« späť
Aktuality a oznamy » Vieš triediť odpad? Aké auto čistí chodníky?

Vieš triediť odpad? Aké auto čistí chodníky?

Vieš triediť odpad?
Poznáš farby košov na odpad?
Vieš, čo patrí do kompostu?
Poznáš auto, ktoré slúži na čistenie komunikácií?
Vieš presadiť kvet? Vieš poskladať krabicu z kartónu? 

  • To všetko boli úlohy pre predškolákov a mladých školákov, ktorí sa v piatok 23. septembra zúčastnili na Dni otvorených dverí Technických služieb mesta Humenné.

Námestie slobody pred Mestským kultúrnym strediskom sa premenilo na prezentáciu vozovej a strojovej techniky prímestskej organizácie. Autá, ktoré slúžia na odvoz odpadu, čistenie ciest, zimnú údržbu ciest a chodníkov, opravy a asfaltovanie komunikácií, technika na kosenie a mulčovanie plôch, zber biologicky rozložiteľného odpadu, pomôcky pri výsadbe kvetov či oprave verejného osvetlenia a pod. Kto prišiel, dozvedel sa, čo všetko majú Technické služby (TS) na starosti, o čo sa v každom ročnom období v meste (často aj nad rámec svojich povinností) starajú.


Podujatie prilákalo stovky detí, žiakov a pedagógov. Medzi nimi sa objavil aj primátor mesta Miloš Meričko. Prítomných privítal, rozdával súťažné kartičky, došlo aj na fotenie, o ktoré bol zo strany detí enormný záujem.


Vedenie Technických služieb, Milan Kuruc a Dagmar Krajníková, privítalo medzi čestnými hosťami aj riaditeľa rovnakej organizácie zo Svidníka. Priebeh akcie ich milo potešil.
„Zažívame premiéru takejto akcie. Zámerom je prezentovať najmä mladej generácii Humenčanov náplň činnosti Technických služieb, aké technické vybavenie majú k dispozícii v lete i zime. Podujatie však má aj výchovný charakter. Škôlkari i mladí školáci môžu súťažiť v pripravených vedomostných i manuálnych činnostiach, čaká ich odmena. Je to prezentácia našej každodennej činnosti, ktorá sa môže na prvý pohľad zdať bežná či nedôležitá,“ konštatovala Dagmar Krajníková, zástupkyňa riaditeľa TS.


Vodný bar zabezpečil pre všetkých pitný režim (poskytla ho Východoslovenská vodárenská spoločnosť), pre najmenších bol k dispozícii aj skákací hrad.


Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Deň otvorených dverí Technických služieb mesta Humenné. Deň otvorených dverí Technických služieb mesta Humenné.
« predchádzajúci Deň otvorených dverí Technických služieb mesta Humenné. Deň otvorených dverí Technických služieb mesta Humenné. Deň otvorených dverí Technických služieb mesta Humenné. Deň otvorených dverí Technických služieb mesta Humenné. Deň otvorených dverí Technických služieb mesta Humenné. Deň otvorených dverí Technických služieb mesta Humenné.
aktualizácia: 24.09.2022 | počet zobrazení: 2028

Počet návštev od 18.09.2011: 4568975
Počet návštev dnes: 142
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie