Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Máj   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

meniny má Iveta


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » V Humennom vznikne nabíjacia stanica pre elektromobily, zmenil sa aj cenník služieb Správy rekreačných a športových zariadení

V Humennom vznikne nabíjacia stanica pre elektromobily, zmenil sa aj cenník služieb Správy rekreačných a športových zariadení

V stredu 21. augusta sa uskutočnilo v poradí VIII. rokovanie Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Humennom. Zúčastnilo sa ho 20 poslancov.


Nové VZN k trhovému poriadku
Poslanci MsZ v rámci rokovania schválili nové Všeobecne záväzné nariadenie (VZN) o podmienkach predaja výrobkov a poskytovaní služieb na trhových miestach na území mesta Humenné. Tento nový trhový poriadok sa bude vzťahovať nielen na zeleninové trhovisko na Ševčenkovej ulici, ale aj na príležitostné trhy, ktorými sú Humenský jarmok, Humenské vianočné trhy a Humenské Švejkove dni. Dôvodom aktualizácie trhového poriadku a jeho následného prijatia ako VZN bola zmena legislatívy. V rámci tohto VZN bude nový trhový poriadok obsahovať okrem iného práva a povinnosti správcu trhoviska i predávajúceho, obdobie konania a rozsah príležitostných trhov, predajný a prevádzkový čas, druhy predávaných výrobkov i rozdelenie jednotlivých trhových miest.


Jedným z bodov rokovania bol aj Program odpadového hospodárstva mesta Humenné na roky 2016 – 2020. Mesto Humenné vypracovalo a predložilo tento strategický dokument na posúdenie súladu s ustanoveniami zákona o odpadoch a so záväznou časťou Programu odpadového hospodárstva PSK na vyššie uvedené roky Okresnému úradu ešte vo februári tohto roka, ktorý ho posúdil kladne. Program odpadového hospodárstva dáva prehľad o zložení a množstve odpadu ukladaného na skládku a o množstvách vyseparovaných druhotných surovín, tiež posudzuje ďalšie nakladanie s odpadmi a informuje aj o zariadeniach na spracovanie komunálnych odpadov na území mesta.


V rámci doplnku ku Komunitnému plánu sociálnych služieb a Koncepcii rozvoja sociálnych služieb mesta Humenné na roky 2016 – 2025, schválili poslanci MsZ zaradenie Arcidiecéznej charity Košice s vysunutým pracoviskom na Kukorelliho ulici v Humennom, do zoznamu poskytovateľov špecializovaného sociálneho poradenstva, a zároveň do zoznamu poskytovateľov opatrovateľskej služby.


Nový cenník poskytovaných služieb SRaŠZ
Súčasťou rokovania MsZ bolo aj predloženie výročných správ Technických služieb mesta Humenné (TS), Mestského kultúrneho strediska (MsKS) a Správy rekreačných a športových zariadení mesta Humenné (SRaŠZ) o svojej činnosti a hospodárení za uplynulý rok 2018. Zároveň SRaŠZ predložila nový cenník poskytovaných služieb, v rámci ktorého boli ceny mierne navýšené z dôvodu nárastu cien energií. Rovnako sa v tomto prípade upravila aj výška poskytovaných zliav pre držiteľov kariet výhod – Karta Humenčana, Junior karta a Senior karta. Z cenníka boli tiež vypustené služby, ktoré neboli verejnosťou využívané. V prípade využívania športovej haly bola zvýšená suma za hodinový prenájom z 20 na 25 eur. Rovnako tak sa zvýšil aj hodinový prenájom tenisových kurtov v správe SRaŠZ na sumu 5 eur. Poslanci MsZ v rámci tohto bodu programu schválili aj 50% zľavu z cenníkovej ceny zimného štadióna pre základné školy, a tiež 50% zľavu pre študentov – držiteľov preukazu ISIC v prípade 25 metrového bazéna.


Nabíjacia stanica pre elektromobily
Poslanci MsZ schválili aj predloženú žiadosť o získanie dotácie pre projekt „Verejne prístupná elektrická nabíjacia stanica v meste Humenné“, ktorú bude humenská samospráva spolufinancovať. Spomínaná nabíjacia stanica pre elektromobily by podporila rozvoj nabíjacej infraštruktúry v našom meste.


Dotácie pre futbal i hokej
Búrlivá debata sa rozprúdila v rámci bodu dotácií pre FK Humenné a novovzniknutý hokejový klub HC 19 Humenné. V tomto prípade požiadal futbalový klub FK Humenné o finančnú podporu vo výške 12 000 eur, ktoré má v pláne použiť na dofinancovanie družstiev z dôvodu zmeny organizácie jednotlivých súťaží. Predstavuje to vyššie náklady na dopravu, stravu, rozhodcov i materiálno-technické zabezpečenie. Rovnako požiadal o dotáciu vo výške 65 000 eur aj nový hokejový klub HC 19 Humenné, ktorý ma v pláne využiť spomínanú dotáciu najmä na nákup výstrojov pre hráčov A-mužstva. Obe žiadosti poslanci schválili, pričom v prípade hokejového klubu bude platiť podmienka presunu materiálno-technického zabezpečenia pod správu Mesta Humenné, ak dôjde k úpadku klubu alebo jeho presunu do iného mesta.


Okrem toho sa schválil aj prenájom zimného štadióna, ktorý je v správe SRaŠZ pre športové kluby HC 19 Humenné, Junior Šport Klub a krasokorčuliarsky klub Krasow Humenné, pričom hokejový klub HC 19 bude z pôvodných 280 hodín po novom využívať iba 180 hodín ľadovej plochy. Je to z dôvodu toho, že spomínaný hokejový klub začne svoje účinkovanie v 2. hokejovej li­ge.


Text a foto: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

« predchádzajúci nasledujúci »
aktualizácia: 22.08.2019 | počet zobrazení: 2755

Počet návštev od 18.09.2011: 3055597
Počet návštev dnes: 1395
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie