Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » Aj v pozmenenej zostave dokráčali futbalisti vo Finticiach k pohodlnému víťazstvu « späť

Aj v pozmenenej zostave dokráčali futbalisti vo Finticiach k pohodlnému víťazstvu

dátum aktualizácie: 11.06.2018 | počet zobrazení: 3 653

Po domácom zaváhaní so Soľou futbalisti FK Humenné napravili svoju reputáciu víťazstvom vo Finticiach. Naši ako istý víťaz IV. ligy Sever neohrozene kraľujú v tabuľke, keď pred záverečným kolom vedú o 9 bodov pred druhým „béčkom“ Popradu.

Oproti predchádzajúcemu smoliarskemu zápasu došlo k zmenám v zostave. Tréner Puniša Memedovič nechal kvôli zraneniam len na lavičke svoje ofenzívne opory Vladimíra Voroňáka a Norberta Sališa, v bráne dostal namiesto Dominika Vohara priestor Martin Klamár. Všetci z nich si zakričali gól už v druhej minúte, keď po centri Františka Dolutovského hlavičkoval prakticky do prázdnej brány srbský kanonier Predrag Radovanovič.

Klamár zrušil jedinú gólovú šancu domácich
V 22. minúte došlo k vynútenému striedaniu, keď otraseného Cyrila Vasiľa vystriedal obranca Jakub Bialončík. Do konca polčasu okrem nepremenených šancí hostí zaujala už asi len jediná vážnejšia príležitosť Fintičanov, po lobe z dobrých 40 metrov vytlačil vracajúci sa gólman Klamár ďalekonosnú strelu na brvno svojej svätyne.

Aj začiatok druhého polčasu lepšie vyšiel našim farbám, keď po centri z ľavej strany sa lopta dostala k obrancovi Manojlovičovi, ktorého projektil z 20 metrov prekĺzol brankárovi domácich Propperovi až do brány. Skóre sa už potom aj napriek ďalším šanciam nemenilo a Humenčania pohodlne dokráčali k ďalšiemu víťazstvu.

V sobotu rozlúčka so štadiónom Pri Mlyne
Víťazná rozlúčka so štvrtoligovým futbalom je naplánovaná aj na túto sobotu o 17.00 hod., keď na ihrisku Pri Mlyne naposledy v súťažnom zápase privítame Sokol Ľubotice. Futbaloví fanúšikovia v meste si prídu na svoje potom už 22. a 23. júna, keď je naplánované slávnostné otvorenie zrekonštruovaného futbalového štadióna na Chemlonskej ulici, vrátane zápasu s prvoligistom z Michaloviec.

OŠK Fintice – FK Humenné 0:2 (0:1)

Góly: 2. Radovanovič, 49. Manojlovič
ŽK: 41. M. Dolutovský. Pred 150 divákmi rozhodovali: Dušan Ondrášek – Dávid Mati, Peter Kriak.
Zostava FK Humenné: Martin Klamár – Branislav Manojlovič, Nikola Lakovič, František Dolutovský, Lukáš Krajník, Miroslav Porvazník, Marián Dolutovský, Ladislav Stachura, Cyril Vasiľ (22. Jakub Bialončík), Dominik Matta (46. Dárius Popik), Predrag Radovanovič.

Štvorgólový Skalka prispel k demolácii Partizánu Bardejov
Vo víkendových zápasoch sa našim mládežníckym celkom darilo so striedavými úspechmi. Starší dorastenci (U19) podľahli doma košickému Galaktiku 0:2 (0:0), mladší dorastenci remizovali doma s rovnakým súperom 2:2 (1:1). Starší žiaci si v dvojzápase s MFK Snina udržali čisté konto.

Hráči (U15) so susedmi remizovali 0:0 a naša (U14) nad nimi vyhrala najtesnejším rozdielom 1:0 (1:0). Mladší žiaci si ešte v piatok urobili strelnicu z Partizána Bardejov. Kým (U13) zvíťazila „len“ 4:1 (2:0), (U12) svojich rovesníkov rozstrieľala po výsledku 15:5 (7:1), keď sa o demoláciu Hornošarišanov so štyrmi gólmi najviac zaslúžil náš kapitán Rastislav Skalka. O deň predtým si ďalšie víťazstvo zaslúžili naše staršie žiačky (U15), keď zdolali Zemplín Michalovce 2:0 (1:0).

Počet návštev od 18.09.2011: 7845025
Počet návštev dnes: 10915