Aktuality a oznamy » Šport » PRÍPRAVNÝ FUTBAL: Prešov – FK Humenné 2:0 (premrhaný I. polčas) « späť

PRÍPRAVNÝ FUTBAL: Prešov – FK Humenné 2:0 (premrhaný I. polčas)

dátum aktualizácie: 03.02.2024 | počet zobrazení: 2 683

Štvrtý prípravný zápas odohrali futbalisti FK Humenné na prešovskej umelej tráve. Po jeseni druhý tím 2. ligy vyhral, ale v prvom polčase mali viac šancí zverenci Ľuboša Reitera. Premrhali ich.

Prešov – FK Humenné 2:0 (0:0)
Góly: 77. Diao, 81. Špyrka

FK: Baláž (46. Knurovský) – Zlacký (70. Vasiľ), Dzurík, Kranthove (46. Horváth), Maťaš (46. Komjatý) – Avetisian (70. Balica), Harvila – Ahl, Streňo, Bastl – Franko (70. Reiter)

Už v 4. min. sa zaskvel prešovský gólman Kuchynskiy, keď robinzonádou zneškodnil hlavičku Dzuríka. V 13. min. sa dostal do sľubnej pozície domáci Gladiš, neuspel, na druhej strane nepochodil v ofenzívnom snažení Bastl. V 16. min. po chybnej humenskej rozohrávke sa lopta vo veľkom vápne dostala k Dolnému, ktorý zblízka prekopol. V 19. min. veľmi dobre hrajúci Ahl zachytil rozohrávku, v prečíslení vysunul Franka, ktorý z 8 m nastrelil iba nohy Kuchynskeho. V 30. min. Harvila priťukol loptu Ahlovi, ktorý zamieril z 22 m presne k žrdi, ale Kuchynskiy končekmi prstov vytlačil na roh. Ďalšia humenská snaha Harvila – Ahl – Franko, rýchlu akciu zmaril zákrokom brankár. V 42. min. spätná prihrávka na Špyrku ponúkla tutovku „koňarom“, ale Baláž prudkú strelu z 10 m na čiare skvelo chytil. Polčas ukončil center Streňa, hlavička Franka zo záklonu, škoda, že si nezakričal Ahl voľný pri zadnej žrdi. V II. polčase mal Tatran optickú prevahu, loptu prakticky stále v moci. V 55. min. neuspel Špyrka, na čiare ukázal reflex Knurovský. Domáci sa dočkali v 77. min.: po centri sprava nasledoval center zľava, hlavička Dolného do žrde a dorážkou Diao otvoril skóre – 1:0. Tatran výhru potvrdil, keď prihrávku Knurovského na hranici vlastnej šestnástky Harvila smolne nespracoval a Špyrka nemal problém trafiť prázdnu bránu – 2:0.

Ľuboš Reiter (FK Humenné):
„Prvý polčas sme predviedli veľmi dobrý výkon, z čoho vznikli aj tri čisté šance. Mali sme skórovať a zápas by sa odvíjal iným spôsobom. Po obrátke prebral Tatran iniciatívu, strelil dva góly, vyhral. Popracovať musíme najmä na kondícii, lebo v 2. polčase sme v tomto aspekte odchádzali. Pochvala za vysoké tempo v prvom polčase mala dopad na druhé dejstvo, čo musíme odstrániť, zlepšiť. Viac sa už budem koncentrovať na pilovanie základnej zostavy.“

Najbližší zápas:
Sobota 10.2.: Trebišov – FK Humenné

Prešov - FK Humenné 2:0 (prípravný futbal)
« » Prešov - FK Humenné 2:0 (prípravný futbal)
Prešov - FK Humenné 2:0 (prípravný futbal) Prešov - FK Humenné 2:0 (prípravný futbal) Prešov - FK Humenné 2:0 (prípravný futbal) Prešov - FK Humenné 2:0 (prípravný futbal) Prešov - FK Humenné 2:0 (prípravný futbal) Prešov - FK Humenné 2:0 (prípravný futbal) Prešov - FK Humenné 2:0 (prípravný futbal) Prešov - FK Humenné 2:0 (prípravný futbal) Prešov - FK Humenné 2:0 (prípravný futbal) Prešov - FK Humenné 2:0 (prípravný futbal) Prešov - FK Humenné 2:0 (prípravný futbal) Prešov - FK Humenné 2:0 (prípravný futbal) Prešov - FK Humenné 2:0 (prípravný futbal) Prešov - FK Humenné 2:0 (prípravný futbal) Prešov - FK Humenné 2:0 (prípravný futbal) Prešov - FK Humenné 2:0 (prípravný futbal) Prešov - FK Humenné 2:0 (prípravný futbal) Prešov - FK Humenné 2:0 (prípravný futbal) Prešov - FK Humenné 2:0 (prípravný futbal) Prešov - FK Humenné 2:0 (prípravný futbal) Prešov - FK Humenné 2:0 (prípravný futbal) Prešov - FK Humenné 2:0 (prípravný futbal) Prešov - FK Humenné 2:0 (prípravný futbal) Prešov - FK Humenné 2:0 (prípravný futbal) Prešov - FK Humenné 2:0 (prípravný futbal) Prešov - FK Humenné 2:0 (prípravný futbal) Prešov - FK Humenné 2:0 (prípravný futbal) Prešov - FK Humenné 2:0 (prípravný futbal) Prešov - FK Humenné 2:0 (prípravný futbal)

Počet návštev od 18.09.2011: 7855118