Aktuality a oznamy » Šport » HUMENNÉ členom svetového BEHU MIERU « späť

HUMENNÉ členom svetového BEHU MIERU

dátum aktualizácie: 21.05.2024 | počet zobrazení: 2 857

Prečítať nahlas

Mierový beh (Peace run) je štafetový beh s horiacou pochodňou, ktorú nesú cez viac než 155 krajín sveta státisíce dobrovoľných bežcov. Tohtoročný sa začal v Ríme, pochodeň zapálil pápež František. Symbolizuje mier, priateľstvo, porozumenie a harmóniu napriek rozdielnym kultúram, národnostiam či vierovyznaniam.

Do športovej akcie sa zapojilo aj naše mesto. Členovia 1. Atletického klubu Humenné čakali bežeckú výpravu, ktorá vyštartovala z Uble na Valaškovskom moste. Spolu ďalej pokračovali Južným námestím k Základnej škole Dargovských hrdinov smerom k železničnému priecestiu, cez kruhový objazd na Sídlisko II. Trasu zavŕšili na mestskom atletickom štadióne, kde ich vítali žiaci zo Základnej školy Hrnčiarska. Medzi bežcami boli nielen Slováci z Trenčína či Detvy, tiež žijúci v zahraničí (Švajčiarsko), ale aj Angličan, Talian, Ukrajinka, Čech, Rakúšanka, Brazílčan… Po malej rozcvičke, nasledovala štafeta tretiakov a štvrtákov. Kto mal záujem, mohol si pochodeň chytiť do ruky a symbolicky do nej vložiť svoju dobrú vôľu a poslať ju do celého sveta. Bežci ďalej pokračovali do Vranova nad Topľou.

Mierový beh založil v roku 1987 športovec, umelec a mierový filozof Sri Chinmoy, ktorý službe ideálom svetovej harmónie venoval väčšinu svojho života.

Veronika Lattová
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Mierový beh v Humennom
« » Mierový beh v Humennom
Mierový beh v Humennom Mierový beh v Humennom Mierový beh v Humennom Mierový beh v Humennom Mierový beh v Humennom Mierový beh v Humennom Mierový beh v Humennom Mierový beh v Humennom Mierový beh v Humennom Mierový beh v Humennom Mierový beh v Humennom Mierový beh v Humennom Mierový beh v Humennom Mierový beh v Humennom Mierový beh v Humennom Mierový beh v Humennom Mierový beh v Humennom Mierový beh v Humennom Mierový beh v Humennom Mierový beh v Humennom Mierový beh v Humennom Mierový beh v Humennom Mierový beh v Humennom Mierový beh v Humennom Mierový beh v Humennom Mierový beh v Humennom Mierový beh v Humennom Mierový beh v Humennom Mierový beh v Humennom Mierový beh v Humennom Mierový beh v Humennom Mierový beh v Humennom Mierový beh v Humennom Mierový beh v Humennom Mierový beh v Humennom Mierový beh v Humennom Mierový beh v Humennom Mierový beh v Humennom Mierový beh v Humennom

Upútavky

Voľby 2022

Voľby 2022 viac

Záznamy HNTV z rokovaní MsZ

Záznamy HNTV z rokovaní MsZ viac

Mobilná aplikácia mesta Humenné

Mobilná aplikácia mesta Humenné viac

Parkovné aj prostredníctvom APLIKÁCIE

Parkovné aj prostredníctvom APLIKÁCIE viac

Odkaz pre humenskú radnicu

Odkaz pre humenskú radnicu viac

Miestne dane a poplatky

Miestne dane a poplatky viac

UMR Humenné

UMR Humenné viac

Register dotácií schválených komisiami MsZ

Register dotácií schválených komisiami MsZ viac

PORADOVNÍK ŽIADATEĽOV O ZABEZPEČENIE POSKYTOVANIA SOCIÁLNEJ SLUŽBY

PORADOVNÍK ŽIADATEĽOV O ZABEZPEČENIE POSKYTOVANIA SOCIÁLNEJ SLUŽBY viac

Poradovník prideľovania bytov

Poradovník prideľovania bytov viac

Ministerstvo školstva

Ministerstvo školstva viac

Rekonštrukcia multifunkčného športového areálu na Laboreckej 1893/66 v Humennom

Rekonštrukcia multifunkčného športového areálu na Laboreckej 1893/66 v Humennom viac

Mesto Humenné

Kontakt:

Kukorelliho 1501/34
066 28   Humenné
Slovenská republika


Počet návštev od 18.09.2011: 8320777
Počet návštev dnes: 8530