« späť
Aktuality a oznamy » Tajomstvá povestí Viery Čurmovej

Tajomstvá povestí Viery Čurmovej

Viera Čurmová je známou humenskou spisovateľkou, ktorej tvorba je venovaná predovšetkým deťom. Je zberateľkou a autorkou povestí, preto aj jej knihy majú historický nádych. Pri písaní sa venuje hlavne regionálnej histórii, avšak pri tvorbe poslednej knihy sa inšpirovala hlavne Budmericami v okrese Pezinok, a tak vznikli Tajomstvá povestí, nová kniha, ktorú vo štvrtok 6. júna podvečer autorka spolu so svojimi hosťami uviedla do života.


Knihu písala takmer dva a pol roka, inšpiroval ju kaštieľ v Budmericiach
Čerstvá knižka z dielne autorky Viery Čurmovej, Tajomstvá povestí, bola napísaná na základe mnohých zozbieraných informácií, ktoré sa skutočne stali v minulosti. Autorke sa pri písaní knihy dokonca podarilo odhaliť 115 ročné tajomstvo budmerickej kaplnky.


Slávnostného uvedenia knihy do života v humenskom kaštieli sa zúčastnil nielen primátor Humenného Miloš Meričko a jeho zástupkyňa Mária Cehelská, ale aj starosta obce Budmerice Jozef Savkuliak, s ktorým autorka pri písaní knihy úzko spolupracovala. Všetci hostia autorke úprimne zablahoželali k „novému dieťaťu“ ako sa novej knihe zvykne vravievať, zároveň zaželali knižke na pultoch kníhkupectiev veľký záujem malých čitateľov. O kultúrny program sa postarali žiačky Obchodnej akadémie a Michal Kurty.


Text a foto: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 07.06.2019 | počet zobrazení: 5345

Počet návštev od 18.09.2011: 4569167
Počet návštev dnes: 334
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie