Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Apríl   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

meniny má Fedor


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Tanečníci z Múzy si vytancovali prvé miesta

Tanečníci z Múzy si vytancovali prvé miesta

Súťažný maratón začal 7.apríla v Bojniciach na celoslovenskom festivale moderného tanca. Súťažili so šiestimi choreografiami a každá choreografia bola ocenená. Veľkú radosť mali najmenší tanečníci, ktorí sa takejto veľkej súťaže zúčastnili prvýkrát a s choreografiou „Veselé upratovanie“ získali zlaté pásmo. Ďalšie kategórie – deti, juniori a mládež si v scénickom tanci odniesli 3-krát 1.miesto a 2-krát 3.miesto. Mimoriadne nás potešilo ocenenie pre nášho tanečníka Šimona Hajdučka, ktorý získal ocenenie „Talent moderného festivalu“. Bolo to obrovské a milé prekvapenie, keď zo stovky súťažiacich porota ocenila nášho žiaka. Na druhý deň po úspešnom súťažení si žiaci užívali výlet do Stanišovskej jaskyne či prehliadku Bojnického zámku. Boli to nádherné dva dni, plné zážitkov, nových skúsenosti.


Po Veľkej noci, 21. apríla sme vyrazili na ďalšiu súťaž do Levíc. Celoštátna kvalifikačná súťaž na majstrovstvá Európy Showtime vo výrazových tancoch. Tejto súťaže sme sa zúčastnili po prvýkrát, a hneď mimoriadne úspešne. V kategórii moderný tanec sme získali hneď 3-krát 1. miesto, a jedno 2.miesto. Vysoký počet bodov zlatým choreografiám zabezpečil postup na majstrovstvá Európy do Maďarska. Porota ocenila originalitu choreografií, technickú zdatnosť žiakov, a umelecký prejav. Najvyššie ohodnotili choreografiu Lavečka, v ktorej žiaci nielen tancovali, ale naživo spievali a hrali na hudobných nástrojoch. Veľké poďakovanie patrí rodičom za spoluprácu a pomoc pri organizovaní. Bezpochyby najväčšiu zásluhu na úspechoch má pani učiteľka Oľga Minčičová DiS. art., pod ktorej vedením tanečníci pracujú.


Na prelome mesiacov máj a jún budú naše tanečníčky reprezentovať našu školu i mesto Humenné v maďarskej Pésci na majstrovstvách sveta. Srdečne blahoželáme a prajeme veľa síl, motivácie a úspechov v ďalšej práci.

« späť

« predchádzajúci nasledujúci »
aktualizácia: 25.04.2017 | počet zobrazení: 7049

Počet návštev od 18.09.2011: 3727929
Počet návštev dnes: 982
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie