Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » Aj Krásny Brod to spoznal – „Pohár je náš!“ « späť

Aj Krásny Brod to spoznal – „Pohár je náš!“

dátum aktualizácie: 04.07.2021 | počet zobrazení: 4 234

Prečítať nahlas

Do finále 41. ročníka Pohára Nexis Fibers a ObFZ Humenné sa prebojovali TJ Jednota SD Krásny Brod a TJ Družstevník Lukačovce. Na humenskom štadióne sa odohralo repete spred troch rokov. Vtedy sa v pohárovom vyvrcholení tešili lukačovskí „Taliani“. Teraz dvihli nad hlavu víťaznú trofej „mnísi“ od Monastyra…

Všetko najlepšie!
Ešte pred úvodným hvizdom sa na trávniku udiala milá udalosť. Pri príležitosti 70. narodenín si Štefan Styrančák prevzal od Petra Jenčuru (predseda ObFZ Humenné) a Viliama Weissa (zástupca SFZ) ďakovnú plaketu a dres slovenskej reprezentácie. Jubilant bol 16 rokov futbalovým rozhodcom, nasledovalo 16 sezón v pozícii delegáta stretnutia súťaží SFZ a práve 16 rokov bol aj v pozícii predsedu ObFZ Humenné. Člen Rady SFZ i VsFZ, v uplynulej sezóne predseda Komisie rozhodcov ObFZ Humenné.

Diváci i hostia
Vyvrcholenie pohárovej súťaže sa udialo pred diváckou kulisou. Boli medzi nimi aj Miloš Meričko (primátor mesta), Viliam Weiss (Slovenský futbalový zväz / SFZ), Martin Řeřicha (Nexis Fibers, a.s. Humenné), Peter Goga (člen Výkonného výboru VsFZ, predseda ObFZ Vranov v/T.), Adrián Kaliňák (viceprimátor Medzilaboriec, poslanec PSK), Oskar Balogáč (predseda Správnej rady FK Humenné), Martin Meričko (starosta Lukačoviec, poslanec PSK), Vladimír Bajaj (starosta Kr. Brodu), Ondrej Mudry (poslanec PSK) a iní.

Krásny Brod – Lukačovce 2:0 (1:0)
Góly: 6. Trebišovský, 78. Lučko (PK). ŽK: Pačuta – Bačovčin, Turik, Lukáč. Rozhodovali: M. Pidanič – Švec, Jelinek, Skalka. Delegát: Styrančák. Divákov: 200.
TJ Jednota SD Kr. Brod: M. Lazor (46. P. Sopko) – A. Zápotocký (87. Maroš Klopko), M. Lučko, D. Suchý, M. Pančura, R. Mata (87. Michal Klopko), Š. Pačuta, J. Trebišovský, M. Čerňa, V. Andrejco (82. D. Hadi). Tréner: V. Kvaska.
TJ Družstevník Lukačovce: M. Ivan – S. Bačovčin, K. Leško, T. Jakubov, A. Turik (87. Sabol), V. Lukáč (77. Slobodník), T. Leško, K: Barančík, M. Majerník, J. Vasiľ (90. M. Pavúr), P. Meričko (90. J. Packo). Tréner: M. Jakubová.

Prvá trofej
TJ Jednota SD Krásny Brod získal pohárovú trofej na tretí pokus. V roku 2004 nestačili „mnísi“ od Monastyra na Košarovce (1:4), v roku 2018 prehrali s Lukačovcami 2:3. Platilo teda, do tretice všetko dobré!

Hlasy po finále
Miloš Meričko (primátor mesta)
„Víťazovi gratulujem, pohárových 41 ročníkov znamená bohatú históriu. Epidemiologické opatrenia i majstrovstvá Európy vo futbale v televízii zapríčinili menej divákov, ale kulisa bola pravá športová. Lukačovce pôsobili futbalovejšie, mali blízko k vyrovnaniu, šťastena priala Krásnemu Brodu.“

Peter Jenčura (predseda ObFZ Humenné)
„Slogan „Spojme sa pre futbal“ sa naplnil aj v rámci 41. ročníka pohára. Oblastný futbalový zväz, mesto Humenné, Prešovský samosprávny kraj i generálny partner Nexis Fibers – všetci sa pričinili, že máme za sebou ďalší pohárový vrchol, históriu opäť bohatšiu. Ďakujem všetkým!“

Martin Řeřicha (Nexis Fibers, a.s. Humenné)
„Po finále mám tri pozitívne dojmy. Prvý – po ťažkom korona roku sme dokázali k finále sa dostať a odohrať ho. V druhom prípade sa mi páčilo, že na trávniku sme mali možnosť vidieť veľa mladých futbalistov. Najmä Lukačovce disponujú kádrom s nízkym vekovým priemerom. Mladí hrajú v našich obciach futbal, vyrastajú tam talenty a to ma teší. Tretí dojem sa týka nás, firmy Nexis Fibers. Prechádzame ťažkým obdobím, ale už iba tri splátky a sme za reštrukturali­záciou. Verím, že sa nám bude lepšie dýchať a budeme môcť byť viac nápomocní aj rozvoju regionálneho futbalu.“

Vladislav Kvaska (tréner Kr. Brodu)
„V prvom rade ďakujem ObFZ Humenné, že aj v takto náročnej kovidovej dobe sa sezóna dopracovala až k pohárovému vrcholu. Štyridsiatyprvý ročník je výnimočné číslo. Moje poďakovanie adresujem aj súperovi. Lukačovce hrajú o súťaž nižšie, ale robili nám problémy, ktoré sme asi ani nečakali. Boli behaví, vytrvalí, húževnatí, majú mladý káder futbalovo zdatný. Ďakujem nášmu starostovi obce Vladovi Bajajovi. Pred sezónou sme váhali, či sa vôbec prihlásime do súťaže. Stalo sa, zišla sa partia, zomkli sme sa a napokon vyhrali pohár, v súťaži sme boli do posledného kola v hre o postup do piatej ligy. Zápas si hráči predstavovali ľahší, ale od momentu nášho gólu bol futbalovo lepší súper. My sme vyčkávali, keď sa nám zranil brankár, určili sme defenzívnejšiu taktiku a napokon nás priviedla k víťazstvu. Na tretí pokus sa konečne tešíme z Pohára a my. Ťažkú cestu až do finále sme zvládli, ďakujem všetkým hráčom, celému klubu. Pohár je náš!“

Martin Meričko (starosta Lukačoviec)
„Som na svojich chlapcov hrdý. Každý bojoval, odviedol na trávniku maximum, chýbalo nám športové šťastie, možno osud nám neprial. Taký je futbal, po finále mohol byť víťaz iba jeden. Tešíme sa aj ako finalista, môžeme si užiť záver sezóny. Tri týždne voľna, ďalšia sezóna, o rok chceme byť opäť vo finále!“

Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

TJ Jednota SD Krásny Brod
« » TJ Jednota SD Krásny Brod
TJ Jednota SD Krásny Brod 41. Pohár Nexis Fibers a ObFZ Humenné 41. Pohár Nexis Fibers a ObFZ Humenné 41. Pohár Nexis Fibers a ObFZ Humenné 41. Pohár Nexis Fibers a ObFZ Humenné 41. Pohár Nexis Fibers a ObFZ Humenné 41. Pohár Nexis Fibers a ObFZ Humenné 41. Pohár Nexis Fibers a ObFZ Humenné