« späť
Aktuality a oznamy » VYHRAJTE KNIHU – Tajomstvo sídla Chimneys

VYHRAJTE KNIHU – Tajomstvo sídla Chimneys

Spolupráca s vydavateľstvom Slovenský spisovateľ je našou tradíciou. Pokračujeme v nej tretí rok, blížiac sa ku koncu septembra je to už 55. diel knižnej súťaže. Žrebovať budeme jedného výhercu.


Na facebooku Mesto Humenné – MsÚ do troch dní (aktuálne do 22. septembra) správne odpovedzte na otázku, ktorá sa týka prezentovaného diela. Veľa šťastia!


Román Tajomstvo sídla Chimneys, ktorý Agatha Christie napísala v roku 1925 a ktorý sa hneď po vydaní stal literárnou senzáciou, vychádza prvý raz v slovenskom preklade. V tomto znamenitom detektívnom príbehu s prvkami špionáže sa prvýkrát objaví postava svojrázneho inšpektora Battla, známa z románov s legendárnym Herculom Poirotom.


Keď sa Anthony Cade ochotne vzdá nezáživného miesta turistického sprievodcu v Južnej Afrike, aby namiesto dávneho priateľa dopravil do Anglicka dve zásielky – rukopis pamätí grófa Stylptiča a zväzok ľúbostných listov podpísaných istou Virginiou Revelovou – nemá ani potuchy, že sa vďaka tomu ocitne v centre medzinárodného sprisahania a vyšetrovania vraždy. Po príchode do Londýna však čoskoro zistí, že o memoáre bývalého predsedu vlády nepokojmi zmietaného Hercoslovenska je až podozrivo veľký záujem a odovzdať ich pravému adresátovi nebude vôbec jednoduché. Anthony vyhľadá pisateľku záhadných listov, pôvabnú Virginiu Revelovú, no kým sa nazdá, pomáha jej odpratať mŕtvolu zavraždeného muža, ktorá sa nevedno ako ocitla v jej dome. A tak mu neostáva nič iné, iba začať pátrať na vlastnú päsť…


Počet strán: 256
Rok vydania: 2022
Originálny názov: The Secret of Chimneys
Štýl: napínavý – detektívka


OTÁZKA:
Čo podpísala Virginia Revelová?
(odpovede píšte na FB mesta Humenné do 22. septembra 2022 / vrátane)


Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Tajomstvo sídla Chimneys Tajomstvo sídla Chimneys
aktualizácia: 27.09.2022 | počet zobrazení: 231

Počet návštev od 18.09.2011: 4568943
Počet návštev dnes: 110
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie