Aktuality a oznamy » Šport » SEKOVÁ a ELIÁŠ pod slovenskou vlajkou NA TALIANSKEJ ŠACHOVNICI « späť

SEKOVÁ a ELIÁŠ pod slovenskou vlajkou NA TALIANSKEJ ŠACHOVNICI

dátum aktualizácie: 04.06.2024 | počet zobrazení: 866

Prečítať nahlas

Medzinárodné úspechy hráčov Šachy Reinter Humenné v Taliansku.

Na prelome mája a júna (31.5. až 2.6.) sa v talianskom Vigevane konal 3. ročník medzinárodného šachového turnaja do 20 rokov. Zúčastnili sa na ňom aj dvaja členovia Šachy Reinter Humenné – FM Dávid Eliáš a Olívia Seková.

Boli súčasťou úzkeho 7-členného reprezentačného výberu Slovenska. Ich účasť na tomto podujatí bola výsledkom spolupráce a partnerstva talianskej šachovej neziskovej spoločnosti „Associazione dilettantistica scacchistica Vigevanese“ – „Slovenského šachového zväzu“ – „Prvej šachovej“.

Turnaj sa odohrával vo výnimočných priestoroch na hrade vo Vigevane, meste, kde pôsobil i Leonardo Da Vinci. Historická atmosféra a krásne prostredie hradu pridali podujatiu na jedinečnosti. Sedem súťažných kôl odohralo 151 zúčastnených hráčov z ôsmich krajín tempom 60 minút + 30 sekúnd za každý ťah.
Slovenskej výprave sa na turnaji darilo. Vďaka vynikajúcim výkonom obsadili striebornú a bronzovú priečku s iba pol bodovou stratou za víťazom. Obaja hráči Šachy Reinter Humenné vybojovali v turnaji 5 bodov. FM Dávid Eliáš sa umiestnil na celkovej 9. priečke a Humenčanka Olívia Seková sa s turnajom lúčila z 20. priečky.

Okrem šachového programu si šachisti našli čas aj na výlet do Pavie, ktorá je domovom jednej z najstarších univerzít v Európe, založenej v roku 1361. Účastníci mali možnosť spoznať bohatú históriu mesta a navštíviť pamiatky, medzi ktoré patrí nádherná Paviánska katedrála, stredoveký hrad Castello Visconteo a impozantný kláštor Certosa di Pavia.

„Účasť Dávida Eliáša a Olívie Sekovej na tomto turnaji prispela nielen k ich osobnému a športovému rastu, ale aj k reprezentácii slovenského šachu na medzinárodnej úrovni. Naša organizácia vznikla s jasným cieľom – podporovať mladé talenty z východného Slovenska a pomáhať deťom a mládeži napredovať prostredníctvom šachu. Sme presvedčení, že šach nie je len hrou, ale aj mocným nástrojom na rozvoj kritického myslenia, strategického plánovania a sebakontroly. Tešíme sa, že vďaka našej práci má každý mladý talent príležitosť rozvíjať sa a dosahovať svoje ciele. Veríme, že investícia do mladých ľudí prostredníctvom šachu je investíciou do lepšej budúcnosti,“ poznamenal Jaroslav Pčola, riaditeľ Šachy Reinter, n.o.

Marianna Aľušíková
Šachy Reinter Humenné

Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Šachová "repre" aj s dvojicou Šachy Reinter Humenné
« » Šachová "repre" aj s dvojicou Šachy Reinter Humenné
Šachová "repre" aj s dvojicou Šachy Reinter Humenné Šachová "repre" aj s dvojicou Šachy Reinter Humenné Šachová "repre" aj s dvojicou Šachy Reinter Humenné Šachová "repre" aj s dvojicou Šachy Reinter Humenné

Upútavky

Voľby 2022

Voľby 2022 viac

Záznamy HNTV z rokovaní MsZ

Záznamy HNTV z rokovaní MsZ viac

Mobilná aplikácia mesta Humenné

Mobilná aplikácia mesta Humenné viac

Parkovné aj prostredníctvom APLIKÁCIE

Parkovné aj prostredníctvom APLIKÁCIE viac

Odkaz pre humenskú radnicu

Odkaz pre humenskú radnicu viac

Miestne dane a poplatky

Miestne dane a poplatky viac

UMR Humenné

UMR Humenné viac

Register dotácií schválených komisiami MsZ

Register dotácií schválených komisiami MsZ viac

PORADOVNÍK ŽIADATEĽOV O ZABEZPEČENIE POSKYTOVANIA SOCIÁLNEJ SLUŽBY

PORADOVNÍK ŽIADATEĽOV O ZABEZPEČENIE POSKYTOVANIA SOCIÁLNEJ SLUŽBY viac

Poradovník prideľovania bytov

Poradovník prideľovania bytov viac

Ministerstvo školstva

Ministerstvo školstva viac

Rekonštrukcia multifunkčného športového areálu na Laboreckej 1893/66 v Humennom

Rekonštrukcia multifunkčného športového areálu na Laboreckej 1893/66 v Humennom viac

Mesto Humenné

Kontakt:

Kukorelliho 1501/34
066 28   Humenné
Slovenská republika


Počet návštev od 18.09.2011: 8320744
Počet návštev dnes: 8497