pred 880 divákmi rozhodovali: Korba – Riš, Ordzovenský.
Zostava MHK Humenné: Sidor – Ondrej, Buraľ, Pavúk, Lenďák, Krempaský, Michalčin, Mačkovič – Solomončak, Bylina, Baláž – Vaško, Babinets, Fedorko – Krajňák, Vrábeľ, Markuš – Kamenický, Majerník, Šiňanský.

Na Spiši čaroval domáci brankár Surák
Nedeľňajšie stretnutie na ľade Spišskej Novej Vsi bolo predovšetkým súbojom našich útočníkov s domácim gólmanom Filipom Surákom. Ten z neho vyšiel víťazne, lebo pochytal všetkých 35 striel „levov“. Náš brankár Dušan Sidor pustil za svoj chrbát len jediný z 25 pukov, keď ho v 26. minúte prekonal Zekucia. To žiaľ Spišiakom stačilo na trochu prekvapivé najtesnejšie víťazstvo 1:0, na ktorom nič nezmenila ani naša záverečná hra bez brankára.

HK Spišská Nová Ves – MHK Humenné 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Gól: 26. Zekucia (Vartovník).
Strely: 25:35. Vylúčenia: 5:3 na 2 min. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Pred 202 divákmi rozhodovali: Mihaľov – Ordzovenský, Wolf.
Zostava MHK Humenné: Sidor – Ondrej, Buraľ, Pavúk, Lenďák, Michalčin, Krempaský, Kamenický, Mačkovič – Solomonchak, Bylina, Baláž – Vaško, Babynets, Fedorko – Krajňák, Vrábeľ, Jokeľ – Markuš, Majerník.

Doma hráme najbližšie až budúci piatok
Najbližší zápas odohrajú „levy“ túto nedeľu o 16.00 hod. v Nových Zámkoch na ľade „béčka“ tohto extraligového účastníka. Domáci priaznivci ich budú môcť uvidieť v piatok 16. novembra o 17.30 hod. v zápase s HC Osmos Bratislava.

Počet návštev od 18.09.2011: 7846024
Počet návštev dnes: 11914