Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Patrik, Patrícia


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » VŠMU sa ospravedlnila Mestu Humenné za študenta Cichu kvôli filmu ZUŠ Petra Breinera

VŠMU sa ospravedlnila Mestu Humenné za študenta Cichu kvôli filmu ZUŠ Petra Breinera

V uplynulých dňoch sa v médiách spustila ďalšia diskreditačná kampaň voči Mestu Humenné a jeho primátorke Jane Vaľovej. Dôvodom je „nezávislý“ film študenta VŠMU Eduarda Cichu „Základná umelecká škola Petra Breinera“, ktorý podľa jeho zdôvodnenia ukazuje „spôsoby vládnutia Jany Vaľovej v Humennom na príklade kauzy tamojšej ZUŠ.“


Autor a scenárista filmu v ňom okrem viacerých klamstiev a poloprávd, ktoré Mesto Humenné zvažuje riešiť právnou cestou, použil viacero vyjadrení ľudí, od ktorých na to nikde nedostal súhlas. Vedúca odboru školstva Mestského úradu v Humennom Ľubica Burešová, v tejto súvislosti dostala list od rektorky VŠMU Márie Heinzovej, v ktorej sa dištancuje od metód práce ich študenta a ospravedlňuje sa za vniknutú situáciu.


„Je nesporné, že Eduard Cicha mal vopred oznámiť Mestu Humenné, Mestskému úradu svoj zámer nakrúcať na 18. Zasadnutí Mestského zastupiteľstva a vyžiadať si súhlas s nakrúcaním dotknutých osôb – respondentov. Študenta Eduarda Cichu sme opakovane o týchto pravidlách poučili a upozornili, že je povinný tieto pravidlá dodržiavať. VŠMU sa preto za vzniknutú situáciu ospravedlňuje,“ uviedla rektorka v liste.


Mrzí nás, že sa robia takéto nelegálne nahrávky. Autor filmu tvrdí, že primátorka údajne v meste šíri atmosféru strachu, no opak je pravdou. Práve on svojim filmom rozosieva strach a tajne si nahráva ľudí, čí nielenže porušuje platné zákony SR, ale za jeho správanie sa musí ospravedlňovať ešte aj jeho škola.


Z početných rozhovorov Eduarda Cichu v médiách nás zaujala jeho odpoveď na otázku, prečo sa rozhodol nakrúcať práve o Humennom? Dozvedeli sme sa z nej, že to bolo na podnet jeho známeho ešte z čias, keď údajná kauza o ZUŠ bola ešte v začiatkoch. Mrzí nás, že pán Cicha (ne)taktne zamlčal, že hlavným dôvodom toho, aby prišiel do Humenného je pozitívne PR pre jeho budúcu svokru Danielu Polovkovú, ktorá kvôli viacerým manažérskym zlyhaniam sama požiadala o to, aby už ďalej nebola riaditeľkou ZUŠ-ky.


Autor filmu vo svojom scenári zverejnenom na webe VŠMU písal, že Mesto Humenné nevyplatilo zamestnancom školy ich platy. Keďže sme boli nepravdivo obvinení z nevyplatenia miezd, čo je trestný čin, podali sme na autora tohto výroku trestné oznámenie.


Paradoxom zostáva, že žiadna škola pomenovaná po P. Breinerovi v Humennom neexistuje. Na druhej strane ale študentovi VŠMU sa podarilo zrejme zo svojho vreckového od rodičov našetriť na letenku a pobyt v USA, aby odtiaľ priniesol do filmu párminútové vyjadrenie Petra Breinera. Zaujímavosťou je, že hoci film bol natáčaný ešte na jar, svojho zverejnenia a veľkej mediálnej kampane sa dočkal až dva týždne pred voľbami.


Tento film bol zrejme len akási záloha pre prípad, že sa na vedenie Mesta na čele s primátorkou nepodarí nájsť žiadnu kauzu alebo rozkrádanie. Keďže humenskej opozícii a jej sponzorom, ktorí stoja za súčasnou diskreditačnou kampaňou sa to nepodarilo, vytiahli teraz polroka starý film a prezentujú ho pred blížiacimi sa voľbami ako najväčšiu kauzu v Humennom.


V týchto voľbách v Humennom ide najmä o to, či sa v roku 2020 predĺži dlhodobá nevýhodná zmluva na prenájom potrubí alebo nie. Keďže vedenie mesta a primátorka sú proti jej predĺženiu a avizujú, že Mesto by to chcelo prevziať späť do svojich rúk, stala sa J. Vaľová terčom špinavej kampane. Humenská verejnosť dobre vie, ktorej podnikateľskej skupine najviac záleží na tom, aby  vyhral jej kandidát, ktorý nebude robiť napriek ich biznisu.


Mrzí nás, že ľudia blízki tejto skupine robia všetko preto, aby aj prostredníctvom takýchto vymyslených a nepravdivých filmov urobili všetko preto, aby čo najviac očiernili primátorku mesta. Zo svojej pozície môžem povedať, že neustúpime žiadnym takýmto tlakom a aj naďalej budeme bojovať za to, aby Humenčania nemuseli platiť najvyššie ceny tepla na východnom Slovensku. My to ale budeme robiť férovým spôsobom a bez diskreditačných kampaní.


Andrej Semanco, zástupca primátorky mesta Humenné

« späť

aktualizácia: 02.11.2018 | počet zobrazení: 10555

Počet návštev od 18.09.2011: 3125358
Počet návštev dnes: 1318
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie