Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Apríl   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

meniny má Slavomír


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » V humenskej nemocnici začali s VAKCINÁCIOU

V humenskej nemocnici začali s VAKCINÁCIOU

Nemocnica v Humennom sa v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva SR zapojila do národného očkovacieho plánu v boji proti ochoreniu COVID-19.


Pripravila tri vakcinačné ambulancie a tímy. S očkovaním zamestnancov nemocnice sa začalo v stredu (6. januára). Vakcinácia personálu je dobrovoľná a bude prebiehať aj v priebehu ďalšieho týždňa (11.-17.1.). Postupne pribúdajú aj zdravotníci z blízkeho okolia.


Od 18. januára príde na rad verejnosť. Občania sa môžu prihlásiť prostredníctvom webového portálu korona.gov.sk. (https://www.old.korona.gov.sk/…ion-form.php) Potrebné bude vyplniť formulár, následne príde sms správa o čase a mieste (ktoré si záujemca sám vybral).


„Vakcinačné centrum sme zriadili v rámci časti chirurgického oddelenia v pavilóne A. Oddelili sme to stavebne, vytvorili tri vakcinačné ambulancie, vyčlenili tím ľudí, ktorý sa bude v najbližšom období venovať iba tejto práci. Na prvý týždeň sme dostali 250 očkovacích dávok, ďalší počet dolaďujeme podľa záujmu zdravotníkov. Počas prvého dňa sme zaočkovali 60 zdravotníkov. Záujem o očkovanie je vysoký," ozrejmil Jaroslav Marčišin, riaditeľ nemocnice Svet zdravia Humenné.


Prvým zaočkovaným zamestnancom bol námestník riaditeľa pre liečebno-preventívnu starostlivosť (LPS) Stanislav Saladiak. Očkovaciu látku mu podal riaditeľ nemocnice a zároveň lekár Jaroslav Marčišin.


„Podieľam sa na starostlivosti o pacientov s COVID-19. Začiatok očkovania vnímam pozitívne, pretože inak z tejto situácie nie je cesta von," povedal Stanislav Saladiak, námestník riaditeľa pre LPS.


Podľa slov riaditeľa je situácia v humenskej nemocnici obdobná ako na celom Slovensku.
„Pracujeme na hrane, máme schopné tímy, ktoré robia všetko pre pacientov. Zatiaľ situáciu zvládame, aj napriek tomu, že časť personálu je práceneschopná. Verím, že očkovaním sa to zlepší a o pár mesiacov sa nám podarí vrátiť do normálneho života," dodal Jaroslav Marčišin.


Zdroj foto: MsÚ Humenné a Nemocnica Humenné


Veronika Lattová
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

V humenskej nemocnici začali s vakcináciou V humenskej nemocnici začali s vakcináciou
« predchádzajúci V humenskej nemocnici začali s vakcináciou V humenskej nemocnici začali s vakcináciou Stanislav Saladiak a Jaroslav Marčišin V humenskej nemocnici začali s vakcináciou V humenskej nemocnici začali s vakcináciou V humenskej nemocnici začali s vakcináciou
aktualizácia: 08.01.2021 | počet zobrazení: 8473

Počet návštev od 18.09.2011: 3743221
Počet návštev dnes: 541
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie