« späť
Aktuality a oznamy » Účastníci cestnej premávky aj turnaja Človeče, nehnevaj sa!

Účastníci cestnej premávky aj turnaja Človeče, nehnevaj sa!

Jednou z aktivít Európskeho týždňa mobility (16. – 22.9.) bola aj beseda členov denných centier s Mestskou políciou (MsP). Cieľom kampane je možnosť otestovať nové formy čistej mobility, zhodnotiť súčasné dopravné návyky a výzvy. A práve na tému Účastníci cestnej premávky – Cestujme zodpovedne sa v pondelok (19. septembra) debatovalo v Dennom centre na Laboreckej ulici. Prednášku viedol Miroslav Jevič, zástupca náčelníka MsP. Ozrejmil pravidlá cestnej premávky, zameral sa na chodcov, cyklistov, kolobežkárov i vodičov. V závere bol čas aj na otázky. Seniori sa neváhali pýtať na všetko, čo ich zaujímalo, resp. čo si potrebovali doplniť.


Denné centrá sa do týždňa mobility zapojili aj vlani, kedy slnečné počasie dovolilo stráviť čas v oddychovej zóne na Gaštanke. Tento rok pre nepriaznivé počasie zvolili posedenie v interiéri pri šálke kávy so sladkými šiškami.


Prítomných prišiel pozdraviť primátor mesta Miloš Meričko, ktorý ich zároveň pozval aj na ďalšie aktivity týždňa mobility, ako Cykloraňajky (streda, 21.9. od 8:00 do 10:00 hod. pri Fontáne lásky). Ďalej pripomenul využitie celodennej bezplatnej MHD vo štvrtok (22.9.), ale tiež bicyklovanie zdarma na Antik bicykloch (16.-22.9.). Odbor sociálnych vecí a starostlivosti o obyvateľov zastupoval Ladislav Bogdan a Olina Vargová.


Po prednáške sa pokračovalo už vlastným programom, v rámci ktorého sa konalo finálové kolo turnaja v hre Človeče, nehnevaj sa! Z každého denného centra a skupiny Humenských seniorov vzišiel jeden víťaz.


Konečné poradie:
1. Božena Sibertová (DC Laborecká)
2. Erika Zelmanovičová (DC Štefánikova)
3. Ján Borč (Humenskí seniori)
4. Anna Firdová (DC Duchnovičova)


Humorným slovom aj ľudovými piesňami potešili už tradične Humenskí seniori.


Veronika Lattová
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Európsky týždeň mobility - prednáška Európsky týždeň mobility - prednáška
« predchádzajúci Európsky týždeň mobility - prednáška Európsky týždeň mobility - prednáška Európsky týždeň mobility - prednáška Európsky týždeň mobility - prednáška Európsky týždeň mobility - prednáška Európsky týždeň mobility - prednáška
aktualizácia: 20.09.2022 | počet zobrazení: 2062

Počet návštev od 18.09.2011: 4569146
Počet návštev dnes: 313
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie